615 Shares 7657 views

Co zrobić z wieprzowiny?

Wiele gospodyni domowych od dawna rzuca na rękę wieprzowinę i uważa, że już niemożliwe jest przygotowanie czegoś nowego od wieprzowiny. Być może, gotując wieprzowinę na tych przepisach, zmienią zdanie, a wieprzowina odzyska zasłużony tytuł królowej.

Wieprzowe żeberko z ryżem

Przygotowanie jest konieczne: wieprzowa na żeberek – 600 g, niepełne szkło ryżu, połowa średniej żarówki, 45 g masła, połowa korzenia marchwi i pietruszki.

Do przygotowywania sosu: 45 g mąki, słodka papryka do smaku, półtora pucharu bulionu, 115 g masła.

Wytnij na duże kawałki wieprzowiny na żeberek w garnku wrzącej wody, dodaj sól, cebula, pietruszkę, marchew, pieprz i gotuj aż do półgotowanego, wyjmującego i bulionowego filtra.

Umyty i odbarwiony ryż gotowany jest do 20 minut w umiarkowanej soli wody, a nie umyć, odrzucić do durszlaka.

Na patelni lub garnku, położyć na ryż i wieprzowinę na żeberek w kilku warstwach, tak aby ryż był zwieńczony, wylany z bulionu i masła i pół godziny w piekarniku.

Doręczanie na stole, naczynie wylewa się z sosem.

Przygotowanie sosu

Mąkę trochę smażyć, dodać bulion, które było gotowane wieprzowe na żeberkach, i gotować przez około godzinę. Następnie sos poddaje się gotowaniu, soleniu i przyprawionym masłem.

Nie zawsze proces gotowania wieprzowina trwa długo. Istnieje wiele przepisów, które sprawiają, że wieprzowina jest szybka i smaczna.

Smażona wieprzowina w sosie grzybowym

Do przygotowania jest konieczne: 500 g tłuszczu o niskiej zawartości tłuszczu lub tłuszczu wieprzowego, kilka łyżek smaltu, półtora żarówki, 235 g białych grzybów lub pieczarek, 300 g sosu śmietanowego, zieleni, soli i pieprzu.

Mięso wieprzowe pokroić w kostki (jak na Bergera-Stroganowa). Przecedzamy przyprawami i wlosimy do tłuszczu, a następnie dodajemy cienkie plasterki prażonej cebulki, smażone grzyby i sos. Wszystko to gotuje przez 13-15 minut.

Do naczynia do złożenia ziemniaków (smażonych lub gotowanych), gryki, pszenicy lub kasza ryżowa.

Aby przekonać tych, którzy uważają, że gotowanie z wieprzowiny jest tym samym łagodnym daniem, jak z kurczaka lub mięsa króliczego, nie ma nic do zrobienia, ale gotuj wieprzowinę w folii.

Wieprzowina zapiekana w folii

Do przygotowania konieczne jest: dużą całość wieprzowiny (nie mniej niż 600-700 g), jedną średnią marchewkę, czosnek – 2 zęby, 210 g białego wina (suche), przyprawy do smaku.

Nadmiar tłuszczu należy odciąć. Następnie w misce, która nie utlenia się (emaliowana), wymieszaj wino i przyprawy. Oprócz soli i pieprzu, można dodać tymianek i oregano. Umieścić mięso w marynacie i pozostawić do marynowania przez kilka godzin w temperaturze pokojowej. W razie potrzeby wino zastępuje się sokiem z cytryny lub wino lub ocet jabłkowy.

Niektórzy ludzie wiedzą, że nie jest tak łatwo gotować prawidłowo umyć mięso z wieprzowiny. Marynowanie w temperaturze pokojowej może trwać tylko kilka godzin. Jeśli wiadomo, że proces może się wciągnąć, lepiej przenieść mięso w marynacie do lodówki. Po upływie okresu mięso jest usuwane z marynaty i starannie wysuszone papierowymi ręcznikami. Teraz mięso jest pocierane solą, czarnym i czerwonym pieprzem, papryką, imbirem i przyprawami, które były używane w marynacie. Aby mięso nasączone przyprawami, konieczne jest wykonanie kilku przekrojów na wierzchołku kawałka.

Na warstwie folii marchewka przecina się w pierścień i cienkie talerze czosnku. Warstwa warzyw powinna odpowiadać rozmiarowi mięsa.

Ostrożnie owinąć mięso w folię i umieścić w piecu, ogrzać do 220-230 stopni. Wieprzowina w folii jest gotowana do półtorej godziny, w zależności od wagi. Sygnałem faktu, że wieprzowina jest prawie gotowa służyć, jest czernienie folii wzdłuż krawędzi. W ciągu ostatnich dziesięciu minut gotowania należy otworzyć folię, aby utworzyć rudy skorupę.

Powyższe argumenty, miejmy nadzieję, przekonały wszystkich wątpliwości, że można szybko, smacznie i smacznie gotować dania z mięsa wieprzowego.