371 Shares 9033 views

Rzeka grubego piasku w akwarium. Zalecenia dotyczące doboru gleby

Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów akwarium glebie jest gruboziarnisty piasek. Jego popularność wynika z faktu, że ma nie tylko estetyczne obciążenia, ale również działa jako substrat odżywczym dla podwodnej roślinności. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się o najważniejszych cech tego materiału.

istniejących odmian

W dzisiejszym zwierzę jest szeroka gama tych produktów, więc miłośnicy ryb mają możliwość wyboru najodpowiedniejszego opcję. Na dzień dzisiejszy, można kupić kilka rodzajów, w tym akwarium piaskiem kwarcowym i rzeki.

Ponadto, na rynku można znaleźć tzw aragonit. Jest to bardzo skuteczne materiału naturalnego koloru białego otrzymanego z skorupy mięczaków i fragmentów koralowe. Jego główną wartość leży w zdolności do automatycznego utrzymywania normalnej kwasowości wody morskiej. Podczas rozpuszczania aragonitu do akwarium wchodzi wysokie stężenie strontu, magnezu i wapnia.

Innym dość popularny rodzaj gleby jest czarny piasek. Jako część tego materiału zawiera maleńkie ziarenka minerałów ciężkich. Ten piasek nie ma wpływu na sztywność wody akwariowej. On pojawia się w wyniku naturalnego światła do mycia lekki rock.

Główne zalety i wady takiej gleby

Należy zauważyć, że piasek gruboziarnisty jest często stosowany jako podłoże w akwarium, to przyczynia się do tworzenia korzystnych warunków siedliska ryb. Korzystanie z tego podkładu odtworzenie środowiska zbliżonych do naturalnych.

Ponadto, materiał ten znacznie ułatwia proces czyszczenia dna zbiornika, ochrony podłoża przed wnikaniem odpadów organicznych. Ponadto, gruboziarnisty piasek przyczynia się do lepszego ukorzenienia glonów. Plus, to zapewnia dużą miękkość wody. Innym ważnym czynnikiem jest to, że wiele ryb lubią kopać w luźnej ziemi, która znajduje się na dnie akwarium.

Przed zasypaniem ziemi musi przejść wstępną obróbkę. Z reguły wynosi ona od dłuższego przemycie czystą wodą. Ze względu na fakt, że cały gruz będzie unosić się na powierzchni, trzeba często czyścić akwarium. Ponadto, wybór podłoża należy mieć świadomość, że niektóre z jego odmian mają wpływ na właściwości chemicznych wody.

Jakie warunki muszą być zgodne z piasku?

Rzeka gruba Podłoże powinno być mniej więcej tej samej wielkości. W przeciwnym razie nie będzie w stanie uniknąć zbrylania. Ważne jest, że średnica ziaren więcej niż jeden i pół centymetrów. mniejszej ziarnistości spowolni procesy metaboliczne, które występują w glebie. W konsekwencji może się zdarzyć, zakisaniya podłoża lub podgnivanie korzenie roślin wodnych.

Ważne jest, aby wybrać gruboziarnisty piasek był bezpieczny dla mieszkańców akwarium. Ponadto, wielu ekspertów zaleca, aby uzyskać ciemne gleby, ponieważ na tle spektakularnych białych ryb podłoża stają się mniej wyraziste.

Jak wyleczyć materiałem naturalnym?

Należy zauważyć, że gruboziarnisty piasek ekstrahowano z kopalni lub naturalny rezerwuar, z zastrzeżeniem obowiązkowego leczenia. Pozwoli to, aby chronić mieszkańców akwarium z coraz patogenną mikroflorę. Do tej pory istnieje kilka metod dezynfekcji. Można to zrobić, praży piasek w piekarniku.

W segmentu z materiału naturalnego, dodaje się wodę i nadmanganian potasu. Należy to zrobić, dopóki ciecz nie nabywa głęboko czerwoną barwę. Po czterdziestu ośmiu godzinach zawartość wiadra należy umyć pod bieżącą wodą.

pomocnych wskazówek

Nie może być stosowany w każdym akwarium naturalnego substratu, uwalnianie wody w różnych substancji rozpuszczalnych. Gleby te nie będą w stanie w pełni zastąpić gruboziarnistego piasku. Rośliny w akwarium powinno być tak, że zapewniają one wygodne egzystencję innych mieszkańców, ale nie mogą zrobić muszlowy lub marmuru, który jest na dole. Fakt, że w skład tych minerałów zawierają dużą ilość węglanu wapnia, który w końcu rozpuszcza się w łagodnie kwasowych warunkach, i zwiększa się twardość wody.

W procesie czyszczenia podłoża musi działać ze szczególną ostrożnością. W przeciwnym razie istnieje ryzyko niezamierzonych kolonii zniszczenie pożytecznych mikroorganizmów, które mogą wystąpić ze względu na gwałtowny wzrost stężenia azotynów i amoniaku w wodzie akwariowej.

Ważne jest, aby wielkości piasku współmierny z opcjami rybnych. W obecnej praktyce, istnieją przypadki, w których mieszkańcy akwarium połknięciu zbyt małe cząstki podłoża.

Jeśli planujesz hodować nie tylko ryby, ale także glony, następnie zakładkę mielony zaleca się dodawać nawóz, niezbędnych do normalnego życia rośliny.