379 Shares 1473 views

Junko Furuta – ofiarą jednego z najbardziej brutalnych morderstw w Japonii

Japonia znana jest na całym świecie jako kraj o wysokiej technologii i głębokich obyczajów moralnych. W tym stanie, stosunkowo niski poziom przestępczości. Trudno uwierzyć, że może być popełnione przez naprawdę strasznych zbrodni. Jednak nawet w Japonii, organy ścigania mają czasami do zbadania spraw karnych, z których normalni ludzie stygnie krew w żyłach. Ofiarą jednego z najbardziej brutalnych morderstw w historii współczesnej japońskiej kryminologii stał uczennica Junko Furuta.

Zacznij śmiertelny koszmar

Późną jesienią 1988 cztery drobne chłopcy porwali 16-letnią dziewczynkę. Ofiarą przestępców został licealista Junko Furuta. Najstarszy z porywaczy w chwili popełnienia przestępstwa miał 17 lat, jego nazwa – Hiroshi Miyano. Porwanie trzech przyjaciół uczestniczyło organizator: Jo Ogura, Minato Shinji i Yasushi Watanabe. Przestępcy siłą przyniósł ofiarę w domu rodziców Hiroshi Miyano. Od tego momentu Junko życie zamieniło się w niekończącym się koszmarem. Porywacze zmusił dziewczynę nazwać swoją rodzinę i powiedzieć, że wyszedł z domu i dobrowolnie w bezpiecznym miejscu, z przyjaciółmi. rodzice Junko Furuta Miyano został przedstawiony jako znajomego swych bliźnich współpracowników.

Życie w piekle

Porwana dziewczyna była utrzymywana uwięzionych przestępców od końca listopada 1988 do 4 stycznia 1989 r. Więzienie dla Junko stał dom Miyano rodzina. Rodzice porywacz szybko zdali sobie sprawę, że jest więźniem. Przed pójściem na policję, aby utrzymać je, że Hiroshi był w Yakuza grupie przestępczej i poprzysiągł zabić każdego, kto wspina się w jego sprawy. Od pierwszego dnia jego uwięzienia Furuta być regularnie gwałcone, w tym szczególnie przewrotnej formie bicia i tortur fizycznych. Kobieta ukarana za każdym „wykroczenia” nie mogą wyjść z domu, trzymane przez kilka dni bez jedzenia i wody. Junko Furuta błagał rodziców Miyano pomóc jej uciec i wezwać policję. W czasach, poprosiła napastnicy po prostu ją zabić, a miał do „stop to wszystko.”

Przypadek pomordowanych i ugruntowała wysoką uczeń szkoły

Captive stan ze względu na liczne urazy i ciągłego nadużywania stale pogarsza. Przez ostatnie tygodnie życia Junko trudnych do samodzielnego poruszania się po domu. Aby dostać się na czworakach do łazienki, zajęło około godziny. 04 stycznia 1989 Miyano z przyjaciółmi po raz kolejny ciężko pobity przez dziewczynę. Następnie atakujący wylano benzyna Junko z zapalniczki i zapalić. Jak zainstalować nowsze ekspertów kryminalistycznych, dziewczynka zmarła z powodu bolesnego szoku. Następnego dnia postanowiono pozbyć się ciała. Ciało umieszczono w dużym beczki i wylano cement z roztworem, a następnie transportowane na miejsce budowy. Ciało, które jest ze śladami licznych sadystycznych tortur znaleziono spowodował szeroki rezonans publicznego. Furuta sprawa została nazwana „zabójstwo liceum i cementowania”. wystarczająco szybko stróże prawa byli w stanie obliczyć i zatrzymania przestępców.

Szokujące szczegóły zbrodni

W Japonii, podczas wydarzeń obsługiwane wymiaru sprawiedliwości wobec nieletnich. Z tego powodu przedstawiciele oficjalnych struktur nie daje szczegółowych uwag na temat dochodzenia i ukrywanie sprawców. Pierwsze prawdziwe imiona i nazwiska zabójców ukazał się w gazecie Shkan Bunshun, korespondenci, który powiedział, że „ludzie nie stosują się do bydła.” Jest w tej edycji zostały opublikowane biografie przestępców i wiele szokujących szczegółach morderstwa. Hiroshi Miyano i jego wspólnicy zaczęli niemal natychmiast współpracować w dochodzeniu. Nieletnich sadystów szczegółowo opowiedział, jak był torturowany dziewczynę. W swoim zeznaniu, że podejrzani Junko Furuta morderstwo nie było częścią ich planów. Przestępcy twierdzą, że to nie jest realizowany aż do śmierci ofiary, jako poważnego uszkodzenia go zadać. Według zabójców, są aż do ostatniej chwili pomyślała Junko udaje, że boli tak źle.

Próby i skazanie za morderców

W czasie postępowania sądowego wszystkie sprawcami byli nieletni. Pomimo tego, że są sprawdzone jako dorośli, w najszerszym zakresie z lokalnymi przepisami. Sąd uznał za winnego wszystkich czterech oskarżonych. Za torturowanie i Junko Furuta przestępców otrzymał od 4 do 17 lat więzienia. Werdykt wydawał się bardzo łagodne ofiar – krewnych zmarłej dziewczynki. Junko, nawet rodzice próbowali odwołać się od decyzji. Jednak ze względu na szereg przyczyn nie udało im się to zrobić. Głównym winowajcą – Hiroshi Miyano (to było w jego domu trzymano ofiary) – przebywał w więzieniu od 17 lat. Pierwszą rzeczą, jaką zrobił po zwolnieniu – zmieniła nazwę. Tak jak jego najbardziej aktywnego wspólnika. Oczywiście, przestępcy sobie sprawę, że w Japonii, morderstwa, tak jak w każdym innym kraju, ale ich zbrodnie rodacy nigdy nie zapomni.

Odniesienia do Junko Furuta w sztuce i hodowli masowej

Historia Furuta Japonia głęboko zaszokowani mieszkańcy i wiele osób poza granicami kraju. Pierwszy film fabularny o losach biednej dziewczynki został nakręcony w 1995 roku przez jego rodaka – reżysera Katsuya Matsumura. W 2004 roku obraz ruchu zatytułowany „Beton” Junko spędził innego mistrza japońskiego kina – Hiromu Nakamura. W obu filmach wystarczająco sztywno pokazano tortury i zabijanie dziewczynek. Podobna historia nie może zapomnieć lub zignorować, ale jest to film, nie patrz na wpływy ludzi. W pamięci Junko Furuta stworzył mangę i nagrała piosenkę. Morderstwo popełnione w Japonii regularnie, ale historia tej dziewczyny zawsze pozostaną w pamięci każdego japońskim. Ta zbrodnia wstrząsa jego nieludzkiego i nieuzasadnionego okrucieństwa, jak również brak motywacji. Trudno uwierzyć, że ta zbrodnia zwykli młodzi ludzie, którzy są Badanie psychiatryczne znaleźć rozsądny.