150 Shares 6218 views

Rozszerza funkcjonalność gadżetu: jak włączyć na telefonie komórkowym za pomocą komputera

Obecnie urządzenia mobilne mają niemal każda osoba, niezależnie od wieku i zawodu. I nie jest to zaskakujące, aby spełnić uczeń elementarnych klasach, zdolność do odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB lub Wi-Fi. Potrzeba ta może wynikać, na przykład, w następujących przypadkach:

  • do ładowania telefonu z portami USB;
  • jeśli chcesz skopiować do telefonu lub danych telefonicznych (zdjęcia, pliki muzyczne, e-książki, itp …);
  • smarfona w celu przywrócenia zdrowia;
  • do stosowania jako kamery internetowej;
  • w niektórych innych przypadkach.

Aby dowiedzieć się, jak wyłączyć swój telefon komórkowy za pomocą komputera i innych pożytecznych rzeczy – w porządku.

Metody połączeń

Podłącz swój telefon komórkowy lub smartfon do komputera w następujący sposób:

  • za pośrednictwem połączeń bezprzewodowych (Wi-Fi, Bluetooth);
  • za pośrednictwem portu szeregowego komputera (USB) za pomocą kabla.

Pierwsza opcja w większości przypadków nadaje się tylko do kopiowania danych. Ponadto, kilka prostych lub przestarzałe modele komórce nie posiada moduł komunikacji bezprzewodowej. W związku z tym będziemy mieszkać na drugim wariantem, a także zastanowić się, jak włączyć telefonu za pośrednictwem komputera. W niektórych przypadkach, to pomoże ożywić uszkodzonego urządzenia.

Jak podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB

wymagane jest podłączenie kabla USB. Ten drut jest często wiązane z telefonem lub może stanowić integralną część ładowarki. Po jednej stronie kabla jest porty USB plug az drugiej – podłączyć wtyczkę do telefonu komórkowego. . Większość nowoczesnych telefonów są do podłączenia microUSB-port.

Drugą najbardziej popularną jest port miniUSB. . Wejście takie można znaleźć na niektórych modeli tabletów i smartfonów.

Dla innych typów złączy kabla dostępnego modelu łączących. Nokia. Na rysunku przedstawiono przykład kablem danych, niektórych telefonów.

Jak włączyć telefonu za pośrednictwem komputera

Potrzeba ta może pojawić się w przypadku awarii urządzenia mobilnego. Włączanie telefonu w ten sposób nie jest dostępna dla każdego modelu. Przed przystąpieniem do pracy należy pobrać instrukcji serwisowej stronie producenta telefonu użytkownika. Zawiera on wszystkie niezbędne dane. Jest tam prawie zawsze można znaleźć sposób, aby włączyć na telefonie komórkowym za pomocą komputera i niezbędnego oprogramowania. Musisz być ostrożny nieoryginalnych wersji oprogramowania (firmware). Poprzez zainstalowanie tego, można stracić gwarancję lub zniszczyć maszynę na dobre.

Instrukcja usługa może zawierać informacje o tym, jak ożywić gadżet z pomocą skrótów klawiaturowych. W tym przypadku informacja o tym, jak włączyć telefonu za pośrednictwem komputera, nie trzeba, ponieważ nie dołączy potrzebne. Zwykle konieczne jest, aby zacisnąć jednocześnie parę kluczy – głośności w górę lub w dół oraz przycisk zasilania. Możliwe jest więc, aby dostać się do menu serwisowego. W tym przypadku zaleca się, aby tak zwany „twardy reset”, czyli twardy reset, aby przywrócić funkcjonowanie urządzenia. Ostrzegamy jednak, że w tej manipulacji telefonu możesz usuwać wszelkie informacje: dane dotyczące połączeń, książka telefoniczna, ustawienia, itp …

Jeśli telefon obsługuje pobieranie przez kabel, a następnie na stronie producenta, w sekcji pomocy technicznej może mieć oprogramowanie, aby ponownie zainstalować oprogramowanie i telefon intensywnej opieki medycznej. Pobierz program serwisowy i uruchom go. Interfejs z tych programów jest intuicyjna i nie wymaga specjalnej wiedzy technicznej. Jeśli wszystko inne zawiedzie, to lepiej nosić urządzenia w specjalistycznym punkcie serwisowym.

Następnie weźmiemy pod uwagę kwestię sposobu, aby włączyć aparat w telefonie za pośrednictwem komputera i rozwinąć swoje możliwości.

Używamy aparatu w telefonie

Jeśli jesteś właścicielem nowoczesny smartfon z aparatem, staje się możliwe wykorzystanie gadżetu w takiej nietypowej roli do telefonu jako kamery internetowej. To będzie niezwykle przydatna dla komunikacji, na przykład za pośrednictwem Skype, w przypadku braku zwykłej kamery internetowej. Z tego smartfona opartego na systemie Android będzie musiał pobrać lub IP Webcam aplikacja Bambuser. Dla iPhone właściciele będą zbliżać EpocCam i MiniWebCam program. Ponadto, gadżet może być używany jako system nadzoru lub rejestratora. Najważniejsze – aby wybrać właściwą aplikację. Ale takie oprogramowanie, na szczęście, jest już wystarczająca dla wszystkich mobilnych systemów operacyjnych.