503 Shares 2391 views

Znaki ostrzegawcze z przepisami ruchu drogowego. Ostrzeżenie znaków drogowych i ich opis wyjaśnień i komentarzy. Jakie są znaki ostrzegawcze?

Znaki ostrzegawcze (SDA) – jest najważniejszym tematem. I nawet nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Po tym wszystkim, znaki – wskaźniki, które informują kierowcę, że musi czekać na stronie drogi, i jak zachowywać się w konkretnym przypadku. W ogóle, temat jest bardzo obszerny i powinno być brane pod uwagę.


terminologia

Przed mówić bezpośrednio o znakach ostrzegawczych (SDA), trzeba krótko opowiedzieć o wszystkich istniejących w zasadzie. Konieczne jest, aby wiedzieć. W ten sposób nazywane są znaki drogowe znaki, znaki, które ustanawiają specjalną procedurę dla ruchu samochodów osobowych i innych pojazdów. Są wizualne ostrzeżenie o potencjalnie niebezpieczny i że czeka na drodze. podpisuje również – na pomoc i przewodnik dla ruchu.

Co to jest? Istnieją znaki ostrzegawcze (SDA powiedzieć o nich jak najwięcej szczegółów), zakazów, obowiązkowe, indeks, informacji, identyfikacji. znaki drogowe, nawiasem mówiąc, jak również sygnałów z kontrolera ruchu, stosuje się również do nich. Jeszcze ślady priorytetowe, usługi i etykiet z dodatkowymi informacjami. Jak widać – wiele z nich. Ale teraz chciałbym zwrócić większą uwagę na ten temat, jak znaki ostrzegawcze. SDA pomoże to zrozumieć.

cecha

Co trzeba wiedzieć w pierwszej kolejności? Jakie znaki ostrzegawcze – są to znaki, które informują kierowców o tym, co postać niesie potencjalne zagrożenie. I zgodnie z otrzymanymi informacjami, kierowca już reguluje prędkość i podejmowania innych działań do bezpiecznej jazdy fabuły.

Te wskaźniki są zawsze instalowane w miejscach, gdzie nie jest niebezpieczny odcinek drogi, czy trzeba wykonać specjalny tryb wysokiej prędkości. Innym często znaczenia okoliczności (np zmniejszona widoczność). Warto też wiedzieć, że znaki te nie zawsze mają białe tło. Ostatnio, w celu przyciągnięcia większej uwagi kierowców, to sprawia, jasnożółty. Wiele, stawia pod znakiem zapytania – czy to samo znaczenie jest znakiem tak, że ma białe tło? Cóż, można mieć żadnych wątpliwości. Wartość jest taka sama.

specyficzność

Co jeszcze trzeba wiedzieć o znakach ostrzegawczych? PDD z uwagami pomogą zrozumieć. Tak więc ważne jest, aby pamiętać, że te wskaźniki nie wprowadzać żadnych ograniczeń w przepływie kierowców. Oni nie nakazują lub zakazują. Informują one jedynie ludziom o czego się spodziewać następnego. Określony trójkątnym kształcie i jasnoczerwony obręczy. Obraz wewnątrz – czarny. A ponieważ te znaki mają charakter ostrzegawczy, należy je wcześniej. Na przykład, we wsi – około 50-100 metrów od miejsca, w którym zaczyna się obszar niebezpieczny. I na zewnątrz miasta, miejscowości lub wsi. – na dystansie 150-300 m Wzrost związany z prędkością. Po tym wszystkim, kiedy miasto się kończy, sterowniki są dopuszczone do jazdy z większą prędkością. I podczas gdy osoba przechodzi te metrów, ma mało czasu, aby myśleć o ich kolejnych krokach.

Skrzyżowanie z linią tramwajową

Znak ten powinien powiedzieć. Z pewnością niewielu miast, w których mają tramwaje. W każdym razie, nie są one tak powszechne, jak taksówki. I ten samochód jest „przywiązany” do szyn, a zatem jest bardzo ograniczone pole manewru. Ponieważ w tramwajach mają swoje „przywileje”. A głównym jest to, że jeśli samochód i pojazd ten ma równe prawo do podróżowania, następnie tramwaj biegnie pierwszy – niezależnie od kierunku.

Wyznaczone miejsce, gdzie linia tramwajowa przecina się z paskami i jezdni, znak, ponumerowane jak 1,5. Jego łatwy do opanowania, ponieważ jest reprezentowany, a ten pojazd. Ale to nie umieścić kursor przed każdym skrzyżowaniu. Jest to obowiązkowe, aby go zainstalować, gdzie linia jest skrzyżowanie, czyli po prostu pójść do krawędzi osi drogi. Po przekroczeniu zauważalnie na skrzyżowaniu, znaki nie robią, bo wszystko i tak jest dobrze widoczne. Ale na bocznicy należy pamiętać kolejność.

Przecięcie drogi ekwiwalentnych

Innym ważnym tematem, jakie należy podjąć w górę, mówiąc o znakach ostrzegawczych na drodze. Indeks ten jest oznaczony jako 1.6. I to jest umieścić, aby ostrzec osoby: to czeka przed skrzyżowaniu. I nie będzie żadnych oznak priorytet lub światłach. Ponieważ kierowcy mają prawo do wyznaczenia przez sekwencję kierunkach. Oznacza to, że kierowca jest zawsze przegap kto jedzie w prawo. Pamiętaj, że to łatwe. Wystarczy, aby dowiedzieć się jedno proste zdanie: „Kto ma rację – on ma rację.” I jest to właściwy moment, że musi ustąpić.

Ale ten wskaźnik nie jest ustawiony we wszystkich przypadkach. W zasadzie sytuacja jest taka sama jak w przypadku tramwajów. Jeżeli skrzyżowanie dróg równorzędnych odbywa się na skrzyżowaniu, które jest widoczne dla wszystkich kierowców z daleka znak jest po prostu nie ma potrzeby. Nawiasem mówiąc, jeśli jest rondo i skrzyżowanie tramwaj, to pojazd będzie miał przewagę.

A co z napisem 1.7? Wskaźnik ten, ostrzeżenie, że dana osoba będzie musiał czekać przed okrągłym ruchem na skrzyżowaniu. „Ruch pierścienia”, innymi słowy mówiąc. Ale to jest inny temat – Podróż rozdrożu. To jest proste i łatwo jest się nauczyć, zwłaszcza przejść trochę czasu w ringu.

Prawdziwe niebezpieczeństwo

Znaki ostrzegawcze (SDA) oraz ich opisy muszą wiedzieć, jak wielu z nich są rzeczywiście informuje kierowcę o realnym niebezpieczeństwie. Na przykład, wskaźnik ponumerowane 1.9 stwierdza, że osoba zbliża się most zwodzony lub promem. Oznacza to, że należy zachować ostrożność w odniesieniu do wejścia i wyjścia. Zwykle określa obowiązek. Lub sygnalizacji świetlnej. Ważne jest, aby wiedzieć, że ten wskaźnik jest ustawiony dwa razy (zawsze!). Po pierwsze, znajduje się za 150-300 metrów przed mostem / promem, a następnie – do 50-100, który jest już bezpośrednio przed nim.

ryzyko

Wskaźnik 1,10 odnosi się również do kategorii „znaków ostrzegawczych”. Z wyjaśnień wszystko jest proste – znak umieszczony na drogach prowadzących do morza. Na wskaźniku wyświetlany obraz tego, jak samochód osobowy wpada do morza. W związku z tym wyróżnia się następująco: „Jeśli kierowca nie będzie teraz skręcić w lewo lub w prawo, będzie obraz na znak!”. On też ustawić dwa razy, jak w przypadku z indeksem 1.9.

Niebezpieczne zakręty – najważniejsza część SDA. Ostrzeżenie znaki drogowe z objaśnieniami w tym przypadku jest łatwa do nauczenia się, jak oni przedstawiają krzywą symulacji ścieżki wzdłuż której dana osoba po pewnej odległości są niezbędne do przekazania kolej. W związku z tym niezbędne jest zmniejszenie prędkości (około 40 km / h). W przeciwnym razie nie można zmieścić w. Konsekwencje są zazwyczaj smutne.

Podjazdy, zjazdy i inne przeszkody

Wskaźniki 1.13 i 1.14 wskazują również zagrażającemu niebezpieczeństwu. Ostrzegają stromych zjazdach i wspinaczek. A trzeba wiedzieć, że nie są one pakowane przed wszystkimi „wzgórza” i tuż przed naprawdę niebezpiecznych obszarach, w których muszą być tak uprzejmy. Jest to kompleks ulga same zjazdy i podjazdy maksymalną strome i przewlekły, a widoczność jest często ograniczona.

Wskaźnik 1,15 ostrzega, że wkrótce ludzie będą musiały stawić czoła nieprzyjemnego zjawiska, a mianowicie śliskiej drodze. W związku z tym konieczne jest, aby zwolnić i być bardzo ostrożnym.

Wskaźnik na nr 1.16 wskazuje na niebezpieczne drogi. Stłuczki, doły, dziury, brak asfaltu – to wszystko minie. I uniknąć „morderstwo” jego zawieszenie, napęd i osobistych nerwów, zmniejszyć prędkość. Jednak zaznaczyć 1.17 informuje garb, to znaczy, że wkrótce będzie „Leżący policjant”. Najbliższe częściej umieścić płytę z maksymalnej dopuszczalnej prędkości.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Mówiąc o tym, co wskazuje na to ostrzeżenie, nie wspominając (przynajmniej na chwilę) o znakach, które jeszcze nie doszło.

Tak, 1,1 – mówi podejście do R / W, aby przesunąć barierę. 1.2 – prawie to samo, tylko nie ma barier. Jednak czasami takie S / G-przejście ma sygnalizacji świetlnej. Single-wielodrożności i R / W drodze – to jest chyba tylko znaki ostrzegawcze, które są umieszczone bezpośrednio przed przeszkodą. Wyglądają jak skrzyżowanie przekroczył linię. Ponadto, istnieją oznaki, które informują o podejście do R / W przejściach. Wydaje się płytek z ukośnie przedstawionych czerwonych linii. Mogą być trzy, dwa i jeden. Każda linia jest pewna liczba metrów. W przypadku trzech z nich – że będzie poruszać się 150-300 metrów. Dwa – 50-150 m One -. 50 metrów.

Uwalnianie żwiru, niebezpiecznym poboczu drogi, zwężenia dróg, przejść dla pieszych, pojawienia się dzieci na drodze, zbliża się do tunelu, nisko latające samoloty, sezonowy, obraca, korku, spadające kamienie, dzikie zwierzęta – wszystko to ma również swoje własne oznaczenie. Mnóstwo znaków, ale przynajmniej jeden szczęśliwy – są szeroko rozumiane, jako że przedstawiają wszystko prosto i jasno.

Ostatnią rzeczą, którą trzeba pamiętać

Kolejnym punktem, który zasługuje na powiedział. Już od dłuższego czasu zostały dokonane jakieś zmiany w przepisach. Obowiązek znak ostrzegawczy na videofiksatsii – wiele słyszałem o tym, ale niektórzy nadal pozostał nierozwiązany pytanie: „Czy to naprawdę szuka?”. I tak, odpowiedź brzmi tak. Wygląda na to, że nie jest tak, jak wszystkie znaki ostrzegawcze. Zazwyczaj jest to niebieski prostokąt, który przedstawia aparat z lampą błyskową. Często nadal widnieje napis: „Photo-video control” – tak, że każdy jest jasne, co informuje, ten wskaźnik. A on instalowany wszędzie tam, gdzie jest aparat fotograficzny, strzelać, co dzieje się na drodze.

Jak to było możliwe, aby upewnić się, że temat jest dość obszerna. Ale to nie jest trudne. Najważniejsze z jej nauki – należy zachować ostrożność i pamiętać, co oznacza, że jeden lub drugi rysunek. A są one bardzo proste i jasne.