313 Shares 5122 views

Dziecko ma przedłużoną kaszel – Co robić? Jak leczyć przewlekły kaszel u dziecka?

Oczywiście, sytuacja dla każdej matki, gdy jej dziecko jest chore, staje się krytyczna. Jednym z nieprzyjemnych objawów chorób przeziębieniach jest kaszel. I często nie można pozbyć się od dłuższego czasu (2-3 tygodnie) od niego. W tym przypadku staje się objawem przewlekłej. Czym jest kaszel?


Wiele osób wie, że jest to reakcja obronna organizmu, który pomaga pozbyć się z dróg oddechowych ze szkodliwych bakterii, śluzu, cząstek pyłu.

Oczywiście, rodzice są zawsze istotne pytanie: „Co zrobić, gdy dziecko ma długotrwały kaszel?”. To wymaga szczegółowej analizy.

W przypadku przeziębienia i ciepło można usunąć w stosunkowo krótkim okresie czasu, to sytuacja jest bardziej poważna kaszel.

Niestety, jeszcze nie wynaleziono leku, który w jednej chwili niszczy wszystkie choroby. Pamiętaj, że jeśli dziecko ma długotrwały kaszel, następnie drastyczne środki, aby poradzić sobie z tym problemem nie mogą być, w przeciwnym razie można zaszkodzić dziecku. W każdym razie już nabyte minimum doświadczenia w rozwiązywaniu problemu nawrotu po mamą i tatą o tym, co pomaga w oszołomienie, kiedy kaszle.

Jednak rodzice są często martwi się o to pytanie: „dziecko ma długotrwałe kaszel utrzymuje się pomimo faktu, że wszystkie leki próbował i nie udało się pozbyć się przeziębienia. Jak możemy to wyjaśnić?”.

Fakt, że z powodów może być kilka. W tym przypadku, należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą. On absolutnie wymagają przekazania analiz – może to być kultura plwociny lub próbek krwi, a na podstawie wyników będzie napisać receptę.

nie może pozbyć się kaszlu – skontaktować się z lekarzem

Pamiętaj: jeśli dziecko ma długotrwały kaszel utrzymuje się przez długi czas, aby opóźnić leczenie nie jest wcale niemożliwe. grypa nadal atakują osłabiony zakażenia organizmu?

Co to znaczy? Tylko jedno: choroba zmierza do płuc lub oskrzeli.

Funkcje diagnostyczne

Aby dowiedzieć się dokładnie, które mikroorganizm stała się źródłem przedłużającego się kaszlu, powinno być obowiązkowe umówić się do lekarza i przekazać niezbędne testy. Ich odkrycia pomogą prawidłowo zdiagnozować chorobę i przepisać prawo medycyny. Nie należy samoleczenia, jeśli po dwóch tygodniach Twój dziecko kaszle. Oprócz szkody takie eksperymenty nic nie da.

Regularne folk, którzy myślą o tym, jak leczyć przewlekły kaszel u dzieci, nie wiem nawet, co podstępne zakażeń (np zapalenie płuc) mogą stać się źródłem jego wygląd. Często przyczyną reakcji ochronnych przed nami stają się natychmiast bardziej organizmów chorobotwórczych. Ostatecznie choroba daje powikłania. Dlatego tylko wykwalifikowany specjalista może pomóc w tym przypadku, zamiast uzdrowicieli, kochanków.

przyczyny

Jak już podkreślał, powoduje długotrwały kaszel u dziecka zróżnicowane. Jednym z najważniejszych – po prostu nie bakterie chorobotwórcze oraz wysoką czułość receptorów kaszlu w tle obfitej wydzieliny po przeziębieniem lub grypą.

Przewlekły kaszel u niemowląt może być przypisana do penetracji podstawowych produktów żywnościowych w drogach oddechowych. W tym przypadku należy używać specjalnego programu normalizacji funkcjonowania tego ostatniego.

Nie zapominajmy, że przed leczyć przewlekły kaszel u dziecka i dorosłego też musi znaleźć logicznego wytłumaczenia dla jego wystąpieniu.

W niektórych przypadkach, ciało dziecka przenikać mikroorganizmów grzybiczych – oni i stać się przyczyną długotrwałego kaszlu. Niemowlęta mogą łatwo zarazić ich matek z cytomegalii.

Należy również wspomnieć takiej niebezpiecznej dolegliwości, takich jak gruźlica, której powikłania mogą również wywołać kaszel trwający. Drogi oddechowe mogą dostać ciał obcych – jest to również logiczne wytłumaczenie, dlaczego dziecko przez długi czas nie może się uspokoić. czynniki zewnętrzne, takie jak dym tytoniowy, kota lub psa włosów, kurzu może powodować przewlekły kaszel. Eksperci zidentyfikować przyczyny psychogenne – depresji, stresu, napięcia i tak dalej.

terapie

Obecnie ogromna liczba dzieci i dorosłych z długotrwałego kaszlu przeżywa prawdziwy dyskomfort. Od tego objawu chcą się pozbyć jak najszybciej.

Należy zauważyć, że długotrwałe leczenie kaszlu u niemowląt, zależy od szeregu czynników, takich jak diagnozy, czas trwania choroby, postaci choroby (na sucho lub na mokro kaszel) i tak dalej.

Obecnie wiele do eliminacji pewnych chorób, stosując nie-konwencjonalnych środków (lud) leku. Aby pozbyć się długotrwałym kaszlem, mogą być również używane, ale tylko jako pomocniczy metody leczenia. Pamiętaj, że należy postawić diagnozę lekarza, który może zalecić optymalne wymagania systemowe odzyskiwania, które muszą przestrzegać.

Ważne jest, aby rozumieć, że wyżej wspomniany odruch reakcja organizmu ludzkiego nie może być zmniejszona do minimum, ponieważ zapewnia ochronę, następnie prowadzi do odzyskania. Eksperci zalecają też, by nie łączyć przeciwkaszlowe i wykrztuśne leki leczenie.

Nie samoleczenia

Bez pomocy lekarza, można spróbować pozbyć się ciężkiej kaszel, inne odmiany tej choroby jest nieodpowiedni do leczenia bez opinii biegłego. Nie zapominaj także o tym, że każde pogorszenie choroby może być przekształcona w przewlekłej patologii.

Jednym z najczęstszych sposobów uzdrowienia z długotrwałego kaszlu jest fizykoterapii, inhalacje, leki homeopatyczne i masaż.

Jeśli uznać choroba pojawiła się w ostrej SARS, potem się go pozbyć, jeśli używasz miód w połączeniu z ciepłym mlekiem lub sokiem rzodkiewki w połączeniu z samego miodu.

wdychanie

Skuteczny sposób znormalizować kaszel – inhalacje. Gotowanie powinno być tylko przy użyciu ciepłej wody.

Należy podkreślić, że małe dzieci są zbyt wdychanie przeciwwskazane, ponieważ wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia skurczu dróg oddechowych.

Jeśli dziecko znajduje się uczulony na zioła, olejki aromatyczne i oczekiwany wynik nie da.

Doskonała pomoc normalizują reakcję obronną organizmu fitosbor połączeniu z orzechami, migdałami i figami. Jako alternatywę dla dotychczasowych środków możemy polecić inny skład: tymianek i matka-i-macocha. Inhalacje z miodem pomoc w krótkiej perspektywie, aby wyeliminować flegmę, ale stosowanie ich może nie wszystko, bo na wysokie ryzyko alergii. Podczas leczenia, eksperci zalecają podawania dziecku 2-3 razy dziennie w połączeniu z miodu pszczelego plastra miodu.

masaż

Przedłużający się kaszel u dziecka pomaga wyeliminować lekkie masaże. W tym przypadku dziecko powinno być w pozycji do góry nogami. Maluch powinien wziąć się za ręce i pochylony w dół, starsze dziecko może zająć pozycję na własną rękę.

Potem trzeba zrobić nieznaczne ciśnienie dotykając i uderzając w płucach. W ten sposób będzie można usunąć śluz ze ścian dróg oddechowych.

Dziecko powinno pić dużo płynów

Powinieneś wiedzieć, że aby pozbyć się długotrwałego kaszlu będzie trudne, jeśli organizm nie ma wody dziecko. Picie w tym przypadku – jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów radzenia sobie z nie uspokaja kaszel. Płyn powinien być lekko ciepły, ale w żadnym wypadku nie gorąca. Upewnij się, że dziecko pili jak najwięcej kompot. Przygotuj się, że małe dzieci mogą być kapryśna. Jest możliwe, że będą musieli zrobić drinka.

Śledzić poziom wilgotności w pomieszczeniu

Monitorowania poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Jest to ważny czynnik, na którym prędkość, aby pozbyć się choroby pod uwagę zależy. Wziąć pod uwagę fakt, że suche powietrze sprzyja wysychaniu śluzu, a następnie trudno jest wydalany. Aby zwiększyć wilgotność, należy umieścić baterię na mokrą szmatką lub umieścić w pomieszczeniu kilka zbiorników wypełnionych wodą.

Specjaliści kaszel zaklasyfikować w dwóch kategoriach: suchych i mokrych. Pierwszy charakteryzuje się tym, plwociny w drogach oddechowych ma lepką strukturę i jej cienkie się dość trudne. Kaszel – chorobę, która towarzyszy problemów z wydzielaniem śluzu z organizmu.

Leczenie suchego kaszlu

Przewlekły suchy kaszel może być usunięty przez dziecko rozrzedzenie leków, które działają na środku kaszel.

Lekarze przepisują leki takie jak "butamirata", "Tusupreks", "Libeksin". Ostatnio, lek, nawiasem mówiąc, zmniejsza wrażliwość śluzu w płucach. Eksperci zalecają też kupić lekarstwo „Dells”. To narzędzie jest zwykle trwale eliminuje suchy kaszel. Jako pomocniczy środek ekspertów leczenia zaleca się stosowanie kombinacji soku z cytryny i miodu.

mokro leczenia kaszlu

Przewlekły kaszel zazwyczaj odchodzi po dziecko kompleksowego leczenia. Tak więc stosuje się leki mukolityczne (wyprowadzanie) Widmo ( „Karbotsistein”, „ambroksol”) do inhalacji zawierające chlorek amonu lub ekstrakty roślinne, medykamenty fitosbory. I, oczywiście, że dziecko jest w leczeniu mokrego kaszlu należy pić dużo płynów, jak to możliwe.