532 Shares 7247 views

Więcej szczegółów na temat, jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży mieszkań

Jak przygotować się sprzedać swój dom lub mieszkanie? Można to zrobić samemu. Wystarczy wiedzieć, jakie są niezbędne dokumenty dotyczące sprzedaży mieszkania. Mieć pełne zrozumienie pomoże to w naszym artykule. Tak więc, wymagana lista ta może być podzielona na dwie części. Pierwszy – dokumenty, które są bezpośrednio z każdego właściciela. Drugi – te, które trzeba dostać się do różnych instytucji.


dokumenty prawne

Są one nazywane Poods. Oprócz paszportu obywatela Federacji Rosyjskiej (jest to instrument wiążący pierwszy na naszej liście), właściciel mieszkania na sprzedaż musi mieć zaświadczenie o prawie własności lokali. Daje Izby rejestracji w miejscu zamieszkania właściciela (lub lokalizacji nieruchomości, jeśli są różne).

Więcej informacji na temat praw własności można uznać za świadectwo przynależności do dziedziczenia, jeśli mieszkanie lub dom dziedziczone. Nawiasem mówiąc, aby wydać takie zaświadczenie jest konieczne, w ciągu sześciu miesięcy od dnia śmierci spadkodawcy. Inaczej odzyskać własność tylko na drodze sądowej. Jeśli planujesz sprzedać odziedziczony mieszkania, notariusz w tym samym czasie można powiedzieć, która dokumentuje sprzedaż mieszkania trzeba będzie więcej.

Jeśli sprzedaż mieszkań będą prowadzone nie jest właścicielem, aby działać jako sprzedawca będzie musiał notarialnie pełnomocnictwa z prawem do sprzedaży. Jeżeli prawo do sprzedaży w pełnomocnictwa nie jest rozpoznawany, transakcja kupna i sprzedaży zostaną unieważnione, więc należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z notariusza. Dodatkowa uwaga: jeżeli nieruchomość razem, wymaga pełnomocnictwa od drugiej (trzeciej, etc.) właściciela i jego zgody na sprzedaż.

Dodatkowe dokumenty wymagane przy sprzedaży mieszkań

Aby zebrać tę część naszej liście będą musiały przejść przez dowodzenia. Oczywiście, tylko jeśli już zdecydujesz się na osobistym doświadczeniu, aby dowiedzieć się, jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży mieszkania. Zaczynamy WIT (Biuro Techniczne Inventory). Jego pracownicy świadomi tego, co dokumenty są potrzebne do sprzedaży mieszkania. W tym biurze trzeba wydać katastralny i techniczne paszport przedmiotu sprzedaży. Weź te dokumenty, lepiej od razu przed transakcją, ponieważ mają ograniczony czas trwania, a następnie trzeba je zaktualizować.

Następnie przejdź do urzędu mieszkaniowego, a dokładniej do biura paszportowego. Tutaj dostajemy tzw drzwi kartę (listę wszystkich zarejestrowanych w tej przestrzeni życiowej) oraz zaświadczenie o braku zadłużenia na wynajem. Certyfikaty te mają również pewien okres, więc nie brać ich zbyt dużo wcześniej od daty sprzedaży, będą nieskuteczne. Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży mieszkania, jesteś prawie gotowa. Ale istnieje kilka wyjaśnień.

Ważne jest, aby wiedzieć każdy

Jeżeli mieszkanie jest oferowane do sprzedaży są zarejestrowanymi małoletnie dzieci, trzeba zadbać o innym dokumencie. Ta zgoda opiekuna na sprzedaż. Jest ono wydawane tylko wtedy, gdy podasz potwierdzenie przyszłości miejscu rejestracji dziecka. Bez zgody kurateli, nie można zarejestrować transakcję w rejestracji Izby i wykonania umowy sprzedaży.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu, użytkownik zdecyduje się pójść do agencji nieruchomości, to będzie w zasadzie już świadomi, jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży mieszkania, a lista nie będzie dla ciebie nieoczekiwaną niespodziankę i uciążliwe. Wystarczy być ostrożnym, sprawdzić reputację i zalecenia od nieruchomości, aby nie ufać ludziom zawodne ważnych dokumentów i nie wpaść w kłopoty z oszustami.