499 Shares 7041 views

Maści do hemoroidów: lista i przegląd. Jaka maść z hemoroidów jest lepsza?

Ostatnio choroba stała się dość powszechna, niestety niestety wielu pacjentów nie traktuje poważnie na razie. Chodzi o hemoroidy. I tylko wtedy, gdy hemoroidy zaczynają wywierać silny i trwały ból, decydują się szukać pomocy medycznej.


Niewłaściwe rozpoczęcie leczenia hemoroidów prowadzi do powaŜnych powikłań, które moŜna wyeliminować jedynie poprzez interwencje chirurgiczne. W tym przypadku większość osób cierpiących na hemoroidy wolą uniknąć kardinalnych metod leczenia, staraj się łagodzić problem w łagodniejszy sposób. Takie metody leczenia istnieją. Są różne maści z hemoroidów (lista można zobaczyć poniżej).

Lekarze-proktolodzy w przypadkach nieskompresowanego przebiegu choroby przepisują leczenie farmakologiczne w postaci hemoroidalnego czopka. Efekt takiego leczenia jest często maksymalny, szczególnie w przypadku szybkiego rozpoczęcia leczenia.

Oprócz świec, firmy farmaceutyczne oferują szeroki wybór maści z hemoroidów, lista leków jest dość obszerna. Leczenie choroby za pomocą maści przynosi ulgę pacjentowi tak szybko jak użycie świec. Lekarze co do zasady oferują pacjentom wybór: świecę lub maść, biorąc pod uwagę taką samą skuteczność obu form leków.

Asortyment maści z hemoroidów prezentowanych na półkach aptek jest dosyć szeroki, co daje pacjentowi możliwość wyboru leku biorąc pod uwagę reakcje alergiczne i towarzyszące choroby. W niektórych przypadkach lekarze zalecają również łączenie leczenia z czopkami i maściami w celu zwiększenia efektu terapeutycznego.

Jednak wiele pytań pojawia się właśnie wtedy, gdy pacjent wybiera maści z hemoroidów i pęknięć, ponieważ zakres leków jest po prostu ogromny. Każdy pacjent chce kupić najlepszy środek, z największą skutecznością. Jak ma się lepiej maść z hemoroidów, zależy od ciebie. W tym przypadku lekarze rozróżniają kilka najbardziej skutecznych maści z hemoroidów (w odniesieniu do opinii pacjentów dotyczących leków). To właśnie te narzędzia praktycznie nie mają negatywnych opinii, a prawie zawsze ich zastosowanie daje pozytywny wynik.

Maść heparyna

Maść heparyna z hemoroidów jest wiarygodnym i sprawdzonym lekiem w leczeniu choroby. Substancją czynną leku jest heparyna. Jego terapeutyczne właściwości pomagają wyeliminować skupienie się stanów zapalnych i resorpcji skrzeplin spowodowanych spadkiem poziomu fibryny w organizmie iw konsekwencji zmniejszeniu przyczepności komórek.

Maść heparyna ma również wyraźny efekt przeciwbólowy, ponieważ w jego kompozycji, oprócz heparyny, substancja zawiera benzokainę, która przyczynia się do wyeliminowania bólu. Lekarze zalecają maść w przypadku, gdy pacjent nie ma krwawienia. Leczenie jest nałożeniem aplikacji na dotkniętych obszarem. Nałóż lek na czyste zmarszczki trzy razy dziennie, używając wacika. Czas trwania leczenia wynosi piętnaście dni.

U niektórych pacjentów, przy leczeniu maści heparyny obserwowano reakcje alergiczne, począwszy od zwiększonego swędzenia i kończąc się dość silnym obrzękiem. W takich przypadkach należy natychmiast przerwać stosowanie maści i zasięgnąć porady od obserwującego proktologa.

Maść "Bezornil"

Maść z hemoroidów "Bezornil" jest wyjątkowa, ponieważ opiera się na naturalnych składnikach. Maść ma działanie antybakteryjne i przeciwbakteryjne, a także zdolność do naprawy uszkodzonej tkanki, znieczulenia i złagodzenia stanów zapalnych i świądu.

Lekarze zalecają stosowanie tej maści w okresie zaostrzenia stanu zapalnego wewnętrznych hemoroidów. Lek jest wstrzykiwany do odbytnicy za pomocą specjalnej dyszy od dwóch razy dziennie. Powierzchniowo maść z zewnętrznych hemoroidów stosuje się do nakładania cienkiej warstwy na dotknięty obszar, a także w formie aplikacji nocą.

Jeśli pacjent jest skłonny do wystąpienia objawów alergicznych, należy zachować ostrożność podczas stosowania maści, ponieważ mogą wystąpić reakcje alergiczne. Maść "Bezornil" – jeden z najbardziej skutecznych leków w skomplikowanej postaci hemoroidów.

Maść chińska "Huato" (krem Huatuo Piles)

Maść chińska z hemoroidów "Huato" (krem Huatuo Piles) jest skuteczna w leczeniu tej nieprzyjemnej choroby. Tworzy się preparat medyczny oparty na starożytnych recepturach medycyny chińskiej, wykazujący silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Cennym efektem maści jest szybsze gojenie ran. Ponadto lek wykazuje silny efekt przeciwbólowy, a kilka minut po zabiegu pacjent odczuwa znaczną ulgę.

Ta chińska maść z hemoroidów jest dostępna w specjalnym opakowaniu w postaci strzykawki. Pacjent zaleca się dwa razy dziennie, aby po zaobserwowaniu prysznica natknąć się na leczony obszar lekiem. Dzięki zaostrzeniu wewnętrznych hemoroidów strzykawka pomaga wstrzykiwać lek w odbytnicy.

Zastosuj maść powinna być tylko w przypadku braku reakcji alergicznej na składniki leku. W trakcie leczenia środki z menu powinny wykluczać tłuste i pikantne potrawy.

Maść Wisznewskiego

Ta popularna maść, z reguły, jest aktywnie stosowana w różnych stadiach i ropniach, ale jest również zalecana przez proktologów jako środek do leczenia hemoroidów.

"Maść Vishnevskaya" z hemoroidów zawiera w składzie naturalną smołą, olej rycynowy i kseroformę. Każdy z trzech składników jest sam antyseptyczny, a w połączeniu ze sobą dają silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Ponadto tar usuwa obrzęk, zwiększa krążenie krwi. Olej rycynowy ma właściwości zmiękczające, a krezery doskonale wysycha.

Mianuj maść Vishnevsky, co do zasady, z zewnętrznymi formami choroby w początkowym stadium rozwoju. Maść jest również stosowana w leczeniu zaawansowanych hemoroidów, po zabiegu chirurgicznym.

Maść stosowany w postaci aplikacji, nakładanych na dotknięty obszar krocza. Stosuje się go do czystej ściereczki i nakłada na wstępnie obrobiony obszar. Po kilku godzinach usuń aplikację.

Procedura jest wykonywana trzy razy dziennie, aż do zaniku bólu i pieczenia. Skutecznym będzie także użycie turundy gazowej, impregnowanej lekarstwem i włożonej do odbytu. W przeciwieństwie do powyższego, maść Vishnevsky może być stosowana w leczeniu kobiet, które oczekują dziecka, matek karmiących, a także małych dzieci.

Oprócz wyżej wymienionych leków, które są bardzo popularne, nowoczesne firmy farmaceutyczne oferują dość szeroki zakres produktów, a poniżej przedstawiono nie mniej skuteczne maści z hemoroidów. Lista jest dość obszerna.

Maść Fleminga

Ten lek jest homeopatyczny, więc może być stosowany w specjalnych kategoriach pacjentów: w podeszłym wieku, dzieci i matki oczekującej. Lek ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, bakteriobójcze, suszące.

"Posterizan"

Maść z zewnętrznych hemoroidów przepisuje się z reguły matkom karmiącym w okresie poporodowym, skomplikowanym przez pojawienie się hemoroidów. Środki zaradcze są całkowicie nieszkodliwe zarówno dla kobiety, jak i dla dziecka.

"Proctosan"

Lek jest szczególnie skuteczny, jeśli zapalenie towarzyszy krwawemu wyładowaniu. Maść przyspiesza gojenie, eliminując krwawienie.

"Troxevasin"

Ma wyraźny efekt przeciwuderzeniowy. Zaleca się stosowanie maści w przypadku, gdy obszar dotknięty jest mokry.

"Zwolnienie"

Preparat zawiera składnik naturalny pochodzący z wątroby rekina. Dlatego leki są doskonale tolerowane przez pacjentów w każdym wieku.

Użyj maści cztery razy dziennie, uzupełniając leczenie przy użyciu świec o tej samej nazwie. Szczególnie skuteczne leczenie maść "Relief" w początkowym stadium choroby.

"Gepatrombin"

Skutecznie skuteczny środek do zewnętrznych form hemoroidów. Maść ma dobry efekt przeciwbólowy. Stosuj lek w razie potrzeby.

"Aurobin"

Lek pomaga przyspieszyć gojenie się pęknięć hemoroidalnych, jak w jego skład, oprócz zwykłych składników, zawierają witaminy. Skutecznie usuwa ból, ponieważ zawiera lidokainę.

"Lewomekol"

Skuteczna medycyna w leczeniu hemoroidów. Ma dobry efekt przeciwzapalny i przeciwbakteryjny.

Są to najbardziej popularne maści z hemoroidów (lista, którą otrzymałeś). Należy jednak pamiętać, że niezależnie od leku, jaki lekarz zdecyduje podczas przepisywania leczenia pacjentowi lub niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się złagodzić jego cierpienie, należy zrozumieć, że leczenie hemoroidów jest złożonym procesem obejmującym nie tylko leki, ale także ścisłe przestrzeganie reguł Higiena intymna i specjalna dieta.