157 Shares 6378 views

Jak i co odbywa się w drewna przed gniciem?

Drewno – doskonały materiał, ale owady i zgnilizna może spowodować jego nieodwracalne uszkodzenie. Owady, choć wiele szkód, może jeszcze nie być porównywane w skali do gnicia zniszczenia. A ponieważ w konstrukcji budowli tego materiału jest tak ważne, stolarka przed gniciem.

Zauważ, że zgnilizna jest najlepiej rozwinięta w ciepłym i wilgotnym środowisku. Jego prędkość bezpośrednio wpływa na to jak materiał został przygotowany przed rozpoczęciem budowy.

A ponieważ obróbka drewna przed gniciem zaczyna się na etapie logowania. Musisz wiedzieć, że wilgotność powietrza świeżego, tylko pniu drzewa waha się pomiędzy 80% i dlatego konieczne jest, aby dokładnie wysuszyć. Najlepiej użyć do tego naturalnego wietrzenia, której czas trwania nie może być krótszy niż jeden rok.

Do niedawna, traktowanie drewna przed gniciem przeprowadzono za pomocą roztworu siarczanu miedzi. Nasi przodkowie do tych samych celów wykorzystywane smoły i żywicy. można często widoczne w warunkach domowych jak zużyty olej silnikowy jest stosowany do zapobiegania zgnilizny. Metoda ta, choć skuteczne, nie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych, a ochrona ekologii odgrywają tu ważną rolę.

Wszystkie metody można podzielić na dwie duże grupy. Pierwszy to metoda dyfuzji, gdy powierzchnia drewna impregnowanego szczególnych związków penetrujących. W innym przypadku, obróbkę powierzchni stosuje się farby i kompozycje polimerowe, które zabezpieczają przed dostępem powietrza i wilgoci do drewna, zapobiegając jej gnicie.

Jak można zauważyć, że obróbka drewna z gniciem pierwszego rodzaju jest bardziej skuteczny? Zazwyczaj pasta przeciwporostowej wykonany z konserwujący, wypełniacza i środka zagęszczającego, który wprawia niezbędny poziom substancji lepkości. W szczególności, w przypadku pasty bitumicznej stosowany jako takich bitumu. Antyseptyczne właściwości rozwiązania według jej zielonej mydła.

Krzemian Pasta – jednorodnej mieszaniny oleju z kamienia, szkła płynnego i kilka środków grzybobójczych. Należy zauważyć, że w celu skutecznego działania takich kompozycji jest ważne wilgotność samego drewna, która powinna mieścić się w zakresie 40%. Jeśli liczba ta jest mniejsza, proces dyfuzji jest prawie nie wychodzi. W tym przypadku obróbka drewna przed gniciem nie przynosi wymierne korzyści.

Dekontaminacji świeżego drewna można stosować roztwór dwuchromianu potasu w kwasie siarkowym. Zaletą tej metody jest to, że skutecznie leczy nie tylko drzewa, ale nawet glebę wokół niego. Jest to doskonały środek do leczenia dolnych wieńców budynków.

W ostatnich latach wiele nowych syntetycznych środków. Należy jednak zawsze pamiętać, że wszelkie obiekty do obróbki drewna powinna być nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Niestety, silne chemikalia, choć w stanie trwale chronić drzewo przed wszelkiego rodzaju zgnilizny, często po prostu niebezpieczne.

Ostrożność należy podchodzić do kompozycji, które są oparte na solach cynku i cyny, jak są bardzo toksyczne.