854 Shares 5699 views

Okna bar 7. Język znika – jak przywrócić?

Teraz do pracy z komputerem musi znać nie tylko język rosyjski. Loginy i hasła na różnych stronach musiał wymyślić w języku angielskim. Ponadto komunikacja z cudzoziemcami zyskuje popularność, więc często jest to konieczne, aby przełączać się między językami. Problemy z nim nie wystąpić, jeśli masz tylko 2 języki do użycia. Ale jeśli jest ich więcej, to nie ma potrzeby, aby śledzić specjalny panel. Często użytkownicy systemu Windows 7 jest stracone pasek języka, co utrudnia pracę z komputerem. W tej kwestii zostaną omówione w artykule.

Co to jest pasek języka?

Nie ma nic szczególnego – to w ikonę w obszarze powiadomień. Ten panel wyświetla język, który wykonany pisania na komputerze. Zwykle stosuje się w odniesieniu do dwóch pierwszych liter angielskiej wersji językowej. W większości przypadków, średnia jest możliwe, aby przełączać się między dwoma językami: rosyjskim i angielskim.

Jak przełączać się między językami?

Istnieją dwa sposoby, aby przejść z jednego języka na inny. Obie z nich są dość proste. Pierwszym sposobem jest naciśnięcie lewego przycisku myszy na pasku języka, a następnie wybierz żądany język. Tak więc, po kliknięciu myszą, czego potrzeba, aby przejść do „Ustawienia”, otrzymasz okno z trzema zakładkami. Język, który będzie używany domyślnie jest zaznaczona w zakładce „Ogólne”. Domyślny oznacza, że gdy idziesz do dowolnego programu, który można wykorzystać do wprowadzania tekstu, to jest język trzeba i będą dostępne w pierwszej kolejności. Reszta będzie do dyspozycji dopiero po przełączniku. Jeśli dodać wiele języków, jest to sposób, aby być bardziej wygodne dla Ciebie. Druga metoda jest bardziej znane każdemu. Aby przełączać języki, trzeba nacisnąć pewną kombinację przycisków na klawiaturze. Jest on przewidziany do instalacji systemu operacyjnego. Jeśli je zapomnisz, naciśnij lewy przycisk myszy na pasku języka, przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Zmień klawiatury”. Tutaj i okazało się żądaną kombinację klawiszy.

Jak dodać języków na pasku języka?

Aby to zrobić, przejdź do już wam znane do „Opcje”, a następnie w zakładce „Ogólne”. Aby ustawić język, należy kliknąć na przycisk „Dodaj” i znaleźć tytuł w wyświetlonej listy. Nie należy dodawać zbyt wielu języków jednocześnie. Byłoby to bardzo uciążliwe, aby przełączać się między nimi.

bar język

Przeanalizowaliśmy okno „Opcje” ma dwie zakładki. Jest jeszcze jeden – „Język Bar” Jeśli przez przypadek gdzieś kliknij tutaj, okaże się, że nie masz już pasek języka. Windows 7, oczywiście, „inteligentny” system operacyjny, więc ten problem może być rozwiązany. Aby uzyskać informacje o tym, jak to zrobić, dowiesz się nieco później. Ogólnie rzecz biorąc, w tej zakładce jest regulowany, że powinien to być pasek języka na ekranie, a jak to będzie wyglądać. Chcesz go naprawić w „pasku zadań” lub uczynić go swobodnie poruszać się po ekranie? W zależności od tego, i wybrać żądany sposób – to jest wykonywane w tej zakładce.

Jeśli przypadkowo brakowało, a zamiast „Parametry” wybranych „Zamknij pasek języka”, a teraz nie może go znaleźć, to metoda zostanie omówione poniżej, z którym można zaradzić tej sytuacji.

Automatycznie dokonać zmian w rejestrze

Ta metoda może wydawać się trudne, ale w rzeczywistości jest on prosty i skuteczny. W celu przywrócenia języka Windows 7 panelu, trzeba skopiować tekst w specjalnym programie „Notatnik”. Jest to standard, i uważają, że nie jest to trudne.

Zachowaj ten dokument. Należy pamiętać, że konieczne jest ustalenie rozszerzenie pliku z .txt na .reg. Nazwać to, co chcesz, możesz. Uruchom ponownie komputer. Następnym razem, gdy uruchomić panel język system powinien pojawić się ponownie.

Ręcznie zmodyfikować rejestr

Przywrócić pasek języka (Windows 7), metoda ta wymaga trochę więcej wysiłku. Uwaga będzie musiał samo ostrożny. Każdy błąd może doprowadzić do tego, co będzie musiał ponownie zainstalować system operacyjny na urządzeniu. Tak, przejdź do „Start”, wpisz regedit w pasku wyszukiwania. Następnie wybierz foldery, w następującej kolejności: HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Microsoft -> Windows -> CurrentVersion -> Uruchom. Można zrobić małą przerwę. Sprawdź adres, jeśli nie ma, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na Run, utwórz nową wartość ciągu, klikając na odpowiedni rozkaz. Wybierz nazwę Ctfmon. Po pojawieniu się na parametrze kliknięcia prawym przyciskiem myszy, wybierz „Edytuj”, wpisać ten kod: ctfmon.exe. Pasek języka zostanie wyświetlony ponownie.

Punto Switcher

Jeśli jesteś leniwy użytkownik systemu Windows 7, pasek języka często znika, a ze względów zupełnie nie do pomyślenia, nie martw się jeszcze raz i pobrać program sam Punto Switcher. To będzie bardzo przydatna, jeśli nie korzystają z żadnego języka, poza angielskim i rosyjskim. Za pomocą tego programu nie trzeba pilna potrzeba na pasku języka.

harmonogram zadań

Jeśli jesteś bardzo ostrożny użytkownik systemu Windows 7, pasek języka zniknie za jakiegoś nieznanego powodu, co chcesz wiedzieć, bo nie obejmują go, nawet przypadkowo, to tu jest inne wyjaśnienie. Może zatrzymał usługę, która była odpowiedzialna za barem języka roboczego. W celu sprawdzenia tego, trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie „Mój komputer”, znajdź i wybierz „Zarządzaj”. Pojawi się okno, poszukaj zakładce „Usługi”. Spójrz na to w „Harmonogramie zadań”, kliknij prawym przyciskiem myszy na nim, przejdź do „Właściwości”, wybierz zakładkę „Ogólne”. Sprawdź, czy wartość jest warta „Automatic” w polu obok „Typ uruchomienia”. Jeśli nie, to należy go odłożyć. Następnie komputer może wyświetlić pasek języka (Windows 7).

centrala

I wreszcie, last but not least, ważnym sposobem. jak Pokaż pasek języka (Windows 7)? Użyj „Panel Sterowania”. Jeśli zapomnisz, idziesz tam, można w menu „Start”. Jest bardziej wygodny w użyciu go po wybraniu trybu widoku o nazwie „Małe ikony”. Teraz znajdź „Opcje regionalne i językowe”. Po pojawieniu się okna, wybierz „Zmień klawiatury”. Otwórz zakładkę „Ogólne” i sprawdzić: tabela powinna być co najmniej dwa języki – angielski i Russian Standard. Jest to główny warunek pod którym powinien pojawić się panel. Jeśli wyświetlany tylko jeden język, dodać do niej innym. Następnie przejdź do zakładki „Język Bar” i umieścić kleszcza w polu oznaczonym „zapisana w pasku zadań”. Po kliknięciu „Zastosuj” paska języka pojawią się w przewidzianym dla niej miejscu.

Jak widzieliśmy, zdarza się, że użytkownicy Windows 7 pasek języka zniknie. Nie martw się, jeśli tak się stanie, istnieje wiele wygodnych sposobów, aby to naprawić. Wybierz ten, który wydaje się najłatwiejszy do ciebie, i używać go zgodnie z potrzebami.

streszczenie

Więc podsumować. Aby wyświetlić panel musimy, trzeba kliknąć na pasku zadań znajdują się w menu pod tytułem „Paski narzędzi” i wybierz podmenu pozycję zatytułowaną „Język Bar”. W przypadku braku takiego podmenu, aby dodać do listy dodatkowych języków dla wejścia. Aby to zrobić, przejdź do „Panel sterowania”, nie korzystać z elementu, który jest odpowiedzialny za język, etc. – odpowiedniej zakładce. Przycisk „Dodaj” należy stosować w oknie, które się pojawi. W ten sposób system może dodać kilka dodatkowych języków wejściowych.