279 Shares 4202 views

Karp w śmietanie przepis

Nie każdy rosyjski danie udaje się dostać do annałach światowej literatury. W tym sensie, Karaś w śmietanie były bardzo szczęśliwy z powodu historii „Sirena” Antoniego Czechowa. Autorytatywna opinia wielkiego pisarza dodaje ten ciężar naczyń i poważanie. Musimy założyć, że Anton wiedział , jak gotować karp w śmietanie. Szkoda, że nie w pełni opisać proces.


W ogóle, przygotowanie dań rybnych bardzo delikatna sprawa, a wiąże się pewne umiejętności kulinarne. Ryba sami muszą wybrać bardzo starannie, w słowach innego klasyka – ryby drugiej świeżości nie dzieje. Karas pierwszy świeżość powinien być nieskomplikowany wygląd, jasne skrzela i sprężysty, pokryty przezroczystym śluzem. Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniego karpia, danie nie traci atrakcyjności zastępując karaś. Muszę powiedzieć, że dla żywności karp w śmietanie przepis jest dość prosty, ale wymaga opieki, a nawet pedanterii.

Aby przygotować danie karpia w śmietanie przepis zakłada, że masz co najmniej kilogram ryby; dwa głowa łuk, średnia wielkość; Opakowanie tłuszczu śmietanę. Wskazane jest, aby zakupić jako ciekłego dymu, ale nie jest to obowiązkowe.

Czyszczenie ryb – najbardziej żenujący moment w całym procesie gotowania, ale na szczęście, karasie, karpie, a także mają duże skale, którą usuwa się stosunkowo łatwo i ze świeżo złowionych łusek karpia może być nawet usunięte z gołymi rękami.

Po oczyszczeniu karpia należy ostrożnie wypatroszyć, opłukać dokładnie wewnątrz i na zewnątrz i zrobić cztery nacięcia wzdłuż krawędzi: w ten sposób najlepsze narybku karpia dokładnie. W żadnym wypadku nie może odciąć głowę, byłoby niewybaczalnym pogwałceniem wszystkich istniejących tradycji. Ale chcesz usunąć skrzela – jesteśmy nigdzie.

Od tego momentu rozpoczyna się różnice wśród miłośników potraw karp w śmietanie przepis sam przepis stanowi wstępne smażenie innych – kategorycznie przeciw. Nie stosowanie się do jednego, ani drugiego, nazywamy ten krok jest opcjonalny gotowanie.

Pieczeń powinna być na dobrze ogrzanego patelni z masłem, aż do zarumienienia. Przed smażeniem karpia należy panierowane w mące.

Wracamy do ogólnie wszystkich miłośników żywności karp smażony w śmietanie. Pocierać ryby solą, wewnątrz i na zewnątrz, sól może być zmieszany z przyprawami i pocieranie uzyskaną mieszaninę. Teraz, wyciąć krążki cebuli i farsz naszego karpia, cebula zniechęcić nieprzyjemnego zapachu mułu wspomniany przez Czechowa i dać smak danie i soczystość. Kilka pierścienie umieszczone pod skrzela. To prawda, że karp miłość łuk, więc nie czuję się przykro.

tłuszcz do pieczenia śmietana, włożył karpia i wlać śmietanę. Umieścić na wierzchu pozostałych cebuli. Oddzielnie ciekły dym: jest bardzo dobrze w połączeniu z naczynia karpia w śmietanie receptury, jednak nie jest bezpośrednio związany przez jego zastosowania. To daje złudzenie przygotowania Karasu w rosyjskim piecu opalanym drewnem. Są szanse, że droga, i smakował wielki pisarz. Płynny dym należy mieszać z częścią śmietany i obejmują ryby z tej mieszaniny. Stołówka dym łyżka wystarczy. Jeśli istnieje płynny dym, lub jeśli z jakiegoś powodu nie podoba, można to zrobić bez niego. Jak widać, przepis jest bardzo demokratyczny charakter, podobnie jak wszystkie rosyjskie receptur potraw, to nie jest jakiś chiński danie, które nie mogą być przygotowane bez oleju lub sezamu, na przykład mielonego imbiru z kapustą Szechuan.

Piec powinien być ogrzewany do T = 180 ° C i piec rybek przez 15-20 minut. Najlepszym dodatkiem do tego dania – ziemniaki. To może być pieczony w piecu samej lub nałożyć kruglyashami karpia, jeśli można znaleźć wystarczająco dużo miejsca na blasze. Jeśli karp są przygotowywane bez wstępnego smażenia czas przebywania w piecu musi być podwojona.