350 Shares 5325 views

4 nawyki, które mogą zrujnować rozmowę

Dlaczego nie zadzwonić? Dlaczego nie zmięty z moich dowcipów? Dlaczego oni nie chcą spotkać się i porozmawiać? Czy kiedykolwiek czułeś, że zrobiłeś coś źle, a tym samym sabotowanie rozmowę (lub, co gorsza, relacje)?

Gdybyśmy żyli w idealnym świecie, możemy ocenić nasze umiejętności komunikacyjnych za pomocą specjalnego sprzętu i otrzymać szczegółową analizę. Mogliśmy dowiedzieć się szczegółowo o wszystkich naszych mocnych i słabych stron, o dobrych i złych nawyków, a nawet stylu naszej rozmowy.

Na szczęście masz dobrego przyjaciela, który zawsze może powiedzieć, co jest nie tak ze sposobem, z którą rozmawiasz. Och, nie masz to? Nie martw się, nie jesteś sam. Jeśli będziemy popełniać błędy w mówieniu, większość z nas nigdy nie będzie o tym wiedzieć. Ludzie po prostu zdecydować, do powstrzymania się od komunikowania się z nami. I z tym nie może nic zrobić.

Być może nie masz znajomego lub specjalnego wyposażenia, które wskazują na swoich błędach, ale może warto rozważyć najczęstsze problemy podczas połączenia. Po przeanalizowaniu siebie, możesz być pewien, że więcej nie będzie zakłócać swoje rozmowy i relacje.

Weźmy bliżej przyjrzeć czterech głównych złych nawyków w rozmowie.

1. Czy jesteś papuga?

Czy uważasz, że jesteś ciągle perefraziruete lub powtórzyć to, co powiedziałem wam inna osoba? Jeśli mówi „niesamowite”, mówisz: „Tak, to był naprawdę fajny film?” „Papugi” udawać, że oni mówią, ale w rzeczywistości, nie czynią żadnego wysiłku w tej sprawie. Są bardziej jak echo, gdy powtarza się dla innych.

Jeśli zdajesz sobie sprawę, że ciągle powtarzając za kimś, spróbuj dodać do swoich liniach bardziej osobistej opinii i uwag merytorycznych.

2. Jesteś wampir energetyczny?

Można powiedzieć fascynujące historie i wyrazić swoją opinię, ale jeśli nie masz kopii zapasowej wszystkie emocje, ludzie mogą dojść do wniosku, że są bardzo trudne do słuchania. Brak emocji i energii podczas rozmowy może zniszczyć to rozmowa szybciej niż jakikolwiek inny nałóg. Dobra rozmowa ma być żywy, a boki muszą wymieniać energię w tym samym czasie. Jeżeli nie idą energię, to najprawdopodobniej, po prostu go wchłonąć.

Zastanów się, co twój głos – to jest przejażdżka roller coaster dla publiczności. Czy tworząc płaską i nudną jazdę? Postaraj się, aby roller coaster miły dla konkretnego odbiorcy. Zmiana szybkości, dodać akcent, intonację i podkreślić zmianę słów kluczowych.

A w dodatku, nagrać swój głos na taśmie. W rzeczywistości, przeczytaj tę sekcję swoim normalnym głosem i odsłuchać nagranie. Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, będziesz zaskoczony.

3. Ty przewidywalne narrator?

Przewidywalne narrator mieszka w poważnego i sprawiedliwego świata. Jeśli taka osoba ma zamiar iść do kuchni, a ty mu, gdzie miał zamiar zapytać, on zawsze mówi: „W kuchni”. Wszystko, co mówi się takich ludzi, to jest do przewidzenia, nie są w stanie mieć coś zaskoczyć. Wręcz przeciwnie, zabawny narrator może odpowiedzieć na pytanie jest nieprzewidywalny i nigdy nie wiadomo, czego się po nim spodziewać. Takie i powinna być rozmowa: zabawny i nieprzewidywalny.

Zawsze trenować swój umysł, aby móc w czasie wymyślić nieoczekiwane odpowiedzi. Następnym razem ktoś zadaje ci pytanie lub komentarz na czymś myśleć o odpowiedź, odwrócił się do zabawy i nieprzewidywalny (w granicach rozsądku). Następnie użyć jednego z wynalezionych komentarze i zobaczyć co się dzieje. Będziesz zaskoczony.

4. Czy jesteś narcystyczny mężczyzna?

Narcystycznych ludzie najbardziej lubią mówić o sobie. Jedynym powodem, dla którego mogą poprosić drugą osobę jak spędził weekend jest, aby włączyć się do rozmowy do siebie. Mogą one powiedzieć coś w stylu: „To jest dobre … ale nie uwierzysz, co mi się stało.” Komunikacja z taką osobą jest mało prawdopodobne, aby sprawiać przyjemność. Żonkile rzadko są zainteresowani sprawami innej osoby całkowicie bezinteresownej lub zadawać dodatkowe pytania. Głównym celem narcyza w każdej rozmowie – aby udowodnić wszystkim dookoła, że jest znacznie lepiej niż reszta.

Jest to łatwe do naprawienia, jeśli autentycznie zainteresowany sprawami innej osoby. Jeśli ktoś mówi ci o sobie, skupić swoją uwagę na tej osobie, zadawać dociekliwe pytania i uwag, które pokazują osoby, które słuchają uważnie.