549 Shares 5624 views

Jak skonfigurować sterowanie komputerem za pośrednictwem „Android”

Przyznaj się, to prawdopodobnie kiedykolwiek wymyślić szalony pomysł – aby znaleźć wielofunkcyjny Typ pilota zdalnego sterowania. Wiele przedstawić go jako czujnik ekranu czarno-biały, który pozwala sterować wszystkimi urządzeniami rozrywki w domu, bez wstawania z kanapy.

Jednak ten pomysł nie jest utopią. Komputer jest teraz najpotężniejszym urządzenie w domu, więc nadszedł czas, aby zastąpić przestarzałe kontrolę dzisiejszych smartfonów. Korzystanie z wielu usług, kontroli komputera za pomocą „Android”, aby utworzyć przystawki. Dzięki tej funkcji, można rozpocząć pobieranie informacji z komputera do telefonu lub znajdź go w żądanej informacji, nawet jeśli nie jesteś w domu.

Poniżej przewodnik pokaże jak skonfigurować bezpieczną komunikację i wszechstronne i połączyć z najlepszych aplikacji Android zdalnie.

Przygotujcie się, że komputer

Ten poradnik zakłada, że smartfon i komputer ciągle używać tego samego połączenia sieciowego, a po podłączeniu do komputera, aby używać statycznego IP (stały lokalny adres IP).

Każdy router ma swoje własne cechy, więc nie można zapewnić w stu procentach rekomendację dla tego procesu. Jednak podstawowe kroki wyglądać następująco:

Adres urządzenia 1. Spójrz, który jest przypisany do niego podczas podłączania do sieci (przewodowej lub bezprzewodowej). W systemie Windows można znaleźć te informacje, otwierając wiersz polecenia wpisz ipconfig. należy otworzyć terminal i wpisz ifconfig-urządzenie i na Mac OS lub „Linux”. Spojrzeć w dół, aby znaleźć konfigurację IP lub MAC-adres, który jest zwykle określony jako adres fizyczny, a wygląda jak lista numerów oddzielonych kropkami.

2. Przejdź do konfiguracji routera, uruchom przeglądarkę i pisania w swoim wierszu 192.168.1.1 i 192.168.0.1. Jeśli to nie pomoże, sprawdź listę adresów współdzielonych lub na stronie internetowej producenta. Zobacz menu konfiguracji routera tak długo, aż znajdziesz statyczne parametry adresu IP, a następnie wprowadź devaysa MAC-adresów, jego nazwisko i adres IP, który chcesz zobaczyć na stałe (192.168.1.100 – najbezpieczniejsza opcja).

Podręcznik ten jest przeznaczony dla systemów Windows w pierwszej kolejności, ale sterowanie komputerem za pośrednictwem „Android”, który jest skonfigurowany w ten sposób, będzie również ważne w nowoczesnych dystrybucjach Linuksa „” lub Mac OS.

Jaki program utworzy zarządzania?

Do tej pory ta funkcja należy tylko do jednego wniosku – Unified Remote. Jest to program, komputer kontrola poprzez „Android”, przez co jest łatwa i nie stanowią żadnego zagrożenia dla urządzeń. Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę internetową z tej usługi, pobrać z serwera aplikacji na komputerze, a następnie proces instalacji. Jedyną zmianą trzeba zrobić – to wymyślić dobre hasło. We wszystkich innych przypadkach lepiej jest zostawić cały stan domyślny. Jeśli komputer zadaje pytanie „Czy trzeba otworzyć Zaporę systemu Windows dla programu do uruchomienia”, kontynuować proces pobierania wybierając „Tak”. Następnie pobrać tę aplikację ze Sklepu Play lub przez link na oficjalnej stronie internetowej.

Jak połączyć to oprogramowanie?

Unified Remote pozwala na używanie telefonu jako mysz i działa doskonale, zapewniając zdalne sterowanie komputerem poprzez „Android”. Uruchom aplikację mobilną, a jeśli program jest już zainstalowany na komputerze, a sieć jest podłączona, – synchronizacja odbywa się automatycznie. Jeśli coś nie działa prawidłowo, trzeba będzie ręcznie dodać serwer dzięki wprowadzeniu adresu IP komputera.

Jak działa komputer kontrola poprzez „Android”?

Po podłączeniu, należy zbadać wszystkie aplikacje możliwe. Istnieje wiele opcji, z których można wybrać odpowiednią. Tryb najbardziej przydatna jest do sterowania komputerem poprzez „Android” jako „wejście podstawowego”, co sprawia, że można użyć smartfona ekranem czujnik jak fizycznej klawiatury.