185 Shares 4275 views

Dlaczego ludzie kłamią?


Dość częste pytanie w dzisiejszych czasach, że każdy lub prawie każdy zadawał sobie lub, co bardziej prawdopodobne, wyszukiwarka. A jeśli myśleliśmy o tym, ile razy dziennie mówi prawdę, a co najważniejsze – dlaczego? Ludzie kłamią z wielu powodów, według psychologów, i robią to co najmniej 50 razy dziennie. Warto zastanowić się nad tym.

Więc odpowiedź na pytanie, dlaczego ludzie kłamią, należy rozważyć szczegółowo, a mianowicie – dla poszczególnych powodów:

1. Strach przed odpowiedzialnością.

Rzeczywiście, czasami kłamstwo pomaga nam uciec od sytuacji, w której będziemy musieli za coś odpowiedzieć, na przykład, za organizację ważnego wydarzenia. Zawsze łatwiej jest wymyślić pięknej historii, zamiast tłumaczyć, że nie byliśmy tylko do niego.

2. Kłamstwo-żart.

Bardzo często wielu z nas powiedzieć żartem, że w rzeczywistości nie śmie lub po prostu nie chce rozmawiać poważnie. Jest to również kłamstwo nieprzytomny na poziomie podświadomości, gdy powiedział bez namysłu żart jest nasze myśli.

3. Niechęć do nikogo skrzywdzić.

Oczywiście, jednym z najbardziej powszechnych rodzajów kłamstw. Nie ma już automatycznie pytanie, dlaczego. Ludzie leżą na drugą stronę lub przeciwnik nie był zirytowany lub zakłopotany przez kilka replik jest kłamstwo, oczywiście, dobrze. Jednak należy zauważyć, że czasami ludzie muszą mówić prawdę w oczy, ale zrobić to dyskretnie, żeby nie robić sobie wrogów, a nie otaczać się aurą nieporozumienie.

4. manipulować ludźmi.

Najbardziej podstępne formą kłamstwa, oszustwa, gdy używany jest wprowadzić w błąd osoby, do uzyskania własnej korzyści, być może ze szkodą dla własnych interesów.

5. Pragnienie, aby zadowolić.

Z pewnością każdy z nas często używa kłamstw zrobić pozytywne wrażenie. Ale do uznania tego faktu możemy odmówić, wierząc, że tylko do upiększania swoich rzeczywistych osiągnięć. Według tej techniki często stosowany przy ubieganiu się o pracę, co ostatecznie prowadzi do negatywnych skutków, ponieważ w praktyce nie możemy potwierdzić znaczną część doskonałego CV.

Oto najpopularniejsze odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie kłamią. Oczywiście, istnieją inne powody, które kierujemy, lub mogą one nie być w ogóle, na przykład wspaniały oszustwo „po prostu” nie prowadzi do określonego celu.

Psychologia leży poza tym, dlaczego ludzie kłamią, a nawet odkrywanie jak rozpoznać osoba kłamie. Specjaliści wyznaczone pewne gesty (określonego zachowania), które w większości przypadków towarzyszą fałszywe oświadczenia.

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na oczy, które w takich chwilach „run” i połysk. Jednak wszystko zależy od sytuacji, bo świecić w oczy może wystąpić, ponieważ dana osoba jest podzielony radosną nowinę, najważniejsze – aby uwzględniać niuanse.

Po drugie, większość gestów związany z dotknięciem osoba sklasyfikowana jako jednoznaczne. Szczególnie należy zwrócić uwagę na mowę człowieka, który kładzie rękę na ustach. Ten gest na poziomie podświadomości początkowo zabronił mu dzielić fałszywych informacji.

Ale chcemy dać kilka rad: Nie ślepo zaufać wszystkich zaleceń książki obliczanie kłamcą. Fakt, że wielu z nas ma pewne gesty skategoryzowane wydany z „wnętrzności” są powszechne nawykiem.

Jest więc jasne, że psychologia leżące jest całkiem interesujący, aby dowiedzieć się, ale jednocześnie skomplikowane. Zrozumieć, dlaczego ludzie kłamią, a wszystkie subtelności zachowań ludzkich podczas kłamstwo, nie jest podana dla każdego, nawet Expert – tak niejednoznaczne, nasz wewnętrzny świat. Jeśli jednak zapytać, należy najpierw przeanalizować sobie pytanie, dlaczego właśnie leżałem że przejechał, jak korektor i tak dalej. Być może droga do poznania świata wewnętrznego innej osoby jest poprzez świadomość własnego „ja”.