236 Shares 8496 views

Statice: rośnie z nasion

Statice, uprawy z nasion często nie przynosi pożądanych rezultatów, jest nadal dość rzadkie rośliny w naszych klombów. Niektóre źródła wspominają innej nazwy dla tego kwiatu – Kermek. W odróżnieniu od wielu krajów europejskich, gdzie roślina ta od wielu lat nie jest wykorzystywany tylko do dekoracji klombów, ale także tworzyć piękne bukiety z suszonych kwiatów, w krajach WNP Statice kwiaty zaczęły się rozmnażać stosunkowo niedawno.


Dystrybucja limonium są prawdopodobnie ograniczone przez jednego z jego funkcji: Ta zielnych wieloletnich roślin zazwyczaj uprawiana jako roczna. Statice, wyrastające z nasion, które przedstawia pewne trudności każdego roku, to doskonała roślina, która zasługuje na naszą uwagę. Jej wysokość sięga 50-90 cm. Bardzo silne łodygi żebrowany i smukły. Jej liście są zbierane w dużym, bardzo ozdobną rozetę. Limonium małe kwiaty zebrane 3-4 kwiatach kłosków, tworząc corymbose duże kwiatostany. Często, jego średnica jest 8-12 cm. Bijakowych sama ma kolor światła, a także wprowadzanie całych kwiatostanów kielicha dają barwione w różnych odcieniach. Ta roślina swiatlolubny, ciepłolubne, odporna na suszę. Kermek niewymagających do gleby, ale preferuje lekkie, luźne bielony gleby. Ta roślina nie lubi podmokłe, więc nie posiadają jego podlewania. Różni się ona od wielu innych roślin ozdobnych pąków, które są oszałamiające bogactwo kwiatów. Istnieją odmiany z niebieskim, biały, żółty, fioletowy, różowy, czerwony, niebieski, moreli i odcieniach karminu. Limonium Kwitnienie trwa od lipca do września. Niezwykły w swej zdolności do odcięcia soczysty zachowują swój kolor przez długi czas.

Dlatego roślina ta jest od dawna stosowane jako suszonych kwiatów. Jego suche gałązki wyglądają świetnie w bukiety kwiatów, aw suchych bukietów i bukietów. Aby zachować kolor kwiatostanów soczyste łodygi są wycinane bezpośrednio po kwitnieniu i wysuszono w cieniu i chłodnym miejscu. Istnieje kilka odmian o niskiej rośnie, wysokość 25-40 cm. Wyglądają świetnie w nasadzeń grupowych i mixborders w rabatkah.

Jak mogłoby uprawiany Statice? Rosnące z nasion w otwartym terenie często kończy się niepowodzeniem, ponieważ nie kiełkują. Co jest tego przyczyną? Nasiona Statice są bardzo małe, w niekorzystnych warunkach, nie mogą rosnąć w otwartym terenie. Są one najlepiej wysiewane w marcu w ciepłej szklarni lub szuflad, które są w domu. Po 11-14 dniach nasiona kiełkują. W ciągu 3 miesięcy po posadzeniu kwitną wspaniale Statice. Rosnące z nasion Limonium metody sadzonek pozwala sadzić silne sadzonki w otwartym terenie w czerwcu. Odległość między sadzonki nie może być mniejsza niż 30 cm, ponieważ silne zagęszczenie sadzenia prowadzi do degeneracji kwiatostany. Kermek nawadniane przy suchej pogodzie. Roślina jest wrażliwa na opatrunek mineralnym (3-4 to sezonu).