343 Shares 4528 views

Ustalenie miejsca zamieszkania dziecka przy pomocy badań psychologicznych

Rodzice zwracają się do służby psychologicznej w przypadku, kwestia ustalenia miejsca, gdzie w przyszłości będzie żył moll, jest kontrowersyjna i niejednoznaczna. Gdy ojciec i matka, udawać, że w celu osiągnięcia pozytywnej decyzji sądu na ich korzyść. Władze opiekuńcze uzupełnić swoją opinię na temat konkretnych faktów: istnienie warunków do życia, nauki i rodzice są w stanie jakościowo przeprowadzenia procesu kształcenia. W rezultacie, wydać opinię w sprawie definicji miejsca zamieszkania dziecka. Celem badań psychologicznych: określanie indywidualnych cech osobowości rodziców, emocjonalne nastawienie dziecka do każdego z nich i perspektywy jej rozwoju w danej sytuacji rodzinnej.


Badanie psychologiczne przeprowadzone przez kilku ekspertów. Może to być dziecko psychoanalityk, psychiatra i psycholog dziecko rodzina. Pre-członek komisji ekspert uznał pozew w sprawie określenia miejsca dziecka zamieszkania, która jest przyznawana adwokata powoda. Konieczność przeprowadzenia badania psychologiczne mogą zostać uznane przez sąd w wyniku poprzednich spotkań. W wyznaczony dzień rodzice z dzieckiem proszone są o procedurze badania, które trwa co najmniej dwie godziny.

W zależności od wieku dziecka, zaproponował zabawki, kredki, projektant. On manipuluje nimi swobodnie podczas pierwszej rozmowy z jednym z rodziców, a potem drugą. Obserwator rejestruje poziom lęku, który występuje u dziecka, jak również treść swoich gier i rysunków, które są zapisane w protokole. Ustalenie miejsca zamieszkania dziecka jest wynikiem kompleksowych badań. Dla dziecka rzutowe stosowane techniki: rysunek rodzinny, Luscher preferencje kolorystyczne testy lub inne ekspertyzy. Rysunek dziecka rodzinnym symbolicznie odzwierciedla główną postacią dominującą i określa jego miejsce na kartce papieru. Ich stosunek do matki lub ojca i dziecka wyraża się z obrazem kogoś z nich obok siebie, i za pomocą kolorów, a za pomocą mowy.

Badanie pomaga rodzicom zidentyfikować ich wartości, postawy i stosunek do wychowania dziecka. Jak nie chcą rodzic, aby poprawnie odpowiedzieć na pytania, kluczowe jest, aby przetestować i dalsza rozmowa z psychologiem pomoże odkryć prawdziwy związek mężczyzny i dziecka, a także byłego małżonka. Jeśli jest to stałe miejsce zamieszkania dzieci (dwa, trzy lub więcej), komunikacja odbywa się z każdego. Jeśli dzieci już zwrócił się dziesięć lat, a rozmowa prowadzona jest w celu określenia pożądanego mieszkania. jest to brane pod uwagę oraz fakt, że dzieci mogą wybrać rodzica, który wymaga mniej nie robi nauka nie kontroluje ich działania. Dlatego definicja miejsca dziecka zamieszkania będzie na rzecz rodzica, który może stworzyć najbardziej sprzyjające warunki do wzrostu i rozwoju dziecka.

Dziecko jest informowany o tym, co, z kim żyje, matka lub ojciec, którzy mieszkają oddzielnie, zawsze są dla niego przez jego biologiczni rodzice, a on ma prawo do spotkania się z nimi, aby sprawdzić w czasie, który jest określony przez sąd. Może to być weekend lub wieczorne godziny. Ustalenie miejsca zamieszkania dziecka może nie być ostateczna. Każdy rodzic może znów stać się powód do rozwiązania tego problemu w sądzie.

Eksperci zalecają, że rodzice sami mogą ulegać dalszej korekty psychologiczne, które pomogą im usunąć warunek stresujące, analizować przyczyny rozwodu, wreszcie zakończyć związek ze współmałżonkiem lub wymienić je na nowy poziom.