884 Shares 1652 views

Miód: okres trwałości

Dzisiaj nie będzie koncentrować się na pożytecznych, a czasem po prostu bezcennych właściwości miodu. Jego właściwości są w leczeniu ludzi zasługują na osobny opis. W centrum naszej uwagi na pytanie, jaki rodzaj życia półce z miodem.

Bardzo często można usłyszeć opinię, że im dłużej produkt jest przechowywany, tym słabsza staje się przydatna do ludzkich cech ustrojowych. Nic podobnego! Ten (naturalny) miód gdy odpowiednio przechowywane przez lata, tylko dodaje jej pozytywne cechy wpływają na zdrowie ludzi. Nie tak dawno temu, naukowcy i archeolodzy podczas wykopalisk w egipskich piramid przez przypadek okazało się, że trwałość miodu może mieć ogólnie nieograniczona. Wyobraźmy sobie produkt, który stał szczelnie zamknięty w chłodnym, ciemnym i przez tysiąclecia nie stracił swoje unikalne właściwości. Ponadto, nadawał się do spożycia przez ludzi!

Na tej podstawie stwierdza się, że miód, jak dobre wino, im dłuższy sytuacji, tym bardziej staje się użyteczny. Jednakże, musi przestrzegać pewnych reguł przechowywania produktu. Tak więc, aby miód okres trwałości miał praktycznie nieograniczona, konieczne jest, aby zapewnić mu pewnymi warunkami.

  1. Niezbędnych pojemników szklanych. Jeśli kupiłeś miód naturalny w plastikowym pojemniku, natychmiast przenieść go do pojemnika ze szkła. Upewnij się, że miód, okres trwałości, który chcesz powiększyć, była zamknięta pokrywa szczelna.
  2. Przechowywać miód w chłodnym miejscu (do 15 stopni), ale nie w lodówce. Nie może on wkrótce zacznie fermentować.
  3. Bezpośrednie światło słoneczne niszczy aktywności przeciwbakteryjnej miodu i witaminy.
  4. Wyodrębnić produkt za pomocą obcego zapachu (wędzonego mięsa, przyprawy, pikle i tak dalej. D).

Jeśli te proste zasady, twój miód twarz z wyjątkiem czasu do spożycia, ale nie psuje. Należy jednak pamiętać, że aby wszystkie powyższe odnosi się wyłącznie do okresu przechowywania miodu. Więc jeśli kupisz w supermarkecie słoika z produktem, na którym jest napisane, że jego okres przydatności do spożycia, takie jak rok, nie pomyłka w swojej sztuczności. Nawet jeśli producent twierdzi, że to naturalne.

Odróżnić sztuczny miód z obecna trudna. Jeszcze trudniej – nie kupić naturalny produkt, rozpuszczony cukier, skrobia, aw niektórych przypadkach i kredę. Jeśli to możliwe, tylko kupić miód z zaufanych producentów, ponieważ często odróżnić prawdziwe od sztucznego produktu tylko podczas przechowywania.

Pamiętaj, że naturalny miód z czasem wymaganym do krystalizacji. Więc jeśli starają się sprzedać w styczniu w postaci płynnej, twierdząc, że jest to prawda – nie wierzę, że to mistyfikacja. Wyjątek – miód z kasztanowca lub akacji. Ale on jest, po pierwsze, reszta jest znacznie rzadsze, więc jest droższe, a po drugie, jest nadal podatna na krystalizację, tylko trochę wolniej. Non-miód naturalny, który jest data ważności, zwykle nie więcej niż rok, mogą być używane jako żywność lub jako słodki deser podstawie. Jednak liczyć na to, że jest to coś dobrego dla organizmu, że to głupie. Został on stworzony w najlepszym przypadku na podstawie cukru, które używają wysoce wątpliwa dla ludzkiego organizmu.