333 Shares 1079 views

Co stanowi emeryturę: cechy i zasady pobierania opłat

Coraz częściej obywatele są myślenia w Rosji, co stanowi emeryturę. Jest to ważna kwestia, która zaleca, aby zająć się w młodości. System emerytalny w Federacji Rosyjskiej ciągle się zmienia. W ciągu ostatnich kilku lat został on podniesiony wiele teorii i systemów w odniesieniu do świadczenia emerytalne. Niektóre z nich zostały już wprowadzone w życie, niektóre są pod uwagę. Jednak ważnym punktem jest określenie składników emerytury. Co to polega? Co się dzieje? Jaki jest przeciętny obywatel jest niezbędne w konkretnym przypadku? Wszystko to zostanie wyjaśnione później.


Emerytura – to …

Pension – miesięczne płatności gotówką, pozycja poszczególnych obywateli. Najczęściej jest ona przypisana do osób, które osiągnęły wiek emerytalny. Do tej pory rosyjscy mężczyźni udać się na wakacje od 60 lat, kobiet – 55. Jednak w niektórych emerytury są wypłacane wcześniej.

W Federacji Rosyjskiej istnieje wiele korzyści z tego typu. Na przykład, istnieją następujące emerytur:

 • społecznej;
 • pracy;
 • przeżył;
 • niepełnosprawność.

Jednocześnie obywatel ma prawo do otrzymania tylko jednego rodzaju wsparcia finansowego ze strony państwa. Dlatego wiele z nich stara się zrozumieć, co stanowi emeryturę. W tym przypadku, to będzie mógł wybrać najbardziej odpowiedni dla rodzaju osoby płatności.

płatności

Jak już zostało powiedziane, studiował na pytanie, które interesuje większość ludzi zamieszkujących na terytorium Federacji Rosyjskiej. W kraju istnieją tylko 3 główne rodzaje płatności. Należą do nich następujące wynagrodzenie:

 • podstawowy;
 • przechowywanie;
 • ubezpieczenie.

Stanowi to świadczenia emerytalne. Bez nich, studiował wypłata po prostu nie wytrzymuje. Co osobliwości pomocy państwa dla populacji osób starszych zaleca się zwrócić uwagę?

Trzy ważne elementy

Na przykład, ma on zastosowanie do każdego typu składowego emerytur? Zrozumieć to wszystko, to na pewno powiedzieć, że w zasadzie formowania wsparcie osób starszych w kraju.

 • Podstawową część emerytury – minimalna kwota funduszy, które są wypłacane obywateli i zapewnić życie. Wydawane co miesiąc, aby pomóc w istnienie emerytów.
 • Finansowane część powstaje ze składek, które są produkowane przez obywatela pełnosprawnych pracodawcy. Każda z pieniędzy, które dana osoba dobrowolnie przekazywanych do OFE. Kwota płatności zależy od zaangażowanych składek.
 • Część ubezpieczenia – ważnym elementem, położenie wszystkich osób kiedykolwiek pracował oficjalnie. Co znajduje się w obiekcie? Jej część ubezpieczeń – rodzaj rekompensaty za ich pracę. Wielkość zależy od stażu pracy, płac i wieku emerytalnego.

emerytura

Teraz trochę o konkretnych rodzajów emerytur oraz zasad ich tworzenia. Pierwsza opcja – świadczenia emerytalne. Można je z grubsza zwane ubezpieczenie. Dlaczego? Co stanowi emeryturę?

Wszystko bardzo proste. W oparciu o wcześniej podanej definicji, możemy stwierdzić, że ubezpieczenie emerytalne – zarabia w ciągu całego życia, i aby dać fundusze emerytalne pieniądze. Płatność ta może być również nazywane pracy. Po tym wszystkim, bez wkładu pracy, co do zasady, nie są produkowane.

Skład takiej pomocy obrotowego musi zawierać część dolną. Jest to ustawione przez państwo na ustaloną kwotę. Jeśli obywatel pracy wiąże się z pewnymi cechami, mają też wpływ na emerytury. Na przykład, nie jest premia, aby zrekompensować trudnych warunków pracy lub stażu. To powinno być zapamiętane przez każdego obywatela.

O skumulowane części

I co stanowi emeryturę pracy w strefie magazynowej? W związku z rosyjskich obecny system emerytalny zmiany takie płatności są tworzone na kilka sposobów.

Dokładniej, to:

 • Obywatel lub pracodawca może dokonywać wpłat do Funduszu Emerytalnego Federacji Rosyjskiej w różnych rozmiarach. Następnie płatności funduszem a wielkość części kapitałowej będą kontrolowane przez odpowiednią agencję państwową.
 • On ma prawo do dokonywania dobrowolnych składek ubezpieczeniowych gromadzić przyszłą emeryturę. Aby to zrobić, będzie musiał zwrócić się do funduszu emerytalnego i podpisać umowę. Następnie miesięczne płatności są dokonywane do organizacji. Z nich w przyszłości akumulacyjnym części emerytur zostanie utworzony.

W związku z tym coraz więcej osób przenosi się pieniądze w całym swoim życiu w funduszach emerytalnych w kraju, emerytura byłaby wyższa w przyszłości. Ważne jest, że aby uzyskać taką wypłatę dzisiaj, trzeba mieć 30 punktów na temat systemu emerytalnego. Są one przyznawane za doświadczenie ponad minimum. W tej chwili jest on 5 lat. W przeciwnym razie, można polegać tylko na rent socjalnych. To jest minimalna, ale gwarantowane dla wszystkich emerytów.

wsparcie społeczne

Pracy emerytura składa się z kilku elementów. Dlatego, aby powiedzieć dokładnie, ile emeryt otrzyma w danym przypadku jest to trudne. Istnieje również renta socjalna. Jaki rodzaj wsparcia ze strony państwa i jak się tworzą? Renty socjalne, jak zostało powiedziane, są minimalne płatności na rzecz ludności. Wsadzili wszystkich obywateli, którzy nie mają doświadczenia zawodowego. Ponadto, wsparcie to jest wyłączone. Jest to konieczne do utrzymania ludzkiego życia, które nie ma innego źródła dochodu. Renta ustawiony przez rząd w każdym regionie oddzielnie. To zależy od jakości warunków życia ludności i kosztów utrzymania. Średnio w roku 2016, taka płatność wynosiła około 8700 rubli. Minimalna wielkość to było w 4900 rubli.

System kalkulacji

Należy zauważyć, że system emerytalny przeszedł kilka zmian w Rosji. Teraz każdy jest w stanie zrozumieć siebie, ile otrzyma na emeryturze. Co znajduje się w obiekcie? Termin wypłaty ubezpieczenia jest generowana przez system ustanowiony przez państwo. Na czym to polega? это сумма денежных средств, сформированная путем умножения имеющихся пенсионных баллов на стоимость одного очка. Według danych opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej FIU, ubezpieczenia emerytalnego to ilość funduszy utworzona przez pomnożenie istniejące punkty emerytalne od wartości jednego punktu. Aby mieć pewność, że dodaje się stałe płatności.

W związku z powyższym, ogólna wielkość emerytury pracy jest dodawany do widzenia obywatela wykręcił punktów emerytalnych życia. Są one przyznawane od rodzaju rachunku za lata przepracowane. Im więcej, tym wyższa wypłata. Koszt punktów emerytalnych jest określona przez państwo każdego roku. Składnik ten ciągle się zmienia. Na przykład w roku 2017 wartość punktów wynosi 78 rubli 28 kopiejek. 4 805 рублей 11 копеек. Stała płatność 4805 rubli 11 kopiejek. Odbywa się corocznie w procesie indeksowania.

Nie więcej obliczania systemów świadczeń emerytalnych tam. Jest w powyższy schemat zaleca się poruszać. Nawiasem mówiąc, ze starszeństwa narastająco w Rosji, nie tylko podczas pracy oficjalnie. Na przykład, za opiekę nad osobą niepełnosprawną 80 lat i starszych. W tym okresie, państwo produkuje kilka potrąceń do funduszu emerytalnego, a doświadczenie będzie opłata.

Jak rozpoznać emeryturę

Teraz jest jasne, że całkowita kwota emerytury składa się z wielu elementów. W świetle reform wykonane niektórzy uważają systemu emerytalnego kompleksu Federacji Rosyjskiej. W praktyce, ludzie są przedmiotem aktywnego obrotu w NPFy i tworzy samofinansowania część płatności na starość.

I w jaki sposób można uzyskać lokalizację wsparciu ze strony państwa? Zawartość nie jest tak trudne. Wystarczy, aby odwołać się do funduszu emerytalnego z pewnym liście dokumentów. a mianowicie:

 • dowód osobisty;
 • snils;
 • karta pracy;
 • akty urodzenia wszystkich dzieci;
 • szczegóły konta, na które przelać pieniądze;
 • dowód działalności gospodarczej;
 • karta wojskowy (jeśli są dostępne);
 • wszelkie odniesienia, które obsługują okresy nieprodukcyjnym liczone w stażu;
 • nagród i innych papierów wartościowych, potwierdzające szczególną pozycję obywatela.

Następnie dana osoba będzie obliczona zgodnie z uprzednio proponowanych rozwiązań i występują w emerytalnych.

wnioski

Od tej pory, jest oczywiste, że całkowita wielkość emerytury praca składa się z bardzo dużej liczby komponentów. System emerytalny Federacji Rosyjskiej w ostatnich latach stale się zmienia. A więc wszystko proponowanego schematu liczenia wsparcie państwa trafi tylko do tej pory. Jest prawdopodobne, że wkrótce być wykorzystywane przez inne warianty tworzenia świadczeń emerytalnych.

Co znajduje się w obiekcie? Na podstawie wszystkich wcześniej możemy stwierdzić, że wpływ następujące elementy:

 • dochód obywatela;
 • staż pracy;
 • świat pracy (w niektórych miejscach na emeryturę wykonane wcześniej);
 • wiek, w którym emerytalnego;
 • Ilość zgromadzonych punktów emerytalnych;
 • Koszt punktu emerytalnego;
 • okresy wolne od pracy wliczane do stażu pracy;
 • wielkość płatności podstawowej.