755 Shares 2487 views

Jak zrobić USG jajników

USA – Metoda diagnozowania narządów wewnętrznych, które opiera się na zdolności różnych tkanek wchłonąć krótkie ultradźwiękowej fali. W rezultacie, lekarza na ekranie monitora widzi szczególną echogenic konstrukcję nadwozia, które mogą wskazywać na danej choroby.


Na pytanie, kiedy najlepiej jest zrobić miednicy USG, nie może dać jednoznacznej odpowiedzi. Chodzi o to, jakie są jego cele lekarza.

Zacznijmy od początku. USG jajników są zazwyczaj wykonywane w połączeniu ze zwiedzaniem całym obszarze wewnętrznym żeńskiego układu rozrodczego. Wskazania do tej diagnozy można wymienić w następujących sytuacjach:

– rutynową kontrolę;

– monitorowanie leczenia;

– ciąża;

– domniemana ginekologicznych patologie;

– zmiana wielkości przydzielonej miesiączkowego krwi;

– podejrzenie ciąży, planuje ciążę, a także niepłodności;

– podczas uruchamiania hormonalnych środków antykoncepcyjnych, a także w preparatach urządzeniem wewnątrzmacicznym.

USG jajników można przeprowadzić na trzy główne sposoby:

  1. Przez tkankę żołądka, czyli Przezbrzuszna. Jeśli kobieta nie jest w stanie, to musi być zrobione z nadzieniem USG pęcherza.
  2. Pochwę – sonda jest umieszczona w pochwie i w ten sposób przeprowadza się diagnozę.
  3. Mieszane lub połączony sposób – po pierwsze kontroli odbywa się przez ścianę jamy brzusznej, a następnie przez pochwę. Metoda ta jest optymalna, ponieważ To pozwala zobaczyć bardziej dokładny obraz tego, co się dzieje.

Ultrasonograficzne jajników w celu określenia normalnej dojrzewanie pęcherzyków i powstawanie jaj jest przeprowadzane przy 5, 9, 11-14, 15 dni cyklu menstruacyjnego. Te dni są „orientacyjny” za rozpatrzenie folikulogenezy kobiet. Najczęściej cykl diagnoza w tych dniach przeprowadzono przy planujących ciążę, niepłodność, lub w celu oceny wyników leczenia.

W celu określenia zgodności śródbłonek macicy, USG diagnoza jest najlepiej wykonywane w 20-21 dni. W innych przypadkach, USG miednicy mogą być wykonane w dowolnym czasie i przeciwwskazania do tego badania tam.

Badanie USG jest najbardziej tani, prosty i pouczający sposób diagnostyce ginekologicznej patologii.

USG miednicy: jak się masz?

Rozpocząć tę procedurę trzeba pre-leczenie przez 2-3 dni. Trzeba przestrzegać specjalnej diety, która będzie oczyścić jelita z długoletniej stolca, gazu i żużla. W ciągu ośmiu godzin przed zabiegiem, pacjent nie powinien odbierać żadnego jedzenia, ale ostatni posiłek powinien być minimalna zawartość tłuszczu i białka. Najlepsze jest to, że był to bulion warzywny.

Jak opisano powyżej, istnieją trzy podstawowe typy organów diagnostycznego układu rozrodczego kobiet stosujących fale ultradźwiękowe. Każda kobieta jest ostrzegany z wyprzedzeniem o ile płyn należy pić przed zabiegiem, i w jakim czasie. Nowoczesne metody USG jajnika pozwala na to procedura z niewielką ilością płynu pić jedną godzinę przed zabiegiem.

Jeśli przypisany łączny metoda diagnozowania, wtedy być przygotowany na to, że pierwsza narządów miednicy lekarz patrzy przez mięśnie brzucha, po czym użytkownik zostanie poproszony na mocz (opróżnienia pęcherza) do dalszej diagnostyki. Pochwy sondy powlekane prezerwatywy włożeniu do pochwy, szyjki macicy – po takiej obróbce i jajników i macicy. Ponadto, stan jest określona przestrzeń Douglas (dalej czasami gromadzi ciecz). Normalnie, jajowody, nie są widoczne na ultradźwięków i przestrzeni pozadimatochnom musi być płynny i krew. echogeniczność macicy powinna być jednorodna bez zmian konstrukcyjnych.