792 Shares 8607 views

Męczennik Andrey Kritsky: życie i ikona

Chrześcijaństwo od ponad dwóch tysięcy lat. W tym czasie wiele osób było w stanie pokazać swoje najlepsze cechy ludzkie wierzących ich czczonych jako świętych. Jednym z nich jest Męczennika Andrey Kritsky. Ta osoba była w stanie zrobić wiele dla następnych pokoleń. A jego życie jest bardzo interesujące dla współczesnych ludzi. Odzwierciedla ona wszystkie warunki dla istnienia ludzkości na początku ubiegłego tysiąclecia, lęku i obciążeń, a nawet oporu jednostek, takiego wyczynu. Zobaczmy, kto Męczennika Andrey Kritsky, który jest życiem wierzących gruntownie przebadana. Co trzeba wiedzieć o nim współcześni mieszkańcy?

Męczennik Andrey Kritsky: życie

Istnieje pewne zamieszanie w umysłach ludzi, którzy nie są zanurzone w teologii. Święci o imieniu Andrew kilka. A dwa z nich są Kreta. Nie należy ich mylić, bo ci ludzie poszły zupełnie inną ścieżkę, każdy znany w swój własny sposób. Andrey Kritsky męczennik, którego życie jesteśmy opisujące, był zwykłym bogobojnych młodzi mężczyźni. Żył za panowania cesarza obrazoburcze. Stał się wśród swoich rówieśników tej osobie tylko w tym świętej tradycji obserwowany. Wyrzekł się ziemskich przyjemności, modlił się i dawać przykład innym. Teksty, które są napisane w jego pamięci, że Męczennik Andrey Kritsky wiele udało się pouczyć na dobrej drodze, aby zapalić wiarę w ich sercach. Żył w czasach, gdy nikt otwarcie sprzeciwiał się tradycji chrześcijańskiej. Jak świat powstał w społeczności. Ale diabeł nie zostawił ludzi ze swojej czarnej uwagi. Ale akt był trik, który i niespokojnych przyszły męczennik Andrey Kritsky.

Ważne etapy w życiu

Wierzący, znakowanie Dniu Męczennika Andreya Kritskogo wspomina swój los, starając się wchłonąć doświadczenie tej osoby. Uwaga koncentruje się na nabożeństwo do Jezusa, On przezwyciężył trudności w jego chwale. Jest to powszechna praktyka. Jednak tworząc właściwy wizerunek, myślisz o tych historycznych wydarzeń, z którymi człowiek musiał stawić czoła. Najprawdopodobniej powstanie jego osobowości wpływają na monitorowanie sposobu, w jaki inni nie porzucić grzech. W życiu historia opowiedziana jest, że mężczyzna był miły i delikatny. Nie przysięgać z grzesznikami, i pokazał im przykład własnym życiem. Odporność na niemal całego społeczeństwa może złamać lub twardnieje. Andrew pozostał wierny swoim zasadom, pochodzących od rodziców. Jego wiara tylko wzmocnił zademonstrował publicznie w Konstantynopolu, gdy nadejdzie czas.

Walka z tyranią

Byłoby mówiono o działalności Męczenników osób urodzonych, na przykład, w XIX wieku. I dodaje się stało. Był w Konstantynopolu cesarz nazwany Konstantin Kopronim przydomek iconoclast. Kazał usunąć twarze świętych kościołów jak „bezwartościowe czcić drzewa.” Wierzący sabotowane dziwny dekret, obraził ich uczucia religijne. Cesarz wypoczęty i kazał podpisać nieposłuszny w więzieniu. Dowiedziałem się o tym Andrey Kritsky. Natychmiast udał się do Konstantynopola. Jego oburzeni faktem torturowania ludzi, którzy chcą się modlić do Pana. Cesarz również targi mowy Andreya Kritskogo nie żałować. Dał rozkaz aresztowania i tortur patrona wierzących. Ale nie tortura nie zdołały złamać jego wolę i zaangażowanie w wierze. Młody mężczyzna zmarł podczas ich podróży do miejsca kaźni.

Troparion i Kontakion Martyr Andreya Kritskogo

Zgodnie z zasadami Kościoła, tego świętego obchodzony 17 października. Podczas służby w kościelnym chórze śpiewa. Przeprowadzone krótkie wiersze, mówiąc lub przypominające o ważnych wydarzeniach związanych z datą lub wypoczynek. Troparion Martyr Andreya Kritskogo postanowił przeprowadzić w jego czasach, a podczas Wielkiego Postu. Odbywa się to nie tylko do zapamiętania Męczennik, ale jego przykład nauczyć się prawdziwej wiary. Tekst stwierdza, że wyczyn świętego zostało powiązane z ochroną swoich duchowych braci. Nie boją się władcy i jego sługusów zbrojnych, robi to, co powinien. Nawet się czytać podczas uwielbienia usług Martyr Andreya Kritskogo. Ten werset, który pochwalił męstwo świętego. Tekst jest jego „pochwały tobie prepodobnomucheniche Andrew i czcij świętej pamięci, nastavniche sobesedniche mnisi i anioły”.

„Zbawiciel” cesarskiej rodziny

Załóżmy przodu do XIX wieku. Cała rodzina Aleksandra III dostał się Andrzejki w wypadku. Jechali pociągiem, który wykoleił się i nawet przewrócony. Dotknięte więcej niż dwadzieścia osób, ale cesarska rodzina pozostaje nienaruszona. Ta historia jest tak pod wpływem środowiska, które w Petersburgu świątyni Męczennika Andreya Kritskogo został zbudowany. Ludzie myśleli, wydarzenie łaski Boga, który postanowił uwiecznić. Kościół stoi do dziś. To nie jest szczególnie zauważalne, jak zawarte w kompleksie architektonicznym rozwoju obszarów miejskich. Ale wierzący odwiedzić tę świątynię, aby modlić się do świętego. Męczennik Andrey Kritsky, która ma ikonę w tym kościele, jak w wielu innych, jest uznawany za uzdrowiciela. Fakt, że jego moc może zdziałać cuda, wypowiadane w starożytnych dokumentach.

Co jest proszony o Męczennika

W połowie XIV wieku, pielgrzym rosyjski imieniem Stefan Novgorodets odwiedził Konstantynopol. Jego długa podróż opisał w swojej pracy, zachowały się do naszych czasów. Tekst zawiera informacje o tym, co incorrupt relikwie świętego Andrzeja są w stanie leczyć strapionych. To samo jest opisana w anonimowa praca pod tytułem „Droga do Konstantynopola”. Relikwie znajdują się w klasztorze, nazwany Andreya Kritskogo, znajduje się w Konstantynopolu (obecnie Stambuł). Były to osoby, które unoszą w górę ręce pod presją okoliczności. Pytali świętego wsparcie i wstawiennictwo. A teraz ikony w wielu świątyniach są wierzącymi, którzy czują się bezradni. Ci ludzie są w świętym pociechy czerpać nowe siły, odzwierciedlając na jego życiu i wyczynach.

modlitwa Martyr

Księgi kościelne można znaleźć, a kanon Świętego tropar. Teksty te wykonane czytać, jeśli ktoś chce się odwołać do Męczennika. Mówią o bohaterstwie i moc zwykłego człowieka, którego wiara pomogła stawić czoła władzom. Każdy z nas w życiu zdarzają się sytuacje, kiedy myślimy zbyt „mały” do wroga. A jeśli spojrzeć na to, co mogłoby uczynić męczennika wtedy wstydzę. Był to młody człowiek, utrzymane z troską w sercu obraz Pana. Miał ani bogactwo, ani broni, nie prowadzą armię. Jednakże dowiedziawszy się o diabelskich machinacji przebiegłości cesarza, który mającego na celu zakłócenie istotę tradycji religijnej, był w stanie wznieść się do poziomu żołnierza Chrystusowego. Zgadzam się na początku nowego tysiąclecia była zupełnie inna kolejność. Mówiąc przeciwko władcy, człowiek skazany się do bolesnej śmierci. I nie bał! Modlitwa Martyr Andreyu Kritskomu chodzi. Każdy wierzący stara się połączyć z Panem, aby zapomnieć w trudnej sytuacji swego śmiertelnego życia, i działać w Jego chwale.

O zamieszanie w nazwach świętych

Wspominaliśmy już, że dwa Andrzeja z Krety. Okazało się, że ci ludzie żyli w tym samym czasie. Ale każdy ma swój własny sposób. Nie dość wykształconych autorzy przypisują akt do świętego Andrzeja Męczennika. To nie tylko niestosowne, ale również bardzo szkodliwe, ponieważ generuje on w kruchej umyśle wątpliwości co do prawdziwości istnienia takich ludzi. Otrzymany bezpośrednio diaboliczne machinations, ale na innym poziomie, tak samo jak w cesarskiego-W obrazie. Do drogiego czytelnika, aby w pełni zrozumieć, o co chodzi, napisać trochę o życiu św Andreya Kritskogo. Osoba ta jest znana przez zupełnie różne rzeczy. Jego wiara przejawia się w zdolności nie wytrzymać cesarza, w pewnym sensie, bardziej potężną siłą – Wspólnota nauczycieli duchowych, wierzący uznane autorytety w danej chwili. Bronił prawidłowego zrozumienia Jezusa Chrystusa na szczycie Rady Ekumenicznej. Kilka słów o tym człowieku.

Św Andrey Kritsky

Chłopiec urodził się w trzeciej ćwierci VII wieku, w chwalebnym mieście Damaszku. Andrzeja rodzice byli ludzie głęboko religijni, a dziecko zostało podniesione w tym samym duchu. Jednym z ich problemami – syn nie chciał rozmawiać. Do siódmego roku udałem się do chłopca, i to była ryba. Fakt ten odegrał bardzo dużą rolę w kierowaniu losami konkretnego utworu w jego życiu. Powiedział. W jaki sposób? Więcej na ten temat później. W wieku czternastu lat przyszły święty Andrey Kritsky udał się do klasztoru Jordan. Tam poznał naukę w klasztorze, a następnie został powołany jako urzędnik. Młody mnich zwrócił uwagę św Sophronius, patriarchy Jerozolimy. Ten człowiek był osobiście zaangażowany w jego edukacji duchowej. Po zdobyciu świętego miasta muzułmanów Andrei załadowano Singel, czyli sekretarza. Miał okazję rozmawiać na VI Sobór. Za odwagę i integralności wierzących być szanowane i czczone. W 685 roku został wybrany arcybiskupem Krety, gdzie prowadzone usługę przed śmiercią.

cud

Ważne jest, aby zrozumieć, jak człowiek staje się prawdziwym żołnierzem Chrystusa, zwłaszcza w warunkach starożytności. I były one dość brutalny, nie myśleć o prawach człowieka, wybuchła wojna, jako suchego drewna. Dla chrześcijaństwa zaangażowanie zabity dość często. przekonania wewnętrzne, jak również sposoby czczenia, stał zagrażające życiu. Przyszły święty Andrey Kritsky urodził się w rodzinie chrześcijańskiej. Jak już wspomniano, chłopiec był tam. Nie jedno małe słowo od niego nie słyszałem rodziców tak długo, jak ten młody człowiek zwrócił się siedem lat. Cała rodzina, jak powinno być wierzącym, przeszedł wokół świątyni. Jeden dzień po komunii świętych tajemnicach chłopiec mówił. Rodzice takiego obrotu wydarzeń wydawał się cud. I jest schowany ich przekonać syna do mnicha. A sam Andrzej był pod wpływem swego rodzaju odrodzenia. Jego droga od chwili została określona. On wiernie służył Panu, został mianowany arcybiskupem Krety, zbudowane kościoły tam i zaangażowany w sprawy zgromadzenia.

wniosek

Często myślimy o świętych tylko w trudnych chwilach. Wiesz, tam jest jakiś własny interes w niniejszym wiernych. Jak najszybciej pomocy potrzebujesz – w biegu świątynia, ale o kim się skontaktować w celu omówienia leniwy. Z tej relacji, w szczególności, jest zamieszanie w głowach. To wstyd nie wiedzieć, kto Męczennika Andrey Kritsky zgodzić. W kościele szkoły postanowił studiować wyczyny ludzi w przeszłości. Dzieci otrzymują nie tylko informacje, ale również podstawę do tworzenia postaci. Męczennik jest przykładem tego, jak wiele daje wiarę dla zwykłego człowieka. Ona podnosi go nad niesprawiedliwością, podnosi do szczytów energetycznych, pozwala oprzeć tyranii, broniąc CIS. Siła nie leży w ilości broni i pieniędzy, ale w prawdzie, opierając się na przykazań Jezusa. Dzięki tej wiedzy w umyśle, człowiek staje się radzić sobie z trudami życia łatwiejsze. Nic dziwnego, że mówią, że szczęśliwy jest ten, kto ma w swoim sercu Chrystusa. Taki człowiek nigdy nie czuje się samotny albo ani wielbicielem ani opuszczony. Co o tym sądzisz?