233 Shares 9083 views

Kote Makharadze – magik z mikrofonem w ręku

Jeśli budka była komentator Kote Makharadze wszystko, co się dzieje na boisku, to było jak niesamowita siła szekspirowskie namiętności. Każdy z jego powietrzem był niezapomniany. Każde słowo złapał publiczność jako coś świętego. I każde zdanie zapamiętane fanów i stał się delicious „smakołyki” równe do swoich potrzeb zwrotów i znaków gaydaevskih Riasanovsky Films. Więc kim on jest – Kote Makharadze? Aktor, komentator sportowy, mąż jednej z najpiękniejszych kobiet w Gruzji – Sofiko Chiaureli!


Dzieciństwo i rodzina

Najlepszym komentatorem na całym terytorium ZSRR urodził się w 1926 roku, w dniu 17 listopada. Jego rodzice byli bardzo skromne gruzińscy intelektualiści. Papież Cesarza oficer armii Iwan Konstantynowicz Maharadze, całe życie pracował jako ekonomista. Mamo, Barbara Antonowna Makharadze-Vekua, pracował jako kierownik biblioteki w Tbilisi gimnazjum. Ivan K. zmarł wiosną 1956 roku. Żona przeżyła go przez czternaście lat.

Kote Makharadze był bardzo młody, zaledwie siedem lat, gdy zaczął studia w pracowni choreograficznej Tbilisi, którą ukończył z wyróżnieniem tuż przed wojną, w 1941 roku. W tych murach, to po raz pierwszy w życiu tak ściśle obliczu i zaczął łapczywie pochłaniają największych mistrzów sztuki muzyki, tańca i scenografii.

Setki ról w ćwierć wieku

Nadchodzi rok 1944. Szkoła wykończone tymi samymi honorami. Teraz młody Kote jego talent i wytrwałość podbić Tbilisi Instytut Sztuki Teatralnej. Shota Rustaveli. Cztery lata później, gdy otrzymał bezcenną wiedzę o szkole znanych mistrzów ludowych artystów etap ZSRR, to jest zrobione w Teatrze Akademickim. Shota Rustaveli. W murach tego teatru Kote Makharadze, którego biografia wraz z nadejściem pierwszego sławy zainteresował fanów jego talentu, mniej niż ćwierć wieku (23 lata) zainwestował część jego duszy w stu najciekawszą różnych ról.

Teatr i sport

We wczesnych latach 70-tych 20 wieku Kote Iwanowicz przeniósł się do Teatru Akademickiego. Mardzhanishvili. W tym teatrze niemal podwaja liczbę swoich rolach, grał z tym samym entuzjazmem i powagą. Dwukrotnie wybrany najlepszym jego pracy na scenie. Gwiazda gruzińskiego teatru otrzymała tytuł laureata nagrody. Marjanishvili i Akhmeteli. To najwyższe wyróżnienie przyznawane cywilnej Gruzji, tytuł honorowego obywatela.

Miłość pięknej kobiety

Kote Makharadze To było ponad czterdziestu lat, kiedy odkrył największą miłość swojego życia. To było jak lekki wiatr, dzięki czemu jest zrozumiałe, że jest to kobieta, i uczyni go szczęśliwym. mogli łatwo zrozumieć siebie, nie zakończy się do końca tego zdania. Każdy z nich wiedział dokładnie, co innego myśli, po prostu patrząc na niego. Mogą one niemal idealnie uzupełniają się wzajemnie, dostając w interesie wszystkich i oferuje coś nowego. Sofiko Chiaureli i Kote Makharadze spełnione jako młodzi ludzie nie robią, ale dlatego, że przyszedł wiele lat bezchmurny, nie kojarzącego się wszelkich wzlotów i upadków, szczęścia.

Tak, piękno Sophiko w tym czasie był mężem – znanym reżyserem George Shengelaja. I Kote nie był wolny, dorastał dwoje dzieci. Ale miłość nagle wybuchł i płonęły jak ogromne gorąco i nie gasnącym ogniem, postanowił zmienić wszystko w swoim życiu i losy tych dwóch parach. Było to skandal. Ale rezultatem było to, że oboje wyszli z przeszłości mają rodziny i rozpoczął nowe życie z białym prześcieradłem. Byli razem, jako całość, przed dniem odejścia Kote Iwanowicz.

„Czy jego szanse możliwości!”

Jako komentator sportowy dla niestrudzonych Gruzinów rozpoczął pracę w 1957 roku. Po pierwsze, domowe (Georgia), a następnie radio i telewizja All-Union. Przez cztery dekady kariery, jaką kiedykolwiek przeprowadzono raportów w dwóch językach – rosyjskim i Native – z kilkoma olimpiadzie. Począwszy od 1966 roku, pracował na wszystkich mundialu (szczególnie chcę wspomnieć legendarny 1981 mecz, w którym Dinamo udało się wygrać Puchar Zdobywców Pucharów kraje europejskie). I to jest niemożliwe, aby zwrócić uwagę na niesamowity fakt w biografii legendarnego komentatora, zgodnie z którym liczba raportów telewizyjnych, które miały Makharadze na 20 dyscyplin sportowych, ponad dwa i pół tysiąca!

Każda z jego raportów natychmiast stał się mały, ale bardzo sprytnie zagrał show, zawsze kończy się owacjami niewidzialnej publiczności. Czasem nawet tak, że akcja dzieje się na boisku, nie motywuje fanów jak nie nudne komentarze Kote Makharadze. Pearl, wyszło z jego ust, na zawsze pozostanie w skarbcu świata piłki nożnej, a o pełnych przeciwników Papadopoulos greckich, a także o piękne pozy strony arbitra, i wiele innych.

Tak, i jak może się wydawać dziwne (od czasów sowieckich były dość ciężkie) i niesamowite podwójne lub nawet potrójne, że pozwolono mu pracować? Jest mało prawdopodobne, że byłoby to uciekł z kimś innym, ponieważ perła Cote może łatwo stać się zakończenie kariery. Ale to wszystko było niepokój. Był postacią legendarną. I, podobnie jak Nikolai Ozerov, uważany jest za standardowe raporty sowieckim stylu.

Jego najnowszy raport

12 października 2002 w Tbilisi rozpoczęła zespołów gra w Gruzji i Rosji. Mecz zapowiadał się nie tylko interesujący. To miał być przełom w środowisku piłkarskim. Ale nagle, w połowie gry zgasił światło. Gra zostaje zatrzymana przed dotarciem do logicznego wniosku.

Może ktoś nie szczególnie uwagę na ten fakt jest pomijany, ale nie Kote Makharadze. Komentatorzy wziął ją jako osobistą tragedię. Cierpiał tyle, że wieczorem tego samego dnia miał udar. Po nim utalentowani Gruzini i nie mógł odzyskać. Jego serce zatrzymało się w ciągu dnia 19 grudnia 2002 r.

Tak, nie ma wątpliwości, że był jednym z najpopularniejszych komentatorów sportowych Związku Radzieckiego. I, oczywiście, wspaniały człowiek, utalentowany aktor. Był kochany i szanowany przez miliony fanów, a on miał wielki szacunek i ciepło w kierunku swoich widzów i słuchaczy. Każdy mecz zauważył ze swoim niepowtarzalnym gruzińskiego temperamentu, natychmiast zamienia się w działania emocjonalnego. To dlatego, że do tej pory on jest kochany i pamiętał …