553 Shares 7513 views

Siergiej Bubka: biografia, fot. W jakim sporcie był słynny Siergiej Bubka?

Sergei Nazarovich Bubka jest człowiekiem o światowej sławie. W jakim sporcie słynna jest Siergiej Bubka? Jak było jego życie? Chodzi o tego słynnego sportowca i zostanie omówiony w artykule.


Sergey Bubka: Biografia

Wybitny ukraiński sportowiec urodził się 4 grudnia 1963 roku w dużym mieście przemysłowym we wschodniej Ukrainie, w Luganku. Słynny sportowiec wychował się w prostej rodzinie, gdzie duże znaczenie miały sportowe. Rodzice dziecka były daleko od sportu, ale od najmłodszych lat zaszczepili w swoich synach miłość do wychowania fizycznego. Matka chłopca pracowała jako pielęgniarka, mój ojciec był chorągiewką armii. Jako dziecko Siergiej wraz z rodziną przeniósł się do Doniecku. Lata szkolne minęły go w szkole # 57 dzielnicy Kijowa.

Chłopiec dorastał szybko i zwinnie. Jego matka nie miała czasu, aby poprawić dziury na jej spodniach, zamknąć bramę, tak, że nie uciekł ze stajni. W okresie szkoły podstawowej próbował wielu dyscyplin sportowych. Marzył o poważnym pływaniu, jak jego starszy brat Vasily. Ale pewnego dnia prawie utopiłam w ogromnej beczce wody.

Siergiej Bubka: sport, w którym stał się sławny

Po zebraniu firmy przyjacielowi student zaczął studiować w szkole Dynamo Youth Sports School. Chłopiec był tak bardzo inspirowany przez sklepienie biegunowe, że już w wieku 11 lat zarejestrował się w sekcji sportowej. W jakim sporcie był słynny Siergiej Bubka? Powstaje odpowiedź na to pytanie – oczywiście jest to sklepienie biegunowe. Jego trenerem był Witalij Petrow. Dzięki nim początkujący sportowiec harmonijnie rozwijał się, opanował technikę sklepienia biegowego, stał się silny i pewny siebie.

Witalij Afanasyjevich natychmiast wyodrębnił silnego i utalentowanego studenta, ale nie zmusił jego wyników. Pomimo dobrych danych nie mógł stać się gwiazdą turniejów młodzieżowych (udało mu się zdobyć pięciometrowy poziom). Pod mądrym wytyczkiem trenera student opanował podstawową wiedzę z dziedziny sportu. Bubka poświęcił wiele czasu na ogólne treningi fizyczne, poprawił technikę skoków.

Po ukończeniu szkoły średniej w Doniecku młody człowiek wkroczył do Instytutu Wychowania Fizycznego w Kijowie. Broniąc swojej tezy, Siergiej Bubka został kandydatem na naukę pedagogiczną.

Dzięki doskonałej edukacji sportowej i doskonałym treningom pod kierunkiem znanego trenera ukraiński zdobył ogromną liczbę nagród, a jego kariera sportowa trwała 20 lat.

Osiągnięcia sportowe sportowca

W jakim sporcie był słynny Siergiej Bubka? Z biegiem lat stał się znany z wysokiego skoku . Pierwszym osiągnięciem sportowym jest tytuł Honorowanego Mistrza Sportu. Sportowiec jest sześciokrotnym mistrzem świata. Jego pierwszy złoty medal w 1983 roku, sportowiec przyniósł z miasta Helsinki. Pierwszy rekord świata Siergiego został nagrany w ciągu roku. Uczestnicząc w konkursach, które odbyły się w Bratysławie, wyskoczył z wysokości 5 m 85 cm i ma 35 rekordów świata. Na osiemnastu konkursach, które odbyły się w krytym pokoju, wygrał. W otwartych przestrzeniach udało mu się pokonać 17 rekordów świata. Jego skok w Paryżu w lipcu 1985 roku miało historyczne znaczenie. Został mężczyzną, który po raz pierwszy skoczył na sześć metrów. Jego własna płyta złamała Sestriere w 1994 roku z skokiem 6 m 14 cm. Do tej pory uważany jest za najlepszy na świecie. Przygotowując się do rywalizacji Bubka udało się skoczyć o 6 m 37 cm.

W swoim arsenale zwycięstwa w Pucharze Świata i Europie. W 1988 roku udało mu się zostać mistrzem Igrzysk Olimpijskich, które odbyło się w Seulu. Sportowiec otrzymał Order Lenina, Czerwony Sztandar Pracy. Francuska gazeta "Ekip" nazwała go mistrzem mistrzów. Status Bohatera Ukrainy został nadany słynnemu skoczkowi w 2001 roku. Siergiej jest zwycięzcą "Gwiazd Ukrainy". Jego osiągnięcia sportowe są uznawane przez UNESCO. Bez Księgi Rekordów Guinnessa. Tutaj Bubka został włączony jako sportowiec, który ma najwięcej rekordów świata w lekkoatletyce. Donchanina została uznana za najlepszego sportowca świata trzy razy.

Zakończenie kariery sportowej Bubki

Od sportu Siergiej Nazarowicz wyjechał w 2001 roku. Jego ostatnim konkursem był w swoim rodzimym Doniecku. Był to międzynarodowy turniej lekkoatletyki "Gwiazdy Sześcioma", który dotrzymał efektu, w którym przekazał batutę sportowcom Doniecka.

Sierżant Bubka bardzo lubił pracę. Zdjęcie z artykułu pokazuje nam jego siłę, wytrwałość i żywotność. Trudno było opuścić sport Sergey'ego. Sentymentalny lekkoatleta przyznał, że nawet szlochał w swoim ostatnim konkursie. Chce, aby ludzie pamiętali go nie tylko jako najwyższy skoczek, ale także jako osobę, która polepszyła ten świat.

Bubka jako biznesmen

Nie tylko jako sportowiec jest znany Siergiej Bubka. Jakiego sportu go uwielbił – już wiemy. Teraz porozmawiajmy o tym, co zauważył w życiu.

Po zakończeniu kariery sportowej ukraiński podjął działalność gospodarczą, objawia się w działaniach publicznych i zajmuje się polityką. Były sportowiec był jednym z właścicieli jednego z banków do 2009 roku. Był prezesem Rodivid Bank, który został znacjonalizowany ze względu na kryzys finansowy w kraju.

Teraz Sergey jest właścicielem firmy, która dostarcza suche drożdże i środki na poprawę jakości chleba. Jego domowa piekarnia funkcjonuje. Zajmuje się pieczeniem pysznego chleba, bułek, herbatników i makaronów.

Poprzez inwestowanie kapitału własnego, pochodzącego z dochodów i sponsoringu, Bubka otworzył własną szkołę sportową w Donetsku. Jest wszystko na lekcje skryptów biegowych. Były sportowiec płaci za współzawodnictwo z dziećmi swoich rodaków. W klubie Bubki około 200 początkujących sportowców. Jego uczniowie mają już własne zwycięstwa.

Słynny skoczek jest jedną z najbogatszych Ukraińców. W 2007 r. Posiadał 350 milionów dolarów. A rok później jego kapitał wzrósł o 20 milionów.

Życie polityczne byłego sportowca

Siergiej Bubka nie zrobił bez polityki. Przez cztery lata był w partiach "Dla zjednoczonej Ukrainy" i "Partii Regionów". Był w ukraińskim parlamencie. Zajmował się zagadnieniami związanymi z sportem i wychowaniem fizycznym. Był w szeregu niezależnych doradców Wiktora Janukowycza.

Działalność publiczna "ptaki odległego lotu"

Słynny skoczek kieruje w jego mieście "Klub Sportowy Siergiej Bubka". Od 2005 roku Siergiej Nazarowicz jest członkiem Narodowego Komitetu Olimpijskiego. Jest jednym z inicjatorów nieformalnych konkursów w sklepieniu biegunowym. Uczestnictwo w nich jest wielkim zaszczytem dla każdego sportowca.

Będąc członkiem komitetu wykonawczego rozwiązuje problemy związane z dopingiem przez sportowców.

Dużo czasu poświęcony jest wprowadzaniu dzieci do wychowania fizycznego i sportu. Wśród projektów Siergiej Bubka – szkoła "lekcja olimpijska", "Run olimpijski", "Bocian Olimpijski". Z inicjatywy sportowca wydają książki olimpijskie dla młodszego pokolenia. Uczestniczy w promocji zdrowego stylu życia, bierze udział w działaniach mających na celu zwalczanie gruźlicy i konsekwencje wybuchu w Czarnobylu.

Bubka należy do stanowiska wiceprezesa IAAF. Wśród sportowców organizował mistrzostwa świata juniorów.

Rodzina i hobby Sergei Bubki

Wielki sportowiec ożenił się w wieku 20 lat. Jego rodzina jest bardzo atletyczna. Lilia Fyodorovna trenuje dziewczęta zajmujące się rytmicznymi gimnastykami. Sons Siergiej i Witalij są poważnie uzależnieni od tenisu. Najstarszy syn Vitaly skończył karierę sportową, a najmłodszy jest aktywnym tenisistą.

Osiągnięto sukces sportowy i starszy brat sportowca Vasily. Zajął się sklepieniami biegunowymi, jest właścicielem srebrnego medalu, który otrzymał w 1985 roku w Mistrzostwach Europy. Syn Bazylego Aleksandra uczestniczy również w lekkoatletyce i skokach z biegunem.

Wśród ulubionych hobby na zwrocie jest piłka nożna i tenis. Również Siergiej lubi słuchać muzyki. Pomimo faktu, że wybitny lekkoatleta opuścił ten sport, robi regularne jogging, angażuje się w siłownię, lubi pływać. Sportowiec opanował narciarstwo górskie i cieszy się tym sportem. Lubi jeździć na rowerze. Zawsze śledzi najnowsze wiadomości dotyczące piłki nożnej i tenisa.

Siergiej Bubka jest jednym z idoli obecnego pokolenia. Jest to godny przykład naśladowania. O filmie nie był dokumentalny. W Doniecku zainstalowany jest brązowy pomnik legendarnego sportowca.