280 Shares 5150 views

Most przez rzekę Amur: fotografia, długość, budowa

Most przez rzekę Amur w pobliżu miasta Komsomolsk nad Amurem. Istnieje możliwość dwupasmowej i ruchu jednotorowej. Kolej rozpoczęła swoją działalność w 1975 roku, aw 1981 pojawił się już autostradą. Kończy się mostu w mieście Chabarowsk.


inżynieria cud

Most przez rzekę Amur w Chabarowsku została zbudowana w okresie od 1913 do 1916-tego roku. Miał jedną stronę. Autorem projektu był LD Proskuryakov. Zaplanowano uruchomiono kolej.

opracowano także środki militarne chodzenia na jednym z dwóch chodników, które są obsługiwane konsoli lub na kołach przez jezdnię. Mostek umożliwia dziewiętnaście typu pośredniego, inne skonstruowano stosując kesony osadzone na głębokość 19,2 metrów. Dziewięć z nich produkowane są z wykorzystaniem stali, a reszta – żelbetu i drewna.

Struktury oblatany bliżej lewego brzegu przybrać formę łuku i są dostępne do jazdy. Autorski hingeless łuk stał się G. P. Peredery który zaplanowano ich produkcji żelbetonu. Budynki na szczycie kompozycji są stojaki i balast koryta. Pas górny ma kształt paraboliczny. Fundamenty położył silny, słupy podszewka prowadzone granitu.

Konstrukcja w Komsomolsk nad Amurem

Budowa mostu przez rzekę Amur zaplanowano podczas budowy miejscowości Komsomolsk nad Amurem w 1932 roku, kiedy było to konieczne, aby połączyć dwa brzegi rzeki przyszłego Bajkał-Amur Mainline.

Przedsięwzięcie trwało Lengiprotransmost – instytucja, z którego został zaproponowany, w tym trzech wariantów budowy przejścia. Według jednej z nich, może to być zlokalizowane na terenie miasta w budowie, drugi i trzeci – w jego kreską i poniżej.

W tym czasie, aż do mostu na Amurem nie pracował, mieszkańcy musieli korzystać z promu. Gdy funkcja start kolei Chabarowsk SovGavan, zaczęli używać łodzi typu pociągu. Zima miał specjalnie przez mrożenie lodu i utworzyć tymczasową drogę.

W 1961 roku rozpoczęła pracę typ lodołamacz rzeczny, który pracował w zimie i jesienią. Dzięki niemu możliwe było przedłużenie okresu nawigacji. Jednakże, ta strona jest nadal w potrzebie zmian i rozwoju.

Od słów do czynów

Po dużym opóźnieniem, w 1969 roku zaczęliśmy budować most na rzece Amur. Prace budowlane zostały zakończone w 1974 roku. Ostatnim elementem był jednym z dziewięciu filarach, na którym odbyło się most. Ostatni Transient struktura typu założona 26 września 1975-go.

Otwarcie było uroczyste, ponieważ obiekt ma ogromne znaczenie praktyczne dla wszystkich jego użytkowników. Możliwe przejście ścieżki żelaza. W pierwszym dniu, kiedy rozpoczął pracę to punkt na nim jechał pociąg wiozący pasażerów. Zakończył tu pracować promy, które zostały wykorzystane trzydzieści lat wcześniej.

Przy projektowaniu obciążenia na żywo na kolei uznano i sposoby samochodowe w obrębie istniejących specyfikacji technicznych i norm budowlanych. Budowa, która jest mostem przez rzekę Amur zostały odtworzone siły Mostotryad Komsomolsk związane z zaufaniem „Mostostroy-8”.

Zaawansowana technologia

Stanowią filar konstrukcji żelbetowych, które obsługują przęseł tworzące jednolitą drogę dla pociągów i samochodów na dwóch pasach. Obszar przeznaczony na przejazd pojazdów jest w nawiasie. Znajdują się one w dolnej części, jeżeli skorelowane z W / d rozpiętości.

Dość masywna konstrukcja jest mostem nad Amurem. Jego długość wynosi 1,4 tys. Metrów, wysokość nad poziomem morza wynosi 24 metrów.

Kiedy budowa się dzieje tutaj w latach 1970 i 1971, pierwszy i niepowtarzalny w czasie sowieckiej metoda tworzenia biegunów była stosowana. Cechą charakterystyczną jest zastosowanie kolumn, stojąc na fundamencie żelbetowych zbiorników o średnicy 3 m. Ta metoda wyciągnięte z rozwojem K. Silin, z tą tylko różnicą, że wykluczony kesonu podstawy, zwykle stosowane w budowie obiektów o dużej rozdzielczości, który wypełniony transsyberyjskim ,

Zakotwiczenie głębokość skóry fundamentalny, wiercenie typu strumieniowego rur, która z kolei była unikalna doświadczenia z podobnych prac z skalistego gruntu.

W pracy specjalną jednostkę używaną w Wiercenie – RTB-600. Składa się z trzech rurociągów, przez które narzędzie obraca się i może zniszczyć skałę. To wygląda jak bitów stożka.

solidność

Gdy membrana została zanurzona osiągnęły żądany znak jest napełniony mieszanką betonową przez rurę ruchomej w pionie. Następnie przechodzi struktur stowarzyszeniowych z płyt żelbetowych, używane grodzicy typu, do których zostały dołączone do konstrukcji nośnych. Każda powłoka osiąga 3 m średnicy. Łączna liczba elementów jest 304 sztuk.

Monolityczne struktury działają jako elementów wsporczych. elementy pośrednie mają licówka granitowa i wskazał na górę. Było to lodołamacz z ostrą krawędzią, w pozycji pionowej. W tych dokumentach użyliśmy granit, który jest wydobywany w Trikratninskom Kiesovskom i kamieniołomach.

odmienność

Nie tylko ważnym transport, ale także wojskowych strategiczny obiekt można nazwać most na rzece Amur. Zdjęcie odzwierciedla jego zdolność do pełnego zakresu konstrukcji i solidności.

Po obu stronach płotu jest drut, ustawieni w kilku rzędach z wież bezpieczeństwa i bunkrach. Przez projekt nie musi być napędzany rowerzystów i pieszych. Po lewej stronie można zobaczyć część gdzie są operacja wojskowa. W celach szkoleniowych, zanim użyto miniaturowy model przemian. Jeśli z kolei na moście w czasie, zwłaszcza, gdy wiatr jest silny, może poczuć się jak kołysanie design. Wynika to z imponującą długość.

Oba mosty – w Chabarowsku i Komsomolsk nad Amurem – wyróżniają ich struktur czasowych. Mogą być wywołana nie tylko drogi między obu banków, ale również przejście od przeszłości do przyszłości w nauce.