729 Shares 9932 views

Brama króla. Kaliningrad

Kinga Gate (Kaliningrad) – jeden z najbardziej znanych zabytków architektonicznych z najbardziej zachodnim mieście Rosji. Wygląd, struktura nie przypomina łuk triumfalny, a nie mały zamek myśliwski.


Krótka historia fortyfikacji w Kaliningradzie

Pierwszy zamek nad brzegiem rzeki Pregel pojawiły się w połowie XIII wieku. Jednak pomysł, aby włączyć całość w twierdzę Królewiec doszło do jego mieszkańców na początku XIX wieku (po tym jak łatwo wygrał wojsk Napoleona). W 1841 roku miasto odwiedza monarcha Fryderyk Wilhelm IV, do którego mieszkańcy zwrócili się zbudować wokół zestawu potężnych fortyfikacji.

Szeroko zakrojone prace przy budowie umocnień Konigsberg wkrótce zaczął, które miało stać się niezawodnym bastionem Prus Wschodnich. Miasto pierścień umocnień została podzielona na kilku frontach. Każdy z nich obejmuje roboty ziemne, baszty, wieże, pozycje artylerii i brama dla kierunków.

Wraz z rozwojem artylerii, postanowiono otoczyć Kenigsberg także forty pasów. Założono, że będą dalej chronić miasto z pomocą dalekosiężnej ostrzał wroga. Wkrótce 15 zamki kostka (12 duże i trzy małe) wzrósł w sąsiedztwie nowoczesnego Kaliningradzie. wszystkie one były podłączone do długości obwodnicy 43 km.

Dwudziesty wiek był okresem szybkiego rozwoju i modernizacji uzbrojenia i technik prowadzenia operacji wojskowych. Tak więc, fortyfikacja z Królewca bardzo szybko stają się przestarzałe i, w rzeczywistości, jego domniemaną rolę w opowieści nie zostały one spełnione.

Na początku XX wieku, wewnętrzna strefa obrony Królewiec został kupiony przez administrację miasta w wojsku. Większość umocnień wałów i murów obronnych rozebrano dokonane w ulice i aleje. Na szczęście, króla Brama przetrwała. Na nich zostaną omówione dalej.

Kinga Gate (Kaliningrad): Opis i lokalizacja

Po dzień dzisiejszy Kaliningrad-Królewiec pozostało siedem bram wewnętrznego pasa umocnień z okresu od połowy XIX wieku. To Rossgarten bramy na północy, a Ausfalskie PKP – na Zachodzie, Brandenburg (na południowym zachodzie), Friedland (na południu) i król Sackheim Brama (na wschodzie). Wszystkie z nich zostały zbudowane w okresie od 1840 do 1850 roku w stylu neogotyckim.

Kinga Brama jest symboliczny dla miasta, są one najbardziej piękne i wyraziste od wszystkich innych. Autorem konstrukcji jest generał Ernst Ludwig von Aster. rzeźby produkcyjne zaangażowany Vilgelm Lyudvig Shtyurmer.

Tłumiki są umieszczone na wale między litewskim bastion „Grolmana” i kanału Nowej Pregel.

Historia budowy Bramy Królewskiej

Brama ma swoją nazwę od tytułowego drogi. Królewski nazwano ponieważ królowie pruscy zostały wysłane do niej z miasta (droga prowadziła w kierunku przedmieść Devau).

Wmurowanie kamienia węgielnego przyszłej struktury miała miejsce w 1843 roku. Równocześnie uczęszczał król Fryderyk Wilhelm IV. W czasie konstrukcji bramy po obu stronach sąsiadujących wałów. Później, wraz z rozwojem transportu drogowego ich wyrównane. Betonowa droga obok struktury cegły. Zatem, brama wydzielono oddzielny budynek.

Przez początku lat 90 Kinga Brama znacznie zepsute i trzeba poważnego remontu. Prace konserwatorskie rozpoczęły się dopiero jesienią 2004 r. Zostały one przyznane z budżetu około 20 mln rubli.

Cechy architektury i ciekawych faktów

Bramki są czerwone Cegła struktury, składający się z szerokiego przejścia (4,5 m) i kazamatach, znajduje się na jednej stronie. Budowanie zewnętrzne wzmocnione strzelnicami. brama pozioma rozcięta pasa okap na dwie części. Górne krawędzie dachów kazamatach, a także kierunkach, zwieńczony blankami i wieżyczek miniaturze.

Górna kondygnacja jest urządzony bramkowe wnęki, gdzie rzeźby króla Czech Ottokara II, król pruski Fryderyk I Pruski i książę Albrecht I.

W 2005 roku, po prac konserwatorskich, ściana bramy królewskiej położył sprawę z przesłaniem dla przyszłych pokoleń. Jeden z zapisów w nim należy do prezydenta Rosji Władimira Putina.

Według jednej z wersji, było w King Brama może być wiele wartości, ukryte przez wojska niemieckie podczas odwrotu z miasta w 1945 roku.

Brama Muzeum króla i jego czas pracy

Zima 2005 Brama stała się gałęzią Światowej ocean muzeum. W budynku mieści się kilka wystaw poświęconych rozwoju fortyfikacji miasta oraz wizyta do Kaliningradu różnych znanych osobistości, w szczególności – król Ambasadzie Piotra Wielkiego w Europie.

Muzeum również stale prowadzone różne zajęcia, uroczystości i spotkań z zagranicznymi gośćmi. Swego rodzaju „bramą” do Rosji dla naszych zachodnich kolegów stały się stary król Brama. Muzeum Adres: ulica Frunze, 112. Odwiedź jego ekspozycja dzienna może wynosić od 11 do 18 godzin (z wyjątkiem poniedziałek i wtorek) ..