855 Shares 5983 views

czkawka dziecko po każdym karmieniu i drobnymi: przyczyny, porady lekarzy

Niedomykalność dziecka po każdym karmieniu jest uważany za naturalny proces, a niezależnie wypełniany przez 6-10 miesięcy. Nie specjalne traktowanie nie jest wymagane. Niedomykalność oznacza wyrzut mleka lub pokarmu w jamie ustnej dziecka z żołądka, co może się rozpocząć po czkawki. Chociaż jest to normalne zjawisko, ale wielu rodziców jest to problemem, zwłaszcza jeśli taka występuje uwolnienie fontannę. Konieczne jest, aby rozwikłać przypadki, w których jest to uważane za normalne, a gdy jest to niezbędne, aby włączyć się do pediatry.


przyczyny

Dlaczego dziecko pluje się mleka po karmieniu? Przyczyn tego może być kilka.

 • Zatłoczone żołądka.

Dzieje się tak na skutek częstego pielęgniarskiej dziecka do piersi, więc lekarze powinni karmić dziecko na żądanie. Z tego powodu dzieci jedzą więcej żywności, niż zmieści się w żołądku, a tam jest niedomykalność nadmiaru żywności.

 • Szybka ssanie.

Niemowlę może bardzo szybko narysować mleka, podczas gdy on i połyka powietrze. Jeśli dziecko jest prawidłowo podłączony do piersi lub nie podano butelkę, ale również przyczynia się do połykania powietrza. Dlatego lekarze zalecają, że po jedzeniu, aby utrzymać dziecko w pozycji pionowej, aż plus odbijanie powietrza. W tym przypadku noworodka mitralnej i niewielka ilość pożywienia.

 • Charakterystyka struktury żołądka.

U dorosłych i starszych dzieci w miejscu połączenia przełyku i żołądka, jest zwieracz, którego zadaniem – aby mocno trzymać wnętrze pokarmu. U noworodków, agencja taka nie została jeszcze utworzona, więc jedzenie jest zazwyczaj wyrzucane z powrotem do przełyku, nawet po zmianie pozycji ciała dziecka.

 • Nerwowego podniecenia.

Czasami powodem, że niemowlę pluje się, jest drażliwość. W tym przypadku, należy pokazać dziecko do neurologa, który postawi właściwą diagnozę i przepisać właściwe leczenie.

 • Wczesne uzupełniający żywienie.

Wielu rodziców uważa, że dziecko nie spożywa mleka, ciągle głodny, więc jest zbyt wcześnie, aby rozpocząć dać mu jedzenie dla starszych dzieci. Ale żołądek noworodka nie jest jeszcze gotowy i odpowiada takiej żywności w ten sposób.

 • Cechy fizjologia.

Jeśli dziecko wymiotuje dużo, to może przyczynić się do silnego zwężenia przełyku u zbiegu brzuchu. Ponadto, nie ma takiego warunku powodu przepukliny przepony. Patologie te są określone jako wynik ultradźwięków brzucha i rentgenowskich.

Do jakiego wieku dziecko może pluć

Niedomykalność jest normalnym procesem fizjologicznym, który chroni dziecko przed przejedzenia. Nie powoduje on jakikolwiek dyskomfort. Proces ten odbywa się zawsze niespodziewanie. Normalnie, jeśli dziecko pozbywa nadwyżek żywności do 7-9 miesięcy, ponieważ w tym wieku ostatecznie sformirovyvaetsya mięśni zawór między żołądka i przełyku.

Mitralnej podczas karmienia piersią

Sprzęt niewłaściwe żywienie nie tylko prowadzi do niedomykalności, ale również na fakt, że noworodek ma czkawkę. Winić powietrze, które dostaje się do żołądka i pomaga uwolnić z powrotem na jedzenie.

Jeśli kobieta jest pielęgniarski, powinien być kontrolowany na ustach dziecka wystarczająco mocno do piersi. Pomaga to zapobiec przenikaniu powietrza do przełyku. Ponadto, w okresie karmienia piersią nie należy jeść żywności, które powodują wzdęcia (fasola, napojów gazowanych, groch, chleb żytni).

A kiedy srygnul dziecko, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że jest to ciecz. Jeżeli masa przypomina ser lub twaróg, to nic się martwić. Ale jeśli miesięczne dziecko czkawka po każdym karmieniu, należy skonsultować się z lekarzem. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na brzuchu dziecka – powinien być miękki i nie nadęty. Aby uniknąć zaparć powstały, muszą być utrzymywane pod kontrolą krześle dziecka.

Niedomykalność gdy karmienie sztuczne

Jeśli dziecko jest karmione sztuczną mieszankę, butelka powinna być tak, że jest prostopadła do ust dziecka. Mieszanina jest podanie 10-15 minut po ugotowaniu.

Jeśli nowonarodzone dziecko po czkawki jedzenia, konieczne jest, aby proces rozprzestrzeniania się na brzuchu na kilka minut, a także masować brzuch. Ze względu na okrągły skoku zaworu wykonanej z ruchem wskazówek zegara, układ pokarmowy dziecka wraca do normy.

Ponadto mitralnej i czkawka powodować następujące punkty:

 • Przejadanie się. Nawiasem mówiąc, zauważył, kiedy karmienie sztuczne jest o wiele łatwiejsze, ponieważ można dowiedzieć się dzięki specjalnym stoły, ile razy dziennie i ile trzeba dać dziecku mieszanki. Z przejedzenia czkawki to jest normalne, a ona biegnie kilka minut. Jeśli nie przechodzą przez ten czas, można dać dziecku do picia wodę.
 • Konieczne jest, aby zwracać uwagę na to co brodawki otwarcia butelki. Powinna to być taka sama, jak gdyby przebijane igłą o średniej wielkości. Musisz upewnić się, że jest zawsze wypełniona mieszaniną. Zapobiegnie to dziecko połyka powietrze.
 • Dziecko bekać po każdym karmieniu i czkawki, jeżeli mieszanina nie toleruje. W takim przypadku, wraz z lekarzem, aby wybrać odpowiedni żywności.

Dziecko pluje fontannę

Jeśli każdy dzień dziecko wymioty mieszaninę do 50 ml, a następnie jest za normę. Ale jeśli to jest powtarzane zbyt często, dziecko nie przybiera na wadze i obawy, że jest to powód, aby zobaczyć się ze specjalistą. Sprowokować warunek ten może zazwyczaj przejadanie lub wzdęcia. Ale są też bardziej poważne powody.

Tak, dziecko pluje w górę fontannę, ponieważ proces trawienny nie powiedzie się. Należy wziąć pod uwagę jakość żywności dla niemowląt. Jeśli matka karmi piersią go, wtedy konieczne jest ponowne rozważenie swoją dietę. Kiedy przyczyna sztucznego karmienia jest to mieszanina. Więc nie kupić go na własną rękę, ale tylko po konsultacji z pediatrą.

Dziecko może regurgitate fontannę i na skutek chorób układu nerwowego. Należy wykazać neurologa.

Wywołać stan opisany jest w stanie i patologii układu pokarmowego. Dziecko może być zakażenie staph lub wady wrodzone żołądkowo-jelitowe. Dziecko powinno być przedstawione do pediatry, endokrynologa i gastroenterologa. Leczenie odbywa się za pomocą leków, aw ciężkich przypadkach nie można uniknąć operacji.

Wcześniaka bekać po każdym karmieniu

Bardzo często występuje u wcześniaków mlekiem wymioty i osłabionych dzieci, jak również u dzieci z zaburzeniami wewnątrzmacicznego. W tym przypadku zaleca się, aby obserwować dziecko do pediatry.

Należy bardzo uważnie, w jaki sposób dziecko przybiera na wadze. Jeśli dziecko wymiotuje po każdym karmieniu i czkawki, ale nie jest to dobry wzrost masy, można mieć pewność, że wraz z wiekiem, odchylenie procesu trawienia żywności odbędzie. Jeśli wzrost nie jest przestrzegana, dziecko należy dokładnie ocenić za założenie i usunięcie przyczyny tych naruszeń.

Dziecko wymiotuje przez nos

Wielu rodziców są wygodne z faktu, że dziecko wymiotuje przez usta. Ale jeśli tak się dzieje przez nos, powoduje ich do paniki. Jeśli to nie zdarza się często w obecności rodziców, nie powinni się obawiać. Daleko bardziej niebezpieczne częsty niedomykalność przez nos, ponieważ w tym przypadku przewodów nosowych są zamknięte, a dziecko może udusić. Ponadto, nie jest nosa podrażnienia śluzówki w kwaśnej treści żołądkowej, i w rezultacie mogą być utworzone w polipów nosa i migdałki.

W niektórych przypadkach wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem?

Natychmiastowe dziecko kontrola lekarza wymaga spełnienia następujących warunków:

 • Dziecko czkawka po każdym karmieniu i czkawka, z takim procesie daje mu dyskomfort, płakał, zginać, ściskać dłonie i wibracji;
 • niemowlę traci na wadze i nie chce jeść;
 • zarzucanie treści występuje fontannę;
 • Proces towarzyszy ciężki oddech, gorączka;
 • niedomykalność rozpoczęła 6-7 miesięcy po urodzeniu, a jeśli nie kończy się po upływie dziesięciu miesięcy.

Jeśli dziecko wymiotuje stale, należy skorzystać z następujących wskazówek:

 • przed każdym karmienia dziecka powinny być rozłożone na brzuchu, ale nie dłużej niż 10 minut;
 • dziecko podczas posiłku musi znajdować się w pozycji półleżącej z głową podwyższone;
 • po karmieniu dziecko należy przechowywać w pozycji pionowej, tak że on beknął powietrze;
 • po posiłku trzeba grać z dzieckiem tylko w spokojnej gry.

Dziecko bekać po każdym karmieniu. Komorowski

Dlaczego dziecko po karmieniu formułę lub mleko zostaje odrzucony niewielką porcję jedzenia? Oto co sądzi na ten wynik pediatra Komorowski. Proces ten jest normalny i nie martwić się, czy dziecko jest zdrowe i szczęśliwe. Dla wielu dzieci, zjawisko to ma miejsce w ciągu pierwszego roku życia, a niektóre – nawet do trzech miesięcy. Aby pozbyć mitralnej, odbijanie potrzebnego powietrza. Ale jeśli wymioty zawiera zielony żółć – jest powodem do natychmiastowego leczenia pomocy medycznej. Jest możliwe, że wymaga operacji.

wniosek

Tak więc, jeśli dziecko pluje się po każdym karmieniu i czkawki, to nie ma powodu do paniki. Czkawka nie powoduje mu dyskomfortu. Ale jeśli warunek ten występuje często i powoduje poważne dziecko niedogodności następnie należy skonsultować się ze specjalistą.