154 Shares 5407 views

Kolorowe fotografie imigrantów, którzy przybyli do Stanów Zjednoczonych 100 lat temu

Jeden fotoamator Augusta Sherman, który służył jako szef rejestru sekretarz Ellis Island (Ameryka) w latach 1906 i 1917, zdobył kilka imigrantów, którzy zostały przetestowane. Według danych z New York Public Library, badani w większości przypadków włożył najlepszy świąteczny strój lub strój.


Te wspaniałe portrety, pierwotnie opublikowany w National Geographic w 1907 roku, jest obecnie ożywione i kolorowe Jordan Lloyd z Dynamichrome. Lloyd technika polega historycznego badania dokładności, a także retusz na poziomie eksperckim.

Narodowy ubrania ludy Sami

Gackt – tradycyjny strój ludu Sami zamieszkujących regiony arktyczne, która rozciąga się od północnej Norwegii na Półwyspie Kolskim w Rosji. Tradycyjnie jest ona wykonana ze skóry jelenia i wełny, ale również wykorzystywane aksamit lub jedwab, zwykle niebieskie. Strój uzupełniają kontrastowe kolorowe paski plecionego, broszki i ozdoby.

Ozdoby specyficzne dla regionu, a Gackt jest stosowany w uroczystym kontekście, na przykład, na ślubie. Są one znane, został sam mężczyzna, czy niezamężna.

odzież damska alzacki

Pochodzi z obszaru niemieckojęzycznego Alzacji, ten strój jest znany jako schlupfkàpp. On został na samotne kobiety.

Stroik na myśli religię: czarny stosowany jest protestantem, podczas gdy katolicy wolą jasne kolory.

Odzież starożytny Rusinów

Ten przykład tradycyjnej odzieży rusińskiej składał się z koszuli i bielizna wykonana z tkaniny lnianej. Kurtka została haftowane w tradycyjne wzory kwiatowe.

Kamizelka jest wykonana z kawałków owczej.

Jak się ubrać na Kozaków

Kozacy byli dzielni żołnierze, którzy w momencie gdy to zdjęcie zamienił się klasa wojskowa została wykonana. Niektóre z nich pełnił funkcję straży granicznej lub policji. miał kozackie żołnierze mają być dostarczone z własnej broni, koni i jednolite.

Kolor zdjęcie oddaje człowieka, najprawdopodobniej z powodu wojsk kozackich Ussuri, która charakteryzuje jego Cap – czapka z jagnięciną i zielonym płaszczu adygejskim akcentowane z żółtym. Płaszcz ma kilka specjalnych torby pomieścić wygazowanych, rury z proszków metali na początku broni palnej.

Odzież rumuńscy pasterze

Dominującym elementem fotografii – płaszcz tradycyjnym pasterza, znany jako Sarica. Wykonana jest z trzech lub czterech kawałków zszytych z owczej runo skierowanym na zewnątrz. Zazwyczaj ubiór został przedłużony do kolan. Może być stosowany jako zabezpieczenie, gdy pasterz spali na zewnątrz.

Kożuch została również zastosowana do pokrycia pasterza. To było z haftowanymi rękawami i frędzlami, pasków skórzanych i innych elementów dekoracyjnych. Ten konkretny przykład ozdoba jest mało wykorzystywany do celów praktycznych, biorąc pod uwagę ilość biżuterii, aby ją uzupełniać.

Tradycyjny strój włoskich kobiet

Jest to tradycyjny strój włoskich kobiet jest prawdopodobnie zostały utkane w domu i składał się z długiej sukni, która obejmuje szeroki kostkę. Gorset i rękawy zostały urządzone w taki sposób, aby wykazać części lnianych bluzek. Kolory i materiały są zazwyczaj wybrane w zależności od regionu.

Szale i welony zostały również wspólną cechą, i fartuch ozdobiony brokaty kwiatowe, stosowane w szczególnych przypadkach, na przykład wesela.

Indian bagno

Topi (słowo „cap”) są w całej egzystencji Indii. Dzieli wiele regionalnych odmian i wartości kulturowych. Był szczególnie popularne w społeczności muzułmańskiej, która jest znana jako takiya.

Jak Khadi bawełny i modlitewnym szalem, może być stosowany przez cały rok.

stroik tartan

Stroik tartan, który kładzie się na kobietę z Gwadelupy, był używany aż do średniowiecza. Eastern Indian miasta Madras słynęła z bawełny. Po pierwsze, monotonne, po czym odparowano, a następnie coraz bardziej złożone wzory, Madras tkaniny eksportowane i używane jako nakrycie głowy. Ostatecznie, ten styl wpłynął Szkotów w kolonialnych Indiach.

Podobnie jak wiele tradycyjnych strojach z całego świata, nakrycia głowy, w wielu przypadkach świadczy o stan cywilny właściciela.

żołnierze odzież Albański

Ściętego bezbarwny czuł fez zwany Keles. Jego kształt jest w dużej mierze zależy od regionu. Kamizelki, znany jako dzhelek lub Hamadan urządzone haftowane plecionki z jedwabiu lub bawełny. Jej kolor wskazuje na region, w którym się urodził przewoźnika, jak również jego pochodzenie społeczne.

W oparciu o kroju i kolorze ubrań jest prawdopodobne, imigrant – żołnierze obszarach północno-wschodniej Albanii.

niemiecki odzież

Tradycyjny niemiecki odzież znany jako trahten. Podobnie jak wielu innych, to ma swoje regionalne odmiany. W alpejskich regionów Niemiec, na przykład, w Bawarii, spodnie skórzane, znane jako „Lederhosen” regularnie wykorzystywane przez ludzi żyjących na obszarach wiejskich.

Szara kurtka, znany jako trahtendzhanker, wykonane z wełny i ozdobiony przyciski rogów, które są często wykorzystywane przez myśliwych w regionie.

Szaty duchownych prawosławnych w Grecji

Embrace przedstawicieli Kościoła prawosławnego greckiego pozostał w dużej mierze niezmieniony. W tym obrazie, kapłan jest przedstawiony w Antero, sutannie długości do kostki, noszone przez wszystkich kapłanów.

Czasem czarna szata zewnętrzna, znany jako ekzonora. cylindryczny kapelusz sztywny nazywa kalimavkionom. Nosi się podczas nabożeństwa.

Odzież Duńczycy

Obszerny kaptur jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów tradycyjnego holenderskiego strój. On shilsya białej bawełny lub koronką, a czasami miał klapki lub skrzydeł.

Kwadratowe tablice i szpilki złote oznaczamy stan cywilny duńskiego kobiety i że był protestantem. Reszta stroju była przeprowadzona w wyraźnie regionalnych odmian bawełny, lnu lub wełny. Został on ozdobiony haftowanymi kwiatowymi wzorami.

Znane od 1750 roku, duński strój przeznaczona na specjalne okazje takie jak ślub czy wycieczka w niedzielę w kościele. Większość ubrań została tkane duńskich kobiet lub Professional tkaczy. Zazwyczaj jest ona wykonana z wełny i lnu. Materiały były ciepłe i stosunkowo niedrogie.

Kawałki i projektuje ubrania Dane różnią się w zależności od regionu. Różnił ograniczoną paletę uzyskanych od barwnika roślinnego.

Duńscy mężczyźni nosili w zanadrzu kilka koszul, a dodatek srebrnymi guzikami i innych detali dekoracyjnych wskazany bogactwo i pochodzenie człowieka.

piper odzieży Rumuński

Ten strój haftowane kożuchy jest znacznie łatwiejsze niż strój pasterza. Ten praktyczny wieszak, praca zorientowanych. Zakłada się, że ubranie jest charakterystyczne dla klasy robotniczej, biorąc pod uwagę brak ozdób i słomkowy kapelusz.

Kamizelki, znany jako pieptar, noszone zarówno przez mężczyzn jak i kobiet. Została wykonana z jagnięciny.

Algierczyk kefija

Należy zauważyć, że kultura algierski powstaje berberyjskie, arabskich, afrykańskich i kultury śródziemnomorskiej. Kefija – kwadratowy z tkaniny, złożone w trójkąt i rany na okręgu głowicy. Jest on wykonany z sierści wielbłądziej.

Tunika noszone przez przedstawicieli wielu kultur i często wykonane z wełny, jedwabiu lub bawełny. Chociaż płaszcza, znane jako papryki, został wykonany z wełny wyposażony w kaptur. Był biały lub ciemny brąz, w zależności od obszaru.

Norweski tradycyjny wear

Bunad – to tradycyjny norweski zużycie. Kostiumy, podobnie jak wielu innych, zależy od regionu, tradycji i dostępnych materiałów. W wiejskich Norwegii ubrania są często wykonane w domu. Zazwyczaj jest ona oparta na wełna, jedwab lub innych materiałów importowanych.

Ozdoby były złożone i wybierać w zależności od regionu. W obszarach wiejskich norweskich kobiet są często pokryte włosy jako znak, że są małżeństwem.