416 Shares 8917 views

Dlaczego ficus liści spadają. W liściach Ficus żółkną i odpadają

Uprawa jest jednym z najbardziej popularnych hobby w kraju. Ludzie chcą czuć się bliżej natury, tworząc w jej małej powierzchni płaskiej. Na żywo zieleni pozwala uciec od codziennych problemów i trosk, relaks i odpoczynek.

Oczywiście, jak w każdym hobby, istnieją pewne niuanse. Na przykład, nawet najbardziej wytrwałych rośliny cierpią bez otrzymania porze karmienia. Co dziwne, ale kłopot zdarzyć nawet z ficus. Uważa się, że na ogół nie wymagają szczególnej opieki, robiąc tylko sporadyczne podlewania.

Niestety, tak nie jest. W szczególności, wiele początkujący hodowcy często pojawia się pytanie, dlaczego figowe liście spadają. Spróbujmy w tym artykule, aby analizować szczegółowo wszystkie możliwe przyczyny.

przyczyny fizjologiczne

Jeśli jesienią lub zimą swojej ficus nagle zniknął kilka liści, nie panikuj: Najprawdopodobniej jest to dość zjawiskiem fizjologicznym, że nie ma niebezpieczeństwa dla zdrowia roślin nie może się odbyć. Jest to szczególnie ważne, gdy Ficus banalne brak oświetlenia, które mogą się zdarzyć bardzo łatwo w północnych regionach.

Ale jeśli liść zdarza się częściej niż raz w roku, jest to poważny powód do obaw.

Kiedy należy się martwić?

Zastanawiasz się, dlaczego na rys liście spadają, nie powinniśmy zapominać o głównych objawów, które wyraźnie wskazują na zły stan fizjologiczny roślin cierpliwość. To proste: Jeśli średnia wielkość ty kwiat brakowało około 20-25 liści, to sugeruje poważne problemy.

Przyczyny upadku liści

Mamy tendencję do myślenia, że rośliny są rodzajem dekoracji mieszkań, które mogą być zmieniane i uporządkowane z miejsca na miejsce na własną rękę. Niestety, tak nie jest. Pojęcie „stres” nie jest wyłącznie dla ludzi i zwierząt, ale także dla roślin.

Jeśli niedawno przeniósł się do nowego domu, zwłaszcza jeśli jego lokalizacja w zupełnie innym regionie, nie należy się dziwić listopad. Ponieważ rośliny jest stres objawia. Zjawisko to nie jest krytyczny, ale okres aklimatyzacji pożądane Ficus zapewnić podawanie w normalnych warunkach oświetlenia.

Nie należy również zapominać o projektach i ogólną temperaturę obudowy. Kiedy liście ficus żółkną i opadają, tworząc dziwaczne stosach na podłodze, sprawdź reżimu temperatury: jeśli roślina stoi w rogu smagane wiatrem, zjawisko to należy się spodziewać.

W przypadku, gdy wszystko to w połączeniu ze słabą nawadniania i niedostatecznego oświetlenia, opadanie liści można uzyskać katastrofalną skalę.

profilaktyka

Wiadomym jest, że najlepszym lekarstwem jest zapobieganie. Prawdą jest to oświadczenie jest również w tym przypadku.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na tryb nawadniania. rośliny gumowe lubią wilgoć, ale nie oznacza to, że mogą one być wypełnione wodą z węża. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci radzą, aby zwilżyć glebę w puli tylko wtedy, gdy jest całkowicie suchy. Uwaga: jeśli następny dzień, po podlaniu na patelni wody zebrała, powinien on jednocześnie zmniejszyć ilość płynu używanego do nawadniania.

nawozy

Jeśli ficus liście żółkną i opadają nawet w normalnych warunkach wilgotności, na pewno winny opatrunku. Dokładniej jego nieobecności. Często widzimy, jak ludzie rosną te rośliny w ogromnych drzew, będąc w tej samej puli, która nigdy się nie zmienia ziemię.

Od tego wrażenia, że rośliny kauczukowe są niezwykle odporne i nie wymagają konserwacji. Wierz mi, to nie jest prawda. Jeśli za kilka lat, nie przeszkadza, aby karmić rośliny specjalnymi nawozami, z czasem zacznie odpadać liści, a proces ten może również rozpocząć się nagle.

warunki temperaturowe

Gdy sos i wszystko jest w porządku, należy zwrócić uwagę na temperaturę. Fakt, że ficus niego, w ogóle, nie jest zbyt wymagający, to może dobrze rosnąć nawet w temperaturze 20-22 stopni Celsjusza.

Ale to nie jest absolutnie tolerować nagłe skoki temperatury i przeciągi (które zostały już omówione powyżej). Szczególnie kapryśna w tym względzie Ficus Ginseng. Spadek pozostawia mu często i znacznie mniej poważne powody.

Jeśli rośnie w doniczce, który stoi na zgniłym i nieszczelnego parapecie, z którego wszystkie boki gwizdanie wiatru, spadając z liści nie trwało długo. W przypadku, gdy po prostu nie mają innego wyboru, przynajmniej leżał na parapecie filcu lub innego materiału izolacyjnego.

I drugiego. Pospolite szkodniki nie są tak rzadkie wśród kwiatów. Ficus (liście spadają z niego, w tym przypadku) cierpi z powodu mszyc, przędziorków i innych „zła”. Szkodniki wejść do domu na owoce, warzywa i inne produkty rolne. Częściej oni „przybyć” na kwiaty zakupionych w wątpliwych sklepach nie są zbyt ściśle monitoruje jakość swoich produktów.

Co robić?

Po pierwsze, należy się spieszyć. Jeśli rozpocząć proces, zakład nie będzie w stanie odzyskać. W przypadku, gdy chodzi o banalnych szkodników należy natychmiast leczyć liści ze specjalnymi związkami, które są sprzedawane w wielu sklepach ogrodniczych konwencjonalnych. Nawiasem mówiąc, przędziorki często dotykają Ficus benjamina. Dlaczego liście spadają? Tak, po prostu dlatego, że pasożyty po prostu ssać cały sok z liści.

Ale potem trzeba będzie radzić sobie z odbudowy korony. Aby szybko rosły nowe liście, można go traktować z cudownym lekiem „Appin”. Jest specjalnie zaprojektowane do „reanimacji” roślin wewnętrznych.

Jest on stosowany jako aerozol. Przed rozpyleniem wytwarzania kompozycji: parę kropli wody na szkle substancje. Spray puszkę regularne zraszaczy domu, który jest pewny, że w każdym mieszkaniu. Początkowo leczenie powinno być prowadzone raz w tygodniu.

Jeśli to nie zadziała?

I dlaczego mają ficus liści jesienią, jeśli wszystkie powyższe problemy zostały wyeliminowane? Cóż, zdarza się czasami, ale nie rozpaczaj. W tym przypadku należy spróbować wymienić grunt. Często w starej gleby mam całą kolonię nicieni. Ponadto, jeśli wziął glebę w ogrodzie, nie są szkodliwe mogą żyć bezpiecznie dżdżownica.

Wszystkie te „gości” są zaangażowane w które są spożywane z systemem korzeniowym smaczek. Oczywiście, pytanie dlaczego mają ficus liści jesienią, wtedy głupie. Dokładnie oczyścić z ziemi korzenie, należy je w roztworze nadmanganianu potasu słabych, wtedy ziemi kwiat świeżą glebę.