805 Shares 1676 views

Czy muszę mieć pozwolenie na broń pneumatyczną: niech sobie

Zainteresowanie pistoletów powietrznych w naszym kraju jest obecnie bardzo wysoka. I fakt ten ma logicznego wyjaśnienia. Po pierwsze, osoba dostaje pneumatyki w samoobronie. Ponadto, broń i ma znaczenie psychologiczne. Zgadzam się, że sprawca jest tylko strach, nie będzie cierpiał, gdy widzą swoją dłoń w eleganckim broń gazowa-cylindrowy, która jest wizualnie prawie nie różni się od PM. Po drugie, jest to świetny sposób, aby ćwiczyć strzelanie. Oczywiście, jako cel trzeba użyć butelka lub słoik.


Jaka jest różnica od innych broni pneumatycznej? Przede wszystkim tym, że zaczyna się od pocisku pod wpływem ciśnienia gazu.

Tak, istnieje duża kategoria ludzi, którzy boją się o własne bezpieczeństwo. Jednocześnie, niewiele osób wie, czy uprawnienie do pistoletów powietrza potrzebują. Należy podkreślić, że w każdym kraju, problem ten został rozwiązany w inny sposób. I nasz nie jest wyjątkiem. Więc, czy trzeba mieć uprawnienia do travmatiku?

Jak rozwiązać problem w naszym kraju

Podkreślamy raz jeszcze, że Rosja ma swoje własne zasady traktowania pneumatyki.

Młodzi ludzie zainteresowani w tym, czy potrzebują pozwolenia na broń powietrza, trzeba wiedzieć, że nasz kraj jest podzielony na trzy kategorie „pistolety, karabiny i pistolety.” Pierwszy składa się z próbek o energii wylotowej nie więcej niż 3 dżuli, a druga grupa – wzór z energii wylotowej w zakresie od 3 do 7,5 dżuli, a trzecia kategoria reprezentuje wykonaniach z energii wylotowej 7,5 do 25 dżuli.

W odniesieniu do dwóch pierwszych punktów, nie ma żadnych przeszkód do nabycia karabinów lub pistoletów nie istnieje.

Czy muszę mieć pozwolenie na pistoletach powietrznych, należący do trzeciej grupy? Oczywiście, że tak. Ustawodawca zobowiązuje go do uzyskania licencji.

Funkcje procedur licencyjnych

Więc odpowiedź na pytanie o to, czy trzeba mieć uprawnienia do wiatrówki, odbierane. Jednak wiele z nich jest zainteresowany w uzyskaniu licencji samej swoistości. Rozważmy to w sposób bardziej szczegółowy.

Kto ma prawo do kupna pneumatyki

Natychmiast należy podkreślić, że kwestia, czy uprawnienie do pistoletów powietrznych w Rosji potrzebne jest odpowiednie tylko dla tych, którzy byli od wieku. Osoby poniżej 18 roku życia, aby dać broń jest zabronione, z wyjątkiem, oczywiście, zabawki. Ale to nie wszystkie wymagania dla kupującego pneumatycznej. Obywatel, który zamierza go kupić, musi uzyskać zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że jest psychicznie zdrowy.

Ponadto, w celu uzyskania zgody na travmatiku, trzeba być członkiem społeczeństwa łowieckiego, który jest również potwierdzona w dokumencie. Również trzeba będzie zakupić specjalną bezpieczną lub metalową szafkę do przechowywania broni i karabinów. Dzisiaj ich zakres jest dość zróżnicowana.

Wykaz dokumentów

Aby uzyskać licencję na zakup „vozdushki” musisz zebrać pewne dokumenty i przesłać je do działu licencji i pozwoleń (dalej – LRO). Należą do nich: zaświadczenie lekarskie, kopię paszportu, dwa zdjęcia (3×4), jak również dokument potwierdzający uiszczenie podatku państwowego. Dodatkowo należy napisać oświadczenie o tym, co chcesz uzyskać licencję. To będzie rozpatrzona w terminie dziesięciu dni. Otrzymasz odpowiedź w formie pisemnej, z którego dowiesz się, czy Twoje pytanie jest pozytywnie lub nie rozwiązany. W pierwszym przypadku konieczne będzie zdać egzamin kwalifikacyjny na znajomości ram prawnych regulujących stosunki dotyczące użytkowania, posiadania broni. Miesiąc po pomyślnym przejściu testów staniesz się właścicielem oficjalnego dokumentu, który daje prawo do kupna pneumatyki. Jednak należy pamiętać, że ze względu na różne okoliczności, termin otrzymania pozwolenia może zostać przedłużony.

Szczególnie procedur zakupu broni

Licencja dla pneumatyki jest ważne przez okres sześciu miesięcy. Jeśli okres ten pistolet lub pistolet nie zostały nabyte, licencja musi przejść lub przewrócić.

Po nabyciu handlarza bronią daje swoje ręce na jednej licencji korzeni, które muszą być złożone w terminie 14 dni do LRO. Ponadto, pracownicy działu zavedut kartę na wiatrówki i otrzyma pozwolenie na pistolet lub karabin, który właśnie kupił. Rejestracja broń trwa średnio półtora tygodnia. Po tej procedurze rozpocznie długość odliczanie posiadania broni.

Aby odnowić licencję, trzeba będzie te same dokumenty, jak pierwotnego leczenia. W tym przypadku opłata skarbowa będzie kosztować kilka razy tańsze.

Fani pneumatyki należy również pamiętać, że nawet po przejęciu karabinów sportowych nie mogą strzelać z niego we wsi lub lesie. Mają do tego prawo tylko w wyznaczonych miejscach: myślnika lub na granicach.