92 Shares 8921 views

Historia rosyjskiej armii

Pierwsze wzmianki w historii ustanowienia organizacji wojskowych należą do VI wieku w Rosji. Historia rosyjskiej armii zaczyna się z faktem, że słowiańskie związki plemienne milicje zaczęły tworzyć się bronić przed wrogami. Milicja składała się niemal wszystkie dorosłych mężczyzn. Pod koniec wieku VIII do zastąpienia milicję przyszedł do orszaku książęcego. Te oddziały zostały utworzone wyłącznie z profesjonalnych, wyszkolonych wojowników. Choć podstawą wojska Słowian powstawały, składające się z piechoty. Biorąc pod uwagę rolę kawalerii patrol i wywiadu.


Uzbrojenie rosyjskich żołnierzy w tym czasie były bardzo proste: obosieczny miecze, włócznie, łuki i bojowe topory, włócznie, noże i klubów. Aby chronić żołnierzy używane kaski, kolczugę i tarcze. Już pod koniec X wieku armia rosyjska prowadzonej walce pokazał, że zaczęła się zwiększać wartość kawalerii. Dlatego historia armii rosyjskiej nad następnym stuleciu jest ściśle związana z rozwojem kawalerii, która była w rosyjskich księstw głównej siły zbrojnej. Pod koniec XIV wieku księstwa Rus stała się państwem jednolity, i od tego momentu datuje historię rosyjskich sił zbrojnych.

Jednocześnie nastąpił broń palna, która pomogła stworzyć więcej niż żołnierzy zdolnych. Główną siłą armii rosyjskiej składała się głównie z zamontowana Warriors szlachetny milicję. Iwan Groźny został stworzony w środku armii Strelets XVI wieku. Było to wynikiem jego reformy wojskowej. Sagittarians przeprowadzenia służby wojskowej, a nie tylko w czasie wojny , ale także w czasie pokoju. Wszystko Strelets armia miała te same bronie i ten sam mundur. Łączna liczba wojsk w czasie pokoju, było około 20 tysięcy osób. W wojennej armii uzupełniane za pomocą ochotników (około 90 tysięcy), a także kawalerii szlachty (około 100 tysięcy osób).

Późniejsza historia rosyjskiej armii jest już powiązana z nazwą młodego cara Piotra I, który spędził w XVIII wieku nowej reformy wojskowej. Reformy te stały się niezwykle ważne dla kraju, a rezultatem było utworzenie regularnej armii, która w liczbach było ponad 200 tysięcy osób. Oprócz zwykłych wojsk lądowych potężny granatowy został stworzony. Skład Navy w tym czasie już zawarte ponad 800 żaglowe i wiosłowe łodzie. Główne uzbrojenie armii zaczął strzelbę z bagnetem dla piechoty i lżejsze karabiny, pistolety i miecze dla kawalerii. W czasach Piotra I została udoskonalona i historia wojska na granicach Rosji.

Stworzony przez Piotra I potężna armia rosyjska była w stanie wygrać wiele przekonujących zwycięstw na chwałę Rosji. Jednak późniejsza historia rosyjskiej armii jest nie tylko wygrywa, ale także z druzgocącą klęskę. Jaskrawym tego przykładem odbyły się w 1904-1905 rosyjsko-japońskiej wojnie. Pomimo bohaterstwa żołnierzy rosyjskich, wojna zakończyła się tragicznie dla Rosji, a rząd carski nic innego, jak poddać się najbardziej upokarzających warunkach. Potem były sukcesy i porażki armii rosyjskiej w pierwszej wojnie światowej.

Późniejsza historia rosyjskiej armii kontynuował w latach władzy radzieckiej, kiedy to była Armia Czerwona została utworzona. Do 1918 roku, jego członków włączyła ponad 450 tysięcy osób. Jego pojemność walki sprawdzano podczas wojny domowej, w konfliktach zbrojnych 1936-1940 w Hiszpanii, Japonii i Finlandii. Najpoważniejszy sprawdzian nie tylko dla armii rosyjskiej, ale także dla całego kraju stały się szczególnie poważne i tragiczne wydarzenia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej od 1941 do 1945 roku. W tej wojnie, mimo wszelkich trudności i trudności, wojska radzieckie były w stanie pokazać światu jaśniejące przykłady odwagi i bohaterstwa, pokonując okrutny i potężnego wroga. Najnowszy etap rozwoju rosyjskiej armii rozpoczęła się po upadku Związku Radzieckiego.