180 Shares 3493 views

Jezioro Bled (Słowenia): Holiday, zdjęcie

Dzisiaj patrzymy na jednym z najpiękniejszych zabytków w Słowenii. Ten kraj słynie z pięknej przyrody i zabytków. Jezioro Bled (Słowenia) łączy piękne krajobrazy i atrakcji kulturalnych. To jest – reprezentacyjny ośrodek spa, gdzie można poprawić swoje zdrowie w termalnych. Co zrobić z resztą opinii w Lake Bled? Czy zaufać piękne zdjęcia przedstawiające niebiesko-zielona przestrzeń w środku wspaniałych gór? Przeczytaj o tym w niniejszym artykule.

Jezioro Bled: jak dojechać

Ten naturalny zbiornik wodny znajduje się w północno-zachodniej Słowenii, w regionie Krajina. Od Lublany, stolicy, jest oddzielona tylko pięć czterdzieści kilometrów. I międzynarodowego lotniska Brnik i jest blisko – zaledwie 32 km. Na brzegu jeziora Bled, tytułowego miasta o populacji pięciu tysięcy mieszkańców. Dotarcie do tego ośrodka nie jest problemem. W pobliżu znajdują się kolejowe i drogi prowadzące z Lublany do Villach. Turyści powinni dostać do jeziora pociągiem. Stacja kolejowa Jezero Bled stoi prawie na plaży. Droga jest bardzo piękny, jadąc wzdłuż malowniczej rzeki Soca. Jezioro Bled (Słowenia) ma sytuacji transgranicznej. Zaledwie osiem kilometrów na północ – i już jesteś w Austrii. A jeśli się na zachodzie, po 40 km będzie spełniać słonecznej Italii. I to ładna okolica należy użyć – zalecane posiadaczy wiz Schengen. Z miasta Bled drogi prowadzącej do gór: w Parku Narodowym Triglav, do kolejnych atrakcji przyrodniczych Słowenia – Jezioro Bohinj (20 minut jazdy) do ośrodka narciarskiego Kranjska Gora.

Geografia i klimat

Staw pochodzenia polodowcowego. Znajduje się na wysokości pięciuset metrów nad poziomem morza, u podnóża Alp Julijskich. Raz w okresie globalnego chłodzenia lodowiec przesuwać w dół zbocza i sprzedaży masową wgłębienie wypełnia się następnie w stanie stopionym z wodą. Więc tworząc jeziora. Teraz staw zasilany jest zimno rzek górskich i gorących źródeł, tryskającej w jego głębi. Czasami gorących źródeł termalnych basenów na bok dla hoteli przybrzeżnych. Zimą jezioro zamarza tylko w bardzo ciężkich mrozów, które występują co roku. W lecie woda nagrzewa się do + 20-24 ° C. W sezonie czynny jest w czerwcu i kończy się na początku września. Ale to nie znaczy, że reszta życia w ośrodku zatrzymania. Po krótkiej ciszy rozpoczyna zimowe wakacje w Lake Bled (Słowenia). Ośrodek posiada unikalny mikroklimat z wielu słonecznych dni. Samo jezioro jest bardzo duże. Jego długość wynosi nieco ponad dwóch kilometrów i szerokości – i pół. Ale staw jest wystarczająco głęboki. Maksymalne parametry – 30 metrów. W środku jeziora jest wyspa Blejski otok.

gdzie się zatrzymać

Ośrodek zaczął się rozwijać pod koniec XIX wieku, gdy miasto i Jezioro Bled (niemiecki Veldeser See) były częścią Austro-Węgier. Więc nie zdziw się do obecności tutaj z wielu starych domów i hoteli. lwia hoteli mają na swoim znakiem trzech lub czterech gwiazdek. Ale dość o ośrodku i niedrogich hostelach, i luksusowe „piątki”. Sektor prywatny oferuje szeroki wybór zakwaterowania, od skromnych mieszkań do willi. Większość hoteli są skoncentrowane na wschodnim wybrzeżu. Na zachód od jeziora Bled jest kemping, stan, w którym opinie chwalić. Jeżeli jesteś miłośnikiem samotności, wybierz południową część zbiornika. Istnieje tylko kilka noclegów w pewnej odległości od siebie. Turyści mówią, że dziewicza przyroda – kryształowe wodospady, głębokie wąwozy, góry i płaskowyże Pokljuka – w połączeniu z jakościową obsługę Europejskiej. I, jak wszystkie opinie powiedzieć, pobyt nad jeziorem Bled będzie kosztować znacznie tańsze niż na Garda lub Lago Maggiore w sąsiednich Włoch.

letnisko

Większość turystów przyjeżdża do miasta Bled, w miesiącach letnich do pływania i opalania. Ale tylko jeden hotel nad jeziorem ma własną plażę. To jest – luksusowy hotel spa „Wielki Toplice”. W miejscowości Bled posiada dwie plaże. Jednym z nich jest dobrze wyposażona, ale za dodatkową opłatą. Znajduje się on naprzeciwko hotelu „Park”. Na drugim plaży – w pobliżu hotelu „” Villa Bled „- wstęp jest wolny. Jednak oczekiwać tam na jakiś luksusowy ustawienie nie jest konieczne. Oprócz wakacje na plaży „lato” zwiedzający mogą pływać na wysepce na tradycyjną lodkah „wat”. Wyglądają jak Weneckie gondole – z baldachimem słonecznym. Położony na wyspie kościoła Wniebowzięcia NMP. Jeśli trzy uderzenia w dzwon w kaplicy i pomyśl życzenie, konieczne jest (a przynajmniej tak twierdzą turyści) nadejdzie. W lecie można wypożyczyć rowery górskie lub pieszą wycieczkę. Pociąg turystyczny okrąża całą jeziora. Zdjęcia zrobione z takich pociągów zostanie obliczona w gigabajtach.

ośrodek zimowy

Od końca grudnia do marca miejscowości Bled reaktywowana. W zimie, to przekształca się jednym z największych słoweńskich ośrodków narciarskich. Chociaż, jak ostrzegają recenzje, asy tam wydawać się nudne. Szlaki są najbardziej odpowiednie dla początkujących i tych ostrożnych narciarzy, którzy unikać ekstremalnych. Ale najbliższa krzyż z dwoma wyciągami (siodło i liny) znajduje się zaledwie sto pięćdziesiąt metrów od centrum miasta. Jego powolność 820 metrów, różnica wysokości – 135 m (635 do pięciu tysięcy). Ośrodek prowadzi Darmowy autobus, dostarczając narciarzy ze wszystkich hoteli na dolnej stacji wyciągu. Odwiedzający jeziora Bled w zimie, można kupić karnet narciarski, który pozwala nie tylko jeździć na stokach ośrodka, ale cały obszar Kranjska Gora, która obejmuje również Vogel i Kobla. Odległość od dwudziestu kilometrów na wyższych górach pomoże przezwyciężyć wyciagu bas. Cena biletu obejmuje nie tylko fragmentów wyciągów, ale także korzystanie z lodowiska w Pałacu Sportu i odwiedzić Zamek Bled. Stoki narciarskie są wyposażone w armatki śnieżne i oświetlenie w godzinach wieczornych.

Pamiętaj, aby zobaczyć

Główną atrakcją kulturowe, rozsławione Jezioro Bled (Słowenia), opinie o nazwie tytułowego zamku. Został on oparty na wierzchu 130-metrowym wzniosu urwiska tuż nad powierzchnią wody. W źródłach pisanych, zamek (pierwotnie nazywany Feldes) il pierwszy wspomniano w 1004. Następnie cesarz Henryk II nadał twierdzę biskup Brixen Albuinu. Po bitwie pod Dry spin (1278) zamek wraz z całym prowincji Krajina Poszedłem do Rudolfa I z dynastii Habsburgów. W ramach Austro-Węgry Terytorium pozostał aż do końca I wojny światowej. Tylko krótko, od 1809 do 1816 roku zamek był częścią prowincji Illyriański Napoleona. Kiedy Kraina stała się częścią Jugosławii, Bled stał się letnią rezydencją królewską Karadjordjevicia. Socjalistyczny przywódca Josip Broz Tito też pochwalił piękno zamku. Muzeum, to średniowieczna twierdza, wielokrotnie przebudowany i rozbudowany przez kolejnych właścicieli, stał się niezależnym Słowenii. Opinii zaleca się odwiedzić zamek. Nie pożałujesz spędził osiem euro. Uszczelek dwie wewnętrzne stoczni, które są umieszczone jeden nad drugim i połączonych ze sobą drabiny. Na dole są budynki gospodarcze i powyżej – pomieszczenia mieszkalne i kaplica z XVI wieku. Zamek otoczony fosą, który rozciągał się przez most zwodzony.

Pamiętaj, aby spróbować

Nie mniej popularne niż średniowiecznej twierdzy i kościoła na wyspie, ciesząc się z lokalnym ciasto „guma silikonowa”. To zabawna nazwa oznacza „wyciąć kawałek souffle”. Lokalny przysmak reprezentuje ciasto francuskie z kremem. I nie przegap jeziora Bled, na pewno spróbować tego ciasta. Najsmaczniejsze serwowane jest w kawiarni hotelu „Park”.

Razlecheniya

Jezioro przestrzeń nie orać sapiąc łodzie i hałaśliwe motorówki czy skutery wodne. Tutaj dbają o środowisko. Jezioro Bled opinie zwane „zadziwiająco czysty”, „kryształ”, „dziewiczy”. Jednak to co roku odbywają się międzynarodowe zawody w wioślarstwie. Ryby w wodach jeziora tak bardzo, że bez obaw o wycieranie kąpieli ciała. Wybrzeże jest przerywana z kortów tenisowych i polach golfowych. Dla ludzi dalekich od sportu, zbudowanej sali koncertowej, kasyno i centrum rozrywki.