230 Shares 9880 views

słonie azjatyckie: opis, charakterystyka, styl życia, odżywianie i ciekawostki

W tym artykule chcemy rozmawiać o słynnym giganta, który zajmuje drugie miejsce wśród ogromnych zwierząt lądowych. Sprostać tym azjatyckich słoni.

Pojawienie się zwierząt

Azjatycki (Indian) Słoń w znacznym stopniu różni się od tych osób, które żyją w Afryce. Indian zwierzę waży do pięciu ton z polviny. Jej wysokość – m. 2,5-3,5 słonie są dość skromne kły około pół metra długości i wadze do dwudziestu pięciu kilogramów. Jeśli zwierzę nie istnieje, to nazywa Machno.

słonie azjatyckie mają mniejsze uszy i ostry Malutki rozciągnięte na końcach. Oferują one potężną sylwetkę. Nogi są stosunkowo krótkie i dość grube. Indian lub Słoń na przednich kończynach pięć kopyta natomiast tylny – wszystkie cztery. Jego silne, potężne osłony ciała i chroni gruba pomarszczonej skóry. ich średnia grubość wynosi 2,5 cm. Większość napojów cienkich części znajdują się wewnątrz występów i wokół ust.

zwierzęta mogą się różnić od koloru ciemnego odcieniu szarości oraz brązu. Bardzo rzadko słonie azjatyckie albinos. Te unikalne zwierzęta są wysoko cenione w Siam, są one nawet przedmiotem kultu tam. Ich główną cechą służy jasną skórę, na których znajdują się bardziej jasne plamy. Niezwykłe i oko albinos, mają jasnożółty odcień. Są nawet przypadki, w których skóra jest blada czerwono, a jednocześnie z tyłu rośnie białawy włosy.

Nieobecność w kłów słoni azjatyckich i ich niewielkie rozmiary tych osób, które mają zapisane zwierzęta przed bezlitosnym zniszczeniem, jak to miało miejsce w Afryce.

siedliska

Dzikie słonie azjatyckie żyć w Indiach, Bangladeszu, Nepalu, Wietnamie, Tajlandii, Birmie, Sri Lance, na wyspach Sumatra i Borneo, a bardziej w Brunei. Żyją w parkach narodowych, rezerwatów przyrody i obszarów oddalonych. Słonie lubią psuć sadzenia ryżu, a także zarośla trzciny cukrowej, zatrzymać bananowce. Z tego powodu są one uważane za szkodniki w rolnictwie, ponieważ niektórzy wolą je i długą terytorium pchania, tak aby nie stracić zbiorów.

Indyjskie słonie lubią subtropikalnych i tropikalnych lasów liściastych (gęstych zarośli) z krzaków i bambusa. Latem wolą wspinać się po górach. Wysoka temperatura fali ich olbrzymie uszu, a tym samym schładzania ciała.

Słoń: styl życia

Trudno w to uwierzyć, ale jest to bardzo sprytne zwierzęta. Przy tak znacznej wagi są doskonale wyważone, mimo że wyglądają bardzo niezdarny. Pomimo imponującej wielkości, znakomicie wspinać zarośniętych zalesionych zboczach gór do wysokości 3,6 tysięcy metrów. Oczywiście, nie widząc, że trudno sobie wyobrazić. Specjalna konstrukcja podeszwy stóp, pozwalając im na bezpiecznie podróżować w bagnistych miejscach, chociaż są one tak uważać, aby okresowo sprawdzać wiarygodność okrywowe pod nogi za pomocą silnych wstrząsów bagażniku.

Słoń – drugim największym zwierzęciem lądowym, że jest prawdziwy szacunek dla niego. Kobiety żyją w małych grupach, maksymalnie dziesięć osób dorosłych z dziećmi w każdym wieku. Lider jest najstarsza kobieta, dbanie o bezpieczeństwo wszystkich swoich stad.

Kobiety wydają się pomagać sobie nawzajem. Na przykład, gdy jeden z nich zaczyna rodzić, cała reszta to wokół niej i nie odbiegają aż do łydki i nie wzrośnie do nogi. W ten prosty sposób chronić ich matkę i dziecko przed atakami drapieżników. Nowonarodzone słonie zwykle zatrzymać się w pobliżu swoich matek, ale mogą bezpiecznie jeść i inne kobiety posiadające mleko.

Samica rodzi tylko jedno cielę o wadze do stu kilogramów. Ciąża to 22 miesięcy. Dzieci rodzą się z małych kłów, że wchodzą one do drugiego roku życia.

Po osiągnięciu wieku dziesięciu do szesnastu lat, mężczyźni są nieodwracalne od mojej matki, ale kobiety pozostają w stadzie. W jakiś sposób życie tych zwierząt jest podobny do ludzi. Przez 12-16 lat słonie są w stanie grać, ale dorośli są tylko dwadzieścia.

Jak żyją?

Słonie mogą być bezpiecznie nadana długożyciowe. Żyją 60-80 lat. Ciekawostką jest fakt, że w dzikich ptaków nie są zabijane przez wiek i choroby, ale po prostu z głodu. Sytuacja ta wynika z faktu, że zęby na całe życie je zmienić tylko cztery razy. Wszystkie aktualizacje nastąpić dopiero czterdzieści lat później, że nie rośnie. Starsze stopniowo wchodzić w ruinę. I lat siedemdziesiąt zęby są bardzo złe, są pet nie można żuć, a tym samym traci możliwość, aby jeść.

Indian lub Słoń: food

Muszę powiedzieć, że dieta dzikich słoni jest całkowicie zależny od tego, gdzie żyją. W ogóle, zwierzęta wolą liści Ficus. Ważną rolę odgrywa fakt, suche lub pora deszczowa jest wart.

Słonie są bardzo lubi wszelkiego rodzaju ziół, liści, owoców, pochłonąć nawet korony drzew, ponieważ czerpią z niej minerałów. W ciągu dnia, zwierzę zjada od 300 do 350 kg trawy i liści. Oni dużo wody. Słonie na ogół preferują rośliny bagienne. Ale ludzie kochają afrykańskie sól, znajdą go w ziemi.

Posiłki w niewoli

Azjatyckie (afrykańskie) słonie żyjące w niewoli, żywią się głównie na siano i trawa. Zwierzęta kochają słodycze. Korzystne są jabłka, banany, buraki, marchew. Słonie również do smaku produktów mącznych, zwłaszcza ciastka i chleb. W zoo, jedzą do trzydziestu kilogramów siana dziennie, plus kolejne piętnaście kilogramów owoców, warzyw, dziesięć kilogramów produktów mącznych. Nawet zwierzęta mogą zakończyć karmienie zboża, na przykład, dając do dziesięciu kilogramów zboża. Koniecznie słoni diety z witamin i soli.

Funkcje prowadzenia

Słonie dobrze pływać, aby łatwo pokonać długą drogę. Zwierzęta spać tylko cztery godziny, jest to dość mało. Słonie potrzebują wody, i pić dużo (do 200 litrów dziennie). Z reguły, idą do źródła, tylko ugasić pragnienie po stażu. Czasami dzieciaki zamiast wody tylko zabrudzi błoto. Dzieje się to w czasie upałów, kiedy stawy wysychają. Ale w czasach, gdy dużo płynu, kąpieli słonie, pnia natrysku siebie. Być może w ten sposób grają.

Przerażeni słonie są wystarczająco szybko biegają, przyspieszenie tempa do 50 kilometrów na godzinę. Jednocześnie podnoszą swoje ogony w górę, więc karmienie sygnał o niebezpieczeństwie. Zwierzęta mają rozwinięty zmysł węchu i słuchu.

Indian i słonie afrykańskie mają zupełnie inny charakter. Osoby azjatyckie są bardzo miły i przyjazny ludziom. W ogóle, to jest o wiele łatwiejsze do oswojenia. To właśnie te słonie pomóc ludziom do transportu towarów i przeprowadzenia ciężkiej pracy w krajach Azji Południowo-Wschodniej. Jeśli kiedykolwiek widziałem w cyrku słonia, nie ulega wątpliwości, że jest to zwierzę Azji.

Absolutnie wszystkie gatunki słoni są zagrożone, a zatem są wymienione jako zagrożone.

ciekawostki

Na pewno nie wiesz, że:

  1. Po kąpieli podwodny tułowia słonia używany do oddychania.
  2. Pod koniec tułowia zwierzęcia w Azji jest namiastką cyfrowy. Dzięki niemu karmi słonia.
  3. W trudnych czasach, zwierzęta mogą płakać, jak ludzie w tym samym czasie oni sprawiają, niskie dźwięki, które nie słyszymy.
  4. Głosy od siebie słoni wyróżnia się w odległości 19 kilometrów.
  5. Są to jedyne zwierzęta, które chowają zmarłych krewnych. Znalezienie resztki stada razem chowa kości w ziemi.
  6. Bagażnik jest bardzo ważne dla zwierzęcia, zjada z niego, oddychając i wąchania, wyciąga drzew. Raniąc go, słoń może umrzeć z głodu.

Zamiast epilogu

Słoń – wspaniałe i piękne zwierzę. Wiele z jego nawyków podobnej do człowieka. Za nic nie zrobił dla zwierząt wieków były i pozostają wierne pomocników ludzi. W dowód wdzięczności, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby zobaczyć te piękne stworzenia nie zniknęły z powierzchni Ziemi.