225 Shares 3027 views

Zastosowanie kompozycji i mieszanin termit

Środki pomocnicze w procesach technologicznych i w budownictwie często obejmować stosowanie związków chemicznych. Należą termit mieszaniny, i która posiada wiele preparatów. W wyniku takiego zastosowania otrzymuje użytkownika kompozycji lub zwiększone efekty termiczne (zgrzewanie) lub efekt mechanizmie detonacji (w systemach pirotechnicznych zapalających). Składniki do mieszaniny termitowego reprezentowane głównie elementy metalowe, ale również inne związki chemiczne. Dokładny skład mieszaniny ustala się w warunkach stosowania i efektu, który ma być uzyskany. Tak czy inaczej, produkcja termitów jest produkowana i nie eksperta w domu.

Tło i kompozycja

termity chemiczne są monopropellant grupa jednakowych proporcjach zawierających palne składniki i utleniacz. Specyfika tej mieszaniny określa jego zdolność do zapalania nawet bez dostępu powietrza. Charakterystyka i właściwości termitowego mieszaninę pozostawiono, aby umieścić ją w linii z Bickford bezpiecznika i proszku. Jednorodne kompozycje mogą być wytwarzane w postaci gazowej. W tym celu, w odpowiednim połączeniem gazu i powietrza. Takie substancje obejmują wyższe wymagania dotyczące eksploatacji i utrzymania, ponieważ mają one znaczne ryzyko wybuchu.

aplikacja

W zależności od pożądanego wyniku i warunków eksploatacji termity mogą dostarczyć funkcji, takich jak uderzenia cieplnego i efektu pirotechnicznego. Pirotechniczne kompozycje mogą być stosowane jako środki oświetleniowe i wytwarzania sygnałów świetlnych. Ale główny kierunek praktycznego wykorzystania termity – jest spawanie. Uzyskane efekty ciepła związki różnią wytrzymałość i trwałość.

Zasada działania tego termitowego mieszaniny w trakcie tworzenia ściegu stapia się kompozycję składników metalicznych, a co zapewnia mocne związek antykorozyjną. Ale ważne jest, aby uznać, że układ privarochnaya wymaganego do spawania termicznej na rurociągach, zapewnia nie tylko termosmes miedź, ale tygiel kształt z zapłonem.

tradycyjny skład

W klasycznym reprezentacji termitów chemicznej – mieszanina składników rozdrobnionego tlenku żelaza i aluminium. Takie preparaty są najbardziej pożądane w operacjach budowlanych (zwykle spawanie) i przemysłu. To dlatego, że mieszanina aktywacji przez zapalenie towarzyszy gorączka i aktywnego wydzielania ciepła. Chociaż mieszanina żelaza termit jest bardziej znany jako ferrumnaya aluminium odgrywa kluczową rolę w jego działaniu. W szczególności aluminothermy proces określa wydajności reakcji, w którym jest możliwe spawanie stalowe.

skład pirotechniczny

Podstawą takich preparatów jest paliwo i utleniacz, a w bardziej złożonej formy. W przypadku stosowanych składników należą chloran potasu (objętość kompozycji), węglanu strontu (około jednej czwartej) i barwnik siarki płomienia. Funkcja utleniacz wykonuje chloranu potasowego i siarka występuje jako elementu paliwowego. W procesie spalania mieszanki pirotechnicznej termitowego aktywnie wytwarza ciepło i zwiększa temperatura kompozycje do wędzenia zawierają setki stopni, a oświetlenie osiągać 3000 ° C Zazwyczaj stosuje się mieszaniny pirotechniczne dla efektów termicznych, ich relatywnie intensywnego spalania towarzyszy powstawanie płomienia.

Mieszaninę miedzi

Termity, który jest obecny w kompozycji tlenek miedzi, zwykle celowo wytwarzane w operacjach konserwacyjnych spawania rur stalowych. Wysoka odpowiedzialność utworzone stawy spowodował konieczność zwiększenia ilości energii cieplnej wydany. W związku z tym, mieszaniny miedzi termit zawiera żelazokrzem zamiast żelazomangan, która nie ma tak wysoką temperaturę topnienia. W końcowej postaci kompozycji Taka mieszanina zawiera:

  • tlenek miedzi – 70%;
  • Proszek miedzi – 12%;
  • Aluminium – 10%;
  • żelazokrzemu (lub FERRO), – 8%.

Ta kombinacja elementów poprawia jakość i niezawodność pracy spawania zwiększając objętość określona energii cieplnej w procesie stopie.

termit ołówek

Przez temperaturę wskazaniem składu kredka może powtarzać się dowolną mieszaniny receptury, ale ich główną funkcją jest cylindryczny kształt, w którym wypełnienie jest aktywny spalania przewód i palnych składników. Jest on umieszczony w tyglu kształt, wykonany z grafitu żaroodpornego. Przewód Kończy się w specjalnym otwarcia pokrywy, łączący część termitowego mieszaniny cylindra i zapłonowy w postaci zapałek.

Sposób spalania palnych elementów spawania aktywacji cieplnej pojawi się mieszaninę sprasowuje się w ołówek. Zatem termosmesi wypalania prowadzą do tego, że ogrzewa się rury metalowe z wypełnieniem powierzchni oplavitsya i tworzy silne wiązanie. Zalety obejmują temperatury wskazującego kredkę dwa punkty. Po pierwsze, nie ma potrzeby, aby przygotować specjalny wszędzie pasuje. Po drugie, tworząc samej mieszaniny w gotowych proporcjach zapewnia łatwość jego przechowywania i transportu.

Termitów własne ręce

w domu wytwarzania prosty preparaty termit wymaga dwóch składników – żużel z produkcji stali i metalu glinu. Powinny one objąć piroforycznej (mgły) postaci – w tym stanie substancja przypominać drobny pył. W zależności od tego, w jakiej ilości, aby być odbierane termit z ich rąk, i przygotowując dania specjalne – naczynie wykonane z aluminium mogą być stosowane po wszystkich operacjach przetwórczych lub stali.

Przez proporcje wagowe składników są następujące: 4 części aluminiowej do frakcji 3rd skalę. Składniki są dokładnie wymieszane. Dalej będą nie szkodzi dodanie mieszaniny magnezu (umbra nadmanganowy kwasu), który będzie pełnił funkcję katalizatora. Można go dodać w ilości nie większej niż 20% w stosunku do całkowitej masy związków metali. Preparat następnie mieszano ponownie.

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak zrobić termit, jest dość prosta. Ale ważne jest, aby przewidzieć i sposób jego stosowania. Ostateczna kompozycja może być umieszczony w naczyniu. Mieszaninę dokładnie tam wypraska sprasowany i jest uszczelniony przed wilgocią. Następnie należy dokonać podłużny otwór taśmy magnezowego, który wchodzi do zbiornika do kilku centymetrów. Aby aktywować skład jest wystarczająca, aby zapalić meczu z taśmą.

Przepis cast termitów

Jest to jeden z najbardziej wygodne w przygotowaniu kompozycji. Może on być wykonany i uformowany w pojemniku. Do mieszaniny różnic oddanych dotyczy minimalnego przydziału, ale zamiast wyjściowego pozostaje żużel długo odporne na wilgoć. Odlewanie termit ręce się z następujących składników: tlenek żelaza (frakcja 3), gips (2 części), proszek glinowy w mieszaninie metali grubych i drobnych. Wszystkie składniki są mieszane, a następnie dodaje się wody w celu zmiękczenia gipsu. Otrzymaną masę formuje się, w tej postaci jest to konieczne, aby pozostawić na pół godziny. Mieszaninę ponownie napełniony wodą i przechowywano przez suszenie przez tydzień. Gdy przekazuje ten okres czasu, korzystnie w słońcu ponownie wyschnąć, a następnie wywiercić otwór do aktywacji ładunku.