401 Shares 4129 views

Niebezpieczny wróg naszego organizmu – ludzka Ascaris

Robaków zwanych choroby wywołane przez robaki (robaków). Jednym z najbardziej powszechnych chorób planu jest uważany glistnicy, który jest czynnikiem sprawczym glisty. W krajach wilgotnych tropikach choroba ta dotyka ponad 90% ogólnej populacji. W Rosji liczba ta jest, oczywiście, jest znacznie niższa, ale śmiało można nazwać plagi naszych czasów glistnicy dzisiaj.


Ascaris Zakażenie następuje po spożyciu dojrzałych komórek jajowych człowieka, które znajdują się na brudnych owoców, warzyw, jagód, brudnych rąk. Wektorowe jaja glisty ludzkiej są również ulica i zwierzęta domowe.

Patogen glistnicy – Ascaris człowieka – odnosi się do klasy nicieni (okrągłe robaki), długość kobiet niekiedy sięga ponad czterdzieści centymetrów. Ich jaja, te robaki zwykle leżała w ziemi, gdzie znajduje się formacja larwy. To w końcu zanika i przekształca się w inwazyjnej postaci, zachowując zdolność do zhiznedeyatelnosti więcej niż sześć miesięcy.

Wokół samo dzieje obłymi i rozwój w organizmie człowieka. Niedługo po uderzeniu przez dojrzałych jaj larwy glisty pojawiła aktywnie przenikają przez ścianę jelita do krwiobiegu i rozproszone po całym ciele. Przepływ krwi dostarcza je do wątroby, a następnie do płuc, oskrzeli, tchawicy, gdzie razem z flegmy w gardle, a następnie ponownie w żołądku. Terminus długiego migracji się w jelicie cienkim, gdzie zwykle zamieszkują glisty. Mając na końcu głowy swojego ciała specjalną przyssawką, dorosły osobnik jest przymocowany do ściany jelita i wysysa wszystkie wymagane do jego składników odżywczych. Średni czas życia robaków w organizmie człowieka wynosi zazwyczaj około jednego roku. W tym czasie samica ma czas, aby opóźnić niesamowitą liczbę jaj, które są wydalane z kałem.

Istnienie takiego robaków jak Ascaris ludzi, słyszałem wiele. Nie każdy jednak wie, jak niebezpieczne jest to dla naszego organizmu. W glistnicy badań klinicznych wyróżnić dwa etapy: wstępne (migracja) i późne (tzw jelit). We wczesnych stadiach, pacjent zwykle nie odczuwa żadnych szczególnych dolegliwości. W niektórych przypadkach jednak, nie może być ból w klatce piersiowej, kaszel z krwawej plwociny, niewielki wzrost temperatury ciała.

Jelitowych Ascaris stadium choroby ludzkie przyczyny ma bardziej poważne objawy: silny ból brzucha, zmniejszenie lub całkowita utrata apetytu, osłabienie, nudności (do wymiotów), zaparcia lub biegunki. Robaki może zablokować dróg żółciowych, co powoduje ropnie wątroby, żółtaczka, a także powodować niedrożność jelit.

Ponadto, w trakcie ich życia na glisty wyodrębnia się wiele toksyn, które mogą wywoływać wiele reakcji alergicznych organizmu. Pochłaniające substancje odżywcze, robaki te przyczyniają się do zmniejszenia odporności, powodując dysbioza jelit, zmniejsza się jego silnik i funkcje wydzielnicze.

W przypadku chorób powodowanych przez pasożytnicze „Ascaris ludzkie” leczenie jest zazwyczaj przeprowadzane przy użyciu specjalnych leków – decaris, piperazyny, pyrantelu. W przypadku powikłań w układzie żołądkowo-jelitowym (Przeszkoda otrzewnej) pokazanej operacji.

Musimy zawsze pamiętać, że Ascaris lumbricoides – To nie jest po prostu normalnym robaki i prawdziwym wrogiem naszego zdrowia, a najlepszym sposobem radzenia sobie z nim – przestrzeganie wszelkich niezbędnych higieny i przeprowadzać regularne środki zapobiegawcze.