290 Shares 8044 views

Rama łóżka z rękami

Pomimo faktu, że dziś w sprzedaży meble są prawie wszystkie kolory i rozmiary, wiele z nich interesuje się pytanie – Jak zrobić łóżko z rąk? Wynika to nie tylko z faktu, że jakość i niezawodność mebli jest warte dużo pieniędzy, ale również chęć budować swój dom zgodnie z własnymi preferencjami i pomysły, co ładnym mieszkaniu. Zestawić łóżku w domu, w zasadzie, nie jest tak trudne. Najważniejsze – cierpliwość i przygotować z wyprzedzeniem wszystko, czego potrzebujesz.


Przed rozpoczęciem dokonywania łóżko, należy dowiedzieć się o wielkości materaca, który jest ułożone na wierzchu tego mebla, a dopiero potem potrzebny do skonstruowania ramy łóżka. Weźmy jako podstawa do standardowego rozmiaru materaca – 200h150h25 zobaczyć.

Aby zebrać drewniane łóżko, trzeba będzie:

  • Wymiary płytki 250h30h2 cm;
  • nachylenia 150h4h2 cm;
  • 200h4h4 drewna cm;
  • plama na drewnie ;
  • lakier na bazie poliuretanu;
  • klej;
  • Śruby do drewna.

Najpierw musimy dokonać wstępnej rady, powinno się to odbywać zgodnie z wewnętrznego wymiaru ramki. W tym przypadku, rama łóżka będzie mieć rozmiar – 200×150. Ściany przednie i tylne w tym przypadku powinna wynosić 150 cm.

Preforma 150 cm prosty ołówka oznaczyć na trzy równe części. Teraz trzeba podjąć decyzję w sprawie, jaka będzie głębokość, do której materac wchodzi ramie łóżka. Przy założeniu parametrów materaców, należy 5 cm, odpowiednio. 5 cm i 4 cm (grubość belki ramy nośnej) + 2 cm (grubość pasma) = 11 cm od górnej części półwyrobu jest odmierzany dokładnie 11 cm, a podział pola zarejestrowany. ołówek umocować przedmiot obrabiany za pomocą śrub, prętów podtrzymujących.

Boczne puste ramki powinny mieć rozmiar 204 cm długości. Od górnej krawędzi obrabianego przedmiotu należy mierzyć siedem centymetrów i puenta otbivochnogo specjalny przewód. Teraz można zamocować drewno podtrzymującą wzdłuż tej linii, zabezpieczając je śrubami z tyłu. Należy to zrobić ostrożnie, dokładnie zmierzyć grubość drewnianych elementów i wybierając żądany rozmiar śruby, w przeciwnym razie można łatwo uszkodzić przód.

Kiedy wiązka odniesienia jest zaryglowane, może być stosowane jako główne belki. Mocuje deski, należy wykonać wyraźne wgłębienie, które jest dwa centymetry.

Teraz, przednia rama obrabiany może nałożyć dodatkową płytę i skleić końce klejem do drewna. Spadając z tyłu śruby należy przykręcić prętów zbrojeniowych, sprawi, że rama łóżka trwalsze. Górne krawędzie końców, jeżeli jest to pożądane, mogą być okrągłe, należy je kędzierzawy lub wyryte pomocą wyrzynarki.

Następnym krokiem jest barwiony i preformy barwienia powłoki lakieru (lakieru pożądane w tym celu wybrać szybkie suszenie). Po wyschnięciu pierwszej warstwy, to jest konieczne zastosowanie drugiej warstwy po wysuszeniu na ramę łóżka jest gotowa do montażu.

Teraz możliwe jest za pomocą śrub, aby przekręcić przedmiot obrabiany, łączący ze sobą struktury dla tego głównego pręta nośnego jest umieszczony na pręty podtrzymujące tuszy. Jeżeli układ nie jest wiązką 4×4 będzie można wymienić dwa paski pomiarowe 4×2 cm, skręcone ze sobą. Do głównych belek są mocowane za pomocą wkrętów pod kątem czterdziestu pięciu stopni.

skoczek Rack ułożone na prętach podtrzymujących i zabezpieczone, przestrzeń między listwami powinno być nie więcej niż pięć centymetrów, sprawi, że rama łóżka bardziej wiarygodne. Gdy zworki są stałe w miejscu, w środku potrzeby zamocować dodatkowe pręty podtrzymujące, które służą jako stopy do ramy.

Zebraliśmy rama łóżka z własnymi rękami, bez pomocy profesjonalnego i za pomocą najprostszych narzędzi. Można układać na nim materac i łóżko zainstalowany w pomieszczeniu.