706 Shares 1308 views

Weneckie maski: rodzaje, przeznaczenie, produkcja w domu

Splendor weneckiego karnawału jest podziwiany na całym świecie. Popularność masy, jasne i inspirujące wakacje, gdzie na pierwszym planie są różne kostiumy i maski, daleko poza Włochy. Uważa się, że tylko w tym kraju, można poczuć atmosferę karnawału – cenionych rocznej tradycji, który słusznie jest nazywany jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Wenecji. W tym artykule skupimy się na tym niezbędnym przedmiotem jakichkolwiek fantazyjny strój jako weneckie maski.


Trochę z przeszłości

Historia tego obiektu jest niesamowite i głęboka: jest teraz zmierzyć się ukryć tylko wypoczynek, ale w przeszłości mieszkańcy Włoch mógł nosić maski prawie codziennie. I nie zawsze z dobrymi intencjami, albo ze względu na niewinnych psot. Przestępcy i mordercy, z oczywistych powodów wolą ukryć twarz, kiedy się na „pracy”. Nie powinniśmy zapominać o kochanków, którzy nie chcą, aby ich uczucia w debacie publicznej. Arystokraci zbyt często nosił maskę – incognito na spacer ulicami miasta, a może zrobić jakiś szalony lub nieodpowiednie do ich akt stanu. Niestety, wkrótce Weneckie maski stał się tak popularny wśród przestępców, że władze miejskie nie zakazanych mieszkańcom ukryć twarz w czasie wakacji.

Rodzaje masek karnawałowych

Gatto (CAT). Wenecja była zawsze bardzo małe koty – może futrzane zwierzęta nie lubią obfitość wody wokół i wewnątrz miasta. Z tego powodu tu koty zawsze były bardzo taktowny. Tak bardzo, że nawet poświęcił weneckiego karnawału maski z uszu.

Medico della Peste (Plague Doctor). W ubiegłym wieku, dżuma była straszna katastrofa dla wielu dużych miastach. Podczas epidemii takie straszne maski, wraz z czarnej szaty noszone przez lekarzy. Uważano, że chroni jego użytkownika przed infekcją. Wewnątrz długim dziobem umieścić specjalne substancje i olejki eteryczne, a w rękach lekarza trzymając specjalny kij, aby nie dotknąć rąk pacjentów.

Volto (V lub Cit). Bardzo często weneckie maski noszone przez zwykłych ludzi. Owalny, jest najbliżej w formie do ludzkiej twarzy. Ta maska jest przymocowany do głowicy, za pomocą taśm wystających z niej, a także może być przymocowana do uchwytu. W tym ostatnim przypadku, maska została trzymane w ręku i po prostu nakłada się na twarz w odpowiednim czasie.

Moretti. Ten Weneckie maski jest interesujący, ponieważ nie ma żadnych otworów na ustach. Zamiast niego w środku znajduje się specjalny pin być zaciśnięte zęby. Kobiety noszą takie akcesoria, nie byli w stanie powiedzieć, dlaczego wyglądają bardzo tajemnicze postacie. Ten owalny maski obszyte czarnego aksamitu.

Bout. Inną popularną formą maski, która uzyskała swoją nazwę od fikcyjnej potwora, odpowiednik naszego „babay” – one przestraszony mieszczanie niegrzeczne dzieci. Ponadto, ta maska jest znana, ponieważ woli nosić Casanova. «Bauta Casanova» – specjalna wersja tego akcesorium został nawet utworzony na jego cześć. Zewnętrznie, maska wygląda okropnie, ale to ze względu na jego kształt pozwala użytkownikowi do jedzenia i picia, bez otwierania twarz. Ponadto, maska zniekształca głos użytkownika, pozwalając mu pozostać incognito.

Wykonywanie masek

To wspaniałe akcesorium jest zazwyczaj nabywane w sklepach tematycznych, ale zdecydował się na roczne karnawałową maskę weneckie z rąk. Mieszkańcy Wenecji z wyprzedzeniem, aby kupić wszystko, czego potrzebujesz, a kilka miesięcy lub nawet przez cały rok stworzyć niepowtarzalny arcydzieło. Do produkcji najbardziej prosty maską trzeba wstępnej z tworzywa sztucznego (do kupienia w sklepie), polietylen, drobnoziarnistym papierem ściernym, kilka pędzli o różnych średnicach, sponzhik, kleju i serwetki do decoupage, włosy, akrylowego podkładu i farby, jednorazowego płytki, farby konturu. Potrzebne są również dwa długie wstążki do mocowania maski na twarz i materiałów dekoracyjnych (pióra, wstążki, koronki, cekiny, kryształy, i tak dalej. D.)

wydajność urządzenia

To mądry, aby wziąć pod uwagę wygląd produktu, na jaki kolor i styl z nim będzie. Następnie można zacząć pracę. Po pierwsze trzeba będzie szlifować plastik puste, a następnie zastosować do całego gruntowania powierzchni i suchej suszarką do włosów. W następnym kroku przyjmuje się, że gąbki i nakłada na warstwę maski na górnej części barwnika akrylowego. Będzie to tło maskę, więc stosowane na całej powierzchni. Nie bierz zbyt dużo farby, w przeciwnym razie zostanie ona pokryta pęcherzyków. Teraz trzeba ponownie użyć suszarki do włosów. Po wysuszeniu, górna musi być nakładane kolejne warstwy farby podkładowej.

Dalsze odcinania fragmentu wzorem chusteczek decoupage. Dzielimy ją na odpowiednie kawałki i dołączyć do maski za pomocą odpowiedniego kleju (w razie potrzeby mogą rozprzestrzeniać palcami). Jest to jeden z najtrudniejszych etapów, bo wszystko musi być wykonane bardzo starannie: wszelkie braki i nieprawidłowości natychmiast pojawiają się na produkcie. Po połączeniu wszystkich fragmentów należy ponownie wysuszenia powierzchni włosów. Teraz wzór postać może skończyć używając kolor konturu, a następnie pokazać wyobraźnię i dodać cekinów lub plecionki, ozdobiona maski do własnych upodobań. W końcowym etapie do akcesorium przymocowane dwie taśmy.