607 Shares 2813 views

Photoroentgenography przeciwieństwie do promieni rentgenowskich: opis procedur i skuteczność odpowiedzi

Badania rentgenowskie stały się częścią praktyki badania lekarskiego i diagnozy. Dostępność i zawartość informacyjna z tych metod, że były one wszechobecne, a niektóre – nawet obowiązkowe w celach profilaktycznych. RTG klatki piersiowej – badanie, które po osiągnięciu wieku 18 lat jest wymagane, aby przejść każdy obywatel naszego kraju 1 raz w roku w celu zapobiegania chorobom, a to powoduje, że najwięcej skarg z obawy przed narażeniem. Czy jest jakiś powód, by się bać? A różnica między fluoroskopii rentgenowskiej płuc?

Jakie są zdjęcia rentgenowskie?

Rentgenowskie – forma promieniowania elektromagnetycznego o długości fali od 0,005 do 10 nanometrów. Charakterystyki są nieco samo jak promienie gamma, ale mają różne pochodzenie. Istnieją 2 rodzaje promieniowania – miękkie i twarde. Ten ostatni jest stosowany w medycynie do celów diagnostycznych.

Ponieważ promienie rentgenowskie nie mogą być skoncentrowany, podczas badania pacjenta jest skierowany rury promieniującej i umieścić za nim otrzymaniu poufnych ekran. Od tego wtedy zostanie on usunięty obraz.

Kliniki profilaktyczne fluorografii wykonywane. Czym różni się od X-ray prowadzenia tego badania? W bezpośrednim przejściu promieni na karoserii jest wyświetlany, a kiedy jest ona usuwana fluorografii cień widoczne na ekranie fluorescencyjnym. Podkładka do tych rodzajów badań różnią się w projektowaniu.

Definicja fluoroskopii

RTG klatki piersiowej – rentgenowskie klatki piersiowej, w którym obraz jest odzwierciedlone w sposobie obrazu. W ostatnim dziesięcioleciu stały się powszechne w wersji cyfrowej ankieta, w której zamiast obrazu wynik jest wyświetlany bezpośrednio na ekranie komputera, a następnie przeprowadza opis.

Wskazania do badania

Metoda ta jest wykorzystywana w celach przesiewowych, czyli kiedy zbadać dużą liczbę osób, aby uzyskać wyniki o wysokim stopniu niezawodności w krótkim okresie. TB przypadek – główny cel, dla którego po wprowadzeniu obowiązkowego fluorografię. Czym różni się od badania rentgenowskiego jest technicznie, to niska rozdzielczość. Jednak może się to przyczynić do wykrycia obecności ciał obcych, zwłóknienia rozwinięte stany zapalne, nowotwory, ubytków i obecność nacieków (uszczelki).

radiografia

Rentgenowskie klatki piersiowej – nieinwazyjne metody badania tkanek i narządów, stosując odpowiednie promienie. Wynik wyświetlany jest na plan filmowy. Badanie to jest również radiologiczne. Co odróżnia fluorografię przez RTG klatki piersiowej za pomocą prostego laika ponieważ wymiary gotowego wyniku – raczej masowe małe kwadraty wydane wywołanej taśmy filmowej 35 x 35 cm.

Wskazania do świetle rentgenowskim

Rentgenowskie jako bardziej szczegółowej analizy jest przeznaczony do wykrywania stanów zapalnych, anomalie struktur anatomicznych w podejrzanych guzów z różnych rodzajów. Sporadycznie używał, by zobaczyć lokalizację serca w stosunku do innych narządów śródpiersia. Co różni się od fluoroskopii rentgenowskiej? Różnica tkwi w treści informacji o obrazach i szczegółowości obrazu wynikowego. Radiogram klasyczny umożliwia oglądanie obiektów (jamie uszczelniający ciała obce) do 5 mm, korzystnie fluorografii SAMe wykazuje poważne zmiany. W trudnych przypadkach diagnostycznych użyje tylko rozszerzoną inspekcję.

dawki promieniowania

Wielu martwi kwestii krzywdę zdrowia poprzez badania. Pacjenci obawiają się, że przejście od planowej kontroli prewencyjnej lub może mieć wpływ na ich organizm negatywnie. Niektóre obrażenia od napromieniowania rentgenowskiej, oczywiście, nie jest, ale nie tak poważne. Dopuszczalna dawka rocznie, bez uszczerbku dla zdrowia – 5 mSv (milisiwert). W radiografii folii pojedynczej dawki 0,1 mSv, która jest 50-krotnie mniejsza niż całkowity tempie. Nieco wyższe naświetlanie daje fluorografię. Co różni się od badania rentgenowskiego, ponieważ sztywność belki przechodzącej przez korpus, dzięki czemu w pojedynczej dawce zwiększa się do 0,5 mSv. W porównaniu z dopuszczalnego narażenia w ciągu roku jest jeszcze nie tak dużo.

Cyfrowa technologia zastąpić folię

Rozwój technologii medycznych, w tym wpływu na jakość sprzętu rentgenowskiego. Szeroko stosowane aparaty cyfrowe zamiast wyprodukowanych w ustawieniu ostatniego wieku, który wyprowadza tylko na filmie. Dla pacjentów, ta innowacja jest dobre, ponieważ dawka promieniowania jest znacznie zmniejszona. Do badań cyfrowych potrzebują mniej zaangażowania niż film. Znany „wstrzymaj oddech” podczas egzaminu jest ze względu na fakt, że podczas wdechu tkanki miękkie są przesunięte „smarowanie” cieni w obrazie. I było wynikiem filmu odbywa się głównie fluoroskopii.

Czym różni się od promieniowania rentgenowskiego, wykonane w zwykły sposób, badanie na urządzeniu cyfrowym? Pierwszy – zmniejszenie narażenia na promieniowanie. Skuteczna dawka równoważna otrzymanych w cyfrowych rentgenowskich jest 0,05 mSv. Ten sam parametr rentgenowskiego klatki piersiowej będzie 0,075 mSv (zamiast standardowego 0,15 mSv). Dlatego też, w celu zachowania zdrowia wskazane jest, aby wybrać bardziej nowoczesne metody badania.

Oszczędzaj czas – drugą odpowiedź na pytanie o różnicę między fluoroskopii rentgenowskiej płuc, wykonane w formie cyfrowej. Nie trzeba czekać na dewelopera obrazu, aby uzyskać wynik, tak aby później mógł opisać specjalisty.

Niezależnie od wybranej metody?

Niektórzy ludzie dostać skierowanie do prewencyjnego badania rocznego, nie wiem, co wybrać – X-ray lub klatki piersiowej rentgenowskie płuc. Jeśli nie ma żadnych skarg na pracę układu oddechowego, aby zrobić coś wielkiego strzał nie jest dużo używać. Jeśli można zrobić cyfrowe zdjęcie rentgenowskie – nie będzie zapobiec organizm przed nadmiernymi dawkami promieniowania.

Lekarz, podejrzewając zapalenie płuc lub poważna choroba narządów śródpiersia, nie wolno stawiać ostatecznej diagnozy bez potwierdzenia badaniu instrumentalnym. Jeżeli pojawiają się pytania o patologiach, że lepsze – RTG klatki piersiowej lub fluoroskopii, lekarze i pulmonolodzy nie są ustawione. Dla nich każdy szczegół sprawy, które mogą dać badania. Dlatego też, gdy clinical obraz zapalenia płuc, gruźlica lub podejrzewa się nowotwór pacjenta proces dotyczy rentgenowskim, często w kilku występów.

Jeżeli historia z warunków rozwoju choroby płuc, takie jak pacjent aktywnie pali lub szkody związane z pracą do dróg oddechowych (spawanie, odlewania metali, przemysł chemiczny), badania muszą odbywać się regularnie w celu uniknięcia poważnych patologii rozwijać. Pracownicy przychodni gruźlicy i szpitale dwa razy wymagany jest rok fluoroskopii lub prześwietlenie klatki piersiowej. Co wybrać, należy powiadomić lekarza.

Przeciwwskazania do badania

W związku z ekspozycją na promieniowanie, badanie rentgenowskie niektórych kategorii pacjentów powinno być prowadzone ostrożnie, czy nie odbywa się w ogóle.

Poszczególnych narządów wrażliwych na promieniowanie, dając patologii klinicznej. Szczególnie wrażliwe na komórki rozrodcze, dlatego nie zaleca się niepotrzebnie oświetlać obszar miednicy. Rentgenowskie niekorzystny wpływ na komórki szpiku kostnego, zakłócając ich podziału i wzrostu. Tarczycy i grasicy są również wrażliwe na wszystkich rodzajów promieniowania, a więc jest ona konieczna, aby utrzymać szyjkę powyżej poziomu rurki emitującego.

Zaleca się, aby zrobić zdjęcie rentgenowskie do kobiet w ciąży, ponieważ wpływa na rozwój tkanek i narządów płodu. Jedynym wyjątkiem jest, gdy życie jest zagrożone przyszłą matkę. Nie zaleca się rozległe dzieci rentgenissledovaniya do 12 lat, ale jest dozwolona na zeznaniach sprawia pewien, zdjęcia i region szczękowo przy użyciu sprzętu ochronnego.