814 Shares 2173 views

„Ginekoteks”: instrukcję obsługi, opis, analogi, opinie

Ginekologia i nowoczesny Farmakologia oferują wiele różnych narzędzi, aby pomóc chronić przed niechcianą ciążą. Od dawna wiadomo o skuteczności różnych metod. Dla kobiet z nieregularnymi życia seksualnego idealnych dopochwowe środki antykoncepcyjne, takie jak „Ginekoteks”. Instrukcje użytkowania oraz opis leku, jak również opinie zostaną zaprezentowane na uwagę.


Ogólna charakterystyka

Co to jest lek o nazwie handlowej „Ginekoteks”? Instrukcje użytkowania mówi, że lek jest środkiem antykoncepcyjnym. Głównym składnikiem działającym w lek został chlorek benzalkoniowy. Każda tabletka zawiera 0,02 g substancji. Ponadto, w niniejszym preparacie i dodatkowe związki: bezwodną laktozę, celulozę, krospowidon, kopowidon, glikolu propylenowego, stearynian magnezu i koloidalny ditlenek krzemu.

Dostępny lek do okrągłych tabletek z otworem w środku. Jedno opakowanie zawiera 12 czopki dopochwowe, umieszczone w rurze z tworzywa sztucznego. Na zewnętrznej części opakowania jest nazwą „Ginekoteks”. Instrukcje użytkowania dołączone do jednostki towarowej. Wydany w aptekach bez recepty.

działanie antykoncepcyjne

Jakie informacje ma temat „konsument” oznacza Ginekoteks instrukcją użytkowania? Adnotacja jest zawsze określony mechanizm działania leków i wskazań do jego stosowania. Dopochwowy środek antykoncepcyjny przeznaczony do ochrony przed niechcianą ciążą. Ze względu na swoje tabletki przeciwdrobnoustrojowe i antyseptyczne działanie może być nazywany w zapobieganiu i kompleksowego leczenia infekcji dróg rodnych. Lek jest skuteczny przeciwko bakteriom, grzybom i kilka wirusów.

Pigułki po uderzeniu w pochwie szybko rozpuścić. Mają działanie plemnikobójcze. Bazowe szkody materialne spermę membranę (wici i następnie głowy). W rezultacie, komórka nie może poruszać się i osiągnąć swój cel. Oprócz leku „Ginekoteks” tworzy niedostrzegalny warstwę, która chroni błonę śluzową następstwem uszkodzeń patogenów.

Przeciwwskazania do stosowania

Czy każdy może stosować lek „Ginekoteks”? Instrukcje użytkowania mówi, że nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na składnik bazowej lub składników ubocznych. Również tabletki dopochwowe nie są wykorzystywane w wyrażeniu śluzówki, otwarte rany i urazy pochwy.

Nie zaleca wprowadzenie leku do kobiet, aktywnych seksualnie. Częste stosowanie leku narusza mikroflorę i może zmniejszyć lokalnej obrony immunologicznej.

Działania niepożądane i ich prawdopodobne

Po użyciu leku w niektórych przypadkach nie są nieprzyjemne reakcje. Jakie są skutki uboczne leku „Ginekoteks”? Instrukcje użytkowania mówi, że najczęściej występuje u kobiet palenie i swędzenie po wprowadzeniu pigułki. W tym przypadku podobna reakcja odbywa się w sposób niezależny.

Mniej częstym działaniem niepożądanym leku staje mikroflorę naruszenia. To, co dzieje się z częstego i długotrwałego stosowania antykoncepcji. Lekarze podkreślają, że inne leki do stosowania dopochwowego mogą zmniejszać skuteczność środków antykoncepcyjnych, ponieważ zmniejsza działanie plemnikobójcze.

„Ginekoteks”: instrukcję obsługi, dawkowanie

Wiesz już, że tablet wprowadzony do pochwy. Przedtem trzeba dokładnie umyć ręce. Niestosowanie się do zasad aseptyki zwiększa prawdopodobieństwo zakażenia. Lek jest zwolniony od konturu opakowania i jest wstawiony w głąb pochwy pięć minut przed kontaktem. Działanie leku kontynuowano 4 godziny.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy nowy akt seksualny wiąże się z koniecznością wprowadzenia nowego tabletu. Nie jest konieczne, aby powołać się na fakt, że działanie leku trwa 4 godziny. Po stosunku skuteczność leku jest zredukowana do zera. Dzień może być używany nieograniczoną liczbę czopków. Ich liczba zależy od jednostki i możliwością przeniesienia składnika aktywnego.

Zamienniki oparte na tej samej substancji czynnej

Przed odebrać leki zastępcze, należy starannie rozważyć wszystkie informacje, które informuje konsumenta o „Ginekoteks” instrukcji tabletek. Analogi są absolutne leki, jeśli są one wytwarzane na podstawie tej samej substancji czynnej.

Oto niektóre antykoncepcyjne czopków, które są oparte na chlorku benzalkonium:

  • "Pharmatex" (świece, tampony, tabletki, krem);
  • "Benateks" (tabletki);
  • "Eroteks" (świece);
  • "Kontrateks" (czopków), i inne.

Inne analogi narkotyków

Istnieją inne środki antykoncepcyjne, które są wkładane do pochwy na kilka minut przed stosunkiem seksualnym. Ale składają się one z innego składnika aktywnego. Są to leki, takie jak „Patenteks Oval” i „Nonoksenol”. Ich aktywny składnik jest nonoksenol. Można również wybrać opcję „Tratseptin” (gidrotartarat potasu) lub coś innego.

Względnych analogi „Ginekoteks” preparat może zawierać wszystkie doustne środki antykoncepcyjne (np „Janine”, „Logest”, „Diana”). Ponadto opisane środki mogą być zastąpione, IUD, kondomy, kapturki: efekt ten jest identyczny.

Opinie konsumentów i ginekolodzy

Wiesz już, jakie są analogi leku, a który informuje konsumenta o „Ginekoteks” Instrukcja znaczy. Opinie konsumentów powiedzieć o niedogodności stosowania tego leku, jak to jest konieczne, aby odczekać pewien czas po podaniu przed stosunkiem. Niemniej kobiety nadal stosować leku jako ochrona przed niechcianą ciążą i infekcje dróg rodnych.

opinia konsumenta o dopochwowych tabletek w przeważającej części pozytywny. Kobiety twierdzą, że lek nie przecieka. Jest to duży plus, jak wielu świec na bazie tłuszczu po rozpuszczeniu kroplówkę z pochwy. Lek nie plami bielizny, nie ma zapachu. Dopuszczalna ilość leku nie wyschnięcia błony śluzowe. Nie wspominając o koszt leku. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników, lek ten ma za rozsądną cenę. Kupić 12 tabletek w opakowaniu może wynosić zaledwie 150 rubli.

Jeśli zdecydujesz się wypróbować środek antykoncepcyjny po raz pierwszy „Ginekoteks” (tabletki), instrukcje użytkowania należy uważnie przeczytać. Niewątpliwą zaletą tego narzędzia jest jego działania lokalne. Głównym składnikiem nie wchłania się do krążenia ogólnego, nie może negatywnie wpływać na ogólną kondycję organizmu. Dlatego lek Dopuszczalne jest używanie w czasie laktacji po porodzie, w okresie menopauzy. Niektórzy przedstawiciele słabszej płci wykorzystane te tabletki na zabezpieczenia. Jeśli przegapiłeś stałych doustnych środków antykoncepcyjnych, pomożecie zapłonowych „Ginekoteks”.

Lekarze również pozytywnie mówić o tym narzędziu. Lekarze mówią, że lek nie ma żadnych ograniczeń. Można go używać bez uprzedniej analizy i badania hormonalne tle (co nie można powiedzieć o doustnych środków antykoncepcyjnych i urządzeń wewnątrzmacicznych). Dlatego „Ginekoteks” jest sprzedawany bez recepty. Pomimo wszystkich zalet leku, lekarze powinni pamiętać, że skuteczność tych środków wynosi nie więcej niż 80%. Dlatego też, o ile to możliwe jest, aby wybrać bardziej wiarygodnych metod ochrony przed niechcianą ciążą i infekcjami.

Konkludując

Jesteś zaznajomiony z Ginekoteks pigułki”. Instrukcje użytkowania, opis analogów leku i opinie o nim są przedstawiane uwagę. Ten środek antykoncepcyjny składa się w większości pozytywne opinie. Pomimo tego, lek ma swoje wady. Aby wybrać odpowiedni środek antykoncepcyjny, konieczne jest, aby skonsultować się z ginekologiem. Oznacza „Ginekoteks” jest idealny dla kobiet, które nie mają stałego partnera i prowadzą nieregularne życie seksualne. Lek nie ma wpływu na hormony i funkcjonowania systemów wewnętrznych. Przed użyciem tabletek dokładnie zapoznać się z instrukcją, nawet gdy lek jest zalecany przez specjalistę. Miłego dnia!