895 Shares 6340 views

Tatyana Yakovleva – ostatnia miłość Majakowskiego. Biografia Tatiana Yakovleva

Piękne kobiety w świecie jest wiele, że zapalają się ich delikatne światło każdym wieku i każdym kraju. oni dysponować swoim wyglądem na różne sposoby. Niektórzy chętnie szczęścia rodzinnego i poświęcić całe życie do jednego człowieka, który kochał i szanował, wychowywać dzieci z nim i dzielić radości i smutki śmierci przed godziną separacji. Inni, jak motyle, fruwające z jednego „kwiat” do drugiego. Czasami taka kręta lot kończy się bezpiecznie, ale nie zawsze. Tatyana Alekseevna Yakovleva, który znalazł swoje miejsce spoczynku w Connecticut, USA, to ani pierwszy, ani do tych ostatnich. Odwróciła jej piękno w talent, aby stać się profesjonalnym muzą.


Kim ona jest?

„Kim była ta kobieta, i to tak wybitny?” – Zapytaj nasz współczesny. I będzie miał rację w swoich wątpliwościach. Dobrze, wzięła znajomość z gwiazd, z Marlene Dietrich był przyjacielem, wziął zwrócić na siebie uwagę Chaliapin, Prokofiewa, prawda, grał muzykę na cztery ręce, kapelusze noszone przez jej produkcji Estee Lauder i Edith Piaf (ale to później w USA).

O tym w naszym kraju mało kto wiedziałby dzisiaj jeśli Tatiana Yakovleva i Majakowski nie wiązały się relacje, które wykraczają poza przyjaźnią. Okoliczności życia i śmierci głównego poety proletariackiego studiował bardzo starannie, ale nie wszystkie informacje są przedmiotem szerokiej ujawnieniem. W 1928 roku odwiedził Paryż, który napisał nawet, że chce żyć i umrzeć, jeśli … O co się stało wtedy w tym mieście, to jest obecnie znany.

Rola Brik

Zostały one wprowadzone do Elsa Triolet, siostry Lily. W sprawie stosunków poety z jego rodziną Brik mówi wiele. Nie były one po prostu dziwne, nawet w tym wieku permisywizmu, najprawdopodobniej, będą uważane za przewrotny. Wpływ Lili Brik Majakowskiego wielu uważany potworny, cierpiał i nadal nie mógł uwolnić się. Raz za granicą, pracownik proletariacka zainteresował się amerykański Elli Jones, która była w ciąży przez niego, a następnie urodziła córkę. To jest zapobieganie tej relacji, zbyt wiele było zainteresowanie, z „leżanka” (siostra działał w jego imieniu) do towarzyszy, którzy w posiadaniu najwyższe w biurach Kreml. Ponadto w Elsa były ich motywy, aby rozpraszać poeta wścibskiej pani Jones. Faktem jest, że w czasie jego pobytu w Paryżu, Władimir Władimirowicz hojnie spędzali opłat niż znacznie poprawić kondycję finansową siostra Lila Brik, a wraz z Lui Aragona, jej przyjaciela.

wybitny wuj

Urodziła się w Petersburgu w 1906 roku. O tytuł hrabiego lub starej bojarów pochodzenia my nic o tym, co możemy stwierdzić, że ani jedno, ani drugie nie było znać. Brat, ojciec Aleksandr Jakowlew był artystą. Interesującą rzeczą jest to, że był on jednym z założycieli projektu, nie tylko rosyjski, ale także w ogóle. To on pomógł Monsieur samochody Citroen dać tylko estetyczny wygląd, który zaczął budować we Francji. Właściwie to był mój wujek był w stanie wyciągnąć sovdepovskoy siostrzenicę z Rosji do Paryża, bo to on używany przez cały wpływ jego przyjaciela, francuskiego króla samochodów.

pierwsze wrażenie

Jest to niemożliwe, aby z całą pewnością powiedzieć, że Tatiana Yakovleva Majakowski natychmiast się podobało. Zakręcony wokół niej najsłynniejsze ludzi z rosyjskiej emigracji, dobrze urodzony, utalentowany, czasami bardzo non-biedny, dodatkowo, to przyciąga olśniewający wygląd i tych naszych rodaków na emigracji z przyzwyczajenia zwanych obcokrajowców. Ale Tatiana Yakovleva prostu nie mógł pomóc, ale podoba mi się. Ponadto, nie można było nie zakochać.

Pomimo faktu, że odpowiedź sympatii imigranta nie przejawiali, Majakowski pokazał trochę wytrwałości.

list poety

Na pierwsze wrażenie wyprodukowanego młodych piękno na poetę, mówi wiersz „List do Tatyana Yakovleva” napisany po spotkaniu, z którego to jest absolutnie jasne, że pomimo ogólnej orientacji proletariackiej kreatywności, z jego oczu nie została utracona długonogie, których brakuje w Moskwie , Wypełnij ten niedobór, nazwał Tatianę w restauracji paryskiej Petite Chaumiere, to było trzy tygodnie później, czyli w dniu 24 grudnia, w przeddzień nowego roku 1929. Odmowa była najbardziej taktowny i wyraził niezadowolenie w publicznym czytaniu „Listów …” wśród rosyjskojęzycznej społeczności i niechęć jej opublikowania. Werset naprawdę mogłyby wypaczyć delikatny smak konesera literatury pięknej mu ultimatum agresywny nacisk, grozi do podjęcia wybrańcem nawet z Paryża i chce w przypadku braku zgody „i pozostać na zimę.”

Zewnętrznie, poeta spojrzał szorstki, ale jego serce nie szaleje namiętności i czułości. I pisała do matki, która poznała tylko jeden człowiek był w stanie zostawić ślad w duszy. Zawładnięty piękno jego różnica w stosunku do zwykłej kręgu osób, kolosalne fizycznej i moralnej.

Było coś bardzo ważne po rozstaliśmy Tatyana Yakovleva i Majakowskiego. Kwiaty, storczyki, dostarczane codziennie na nią, niezależnie od pogody i sytuacji politycznej. Podczas okupacji, nawet służył jako sposób na przetrwanie, mogą być sprzedawane lub wymieniane na jedzenie, więc bukiety były dobre. „Przez Majakowskiego” była kartka z napisem w każdym z nich.

Poeta i kobiety

O Władimir Majakowski nie można powiedzieć, że był to człowiek zakochany. Jego powieści są znane i cechują niezwykłe, jak wiele innych faktów z biografii poety. Kobiety odpowiedzieć mu w zamian, ale zachować pewną ostrożność, gwałtowny charakter, w połączeniu z brutalnego wyglądu, jak również niestabilności psychicznej, przestraszony im. Tatiana Yakovleva nie był wyjątkiem, i został sporządzony na Majakowskiego, a jednocześnie odpychane przez niego, poczuła jego dzikość natury i kruchość relacji, a ona, jak każda inna kobieta, jak niezawodność.

Dlaczego Majakowski się zastrzelił

Za granicą poeta do wynajęcia zatrzymał się i powiedział z rozpaczą na początku 1929 roku, które można wykonać, jeśli nie widzisz swojego ulubionego kobietę. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że próby samobójcze miały miejsce miał wcześniej, a dla podobnych powodów, ale pani wyróżniona innym – Lila Brik. Najprawdopodobniej poważnie, on nie będzie strzelać, ale broń nie jest naładowana. Udana próba połączenia z Yakovleva osobowości nie jest również możliwe, że w tym czasie obiektem pożądania Majakowskiego była inna kobieta – Polonsky, który był żonaty. Nie chciała o wątpliwej fortuny, by stać się jego żona oficjalnie uznany geniusz poety rzucić karierę aktorską, a jej mąż, którego miała w swoich własnych słów, w jego własnej miłości. Jest prawdopodobne, że śmiertelny strzał był przypadkowy, jak wskazano pustej klatce, przyczyną śmierci był pozostawiony w bagażniku kasety, najprawdopodobniej zapomniano. Zatem wersja na którym Tatiana Yakovleva był ostatnim nieszczęśliwa miłość, wywołało samobójstwo jest, oczywiście, prawo do istnienia, ale raczej jako jeden z elementów wizerunku femme fatale, wampirzyca, dzięki której ludzie są kręcone w prawo i lewo.

Życie po Wołodia

Więc co jest na lewo od tego starego romantyczne historie? Mamy bardzo mało zdjęć Tatyany Yakovlevoy i Majakowskiego, w którym są przedstawione razem. Jej listy do poety zostały zniszczone rywal – Lila Brik. Jego przesłanie przeżył. Fakt, że codzienne dostawy od dziesięcioleci przez poetę potwierdzają również liczne certyfikaty. To wszystko.

Biografia Tatiana Yakovleva wiele kobiet może wydawać się pozazdroszczenia. Poślubiła dwa razy i oba razy własnego sukcesu. Vicomte Bertrand du Plessis był tym, który uratował ją od Wołodia (jak sam przyznaje niego). Dał głośne tytuł, a ponadto ważniejsze, stabilność finansowa, dobrze, Francine, córka. Jej pierwszy mąż, choć niepopularne, ale szanowany, zginął w czasie wojny.

Szczęście z Lieberman

Drugi mąż był Alexander Liberman, z którymi żyła przez resztę życia, podobno, najbardziej spokojny i zadowolony z jej okresu. Aż do ostatnich dni ona uważała się Rosjanin, jest stosowany w żywności dla egzotycznych budyniu Connecticut i gryki, którego gospodarzem gości z ojczyzny. Tatiana Yakovleva lubi rozmawiać z rodakami i prowadził świecki styl życia, z wielką przyjemnością rzucać imprezy, bale i bankiety. W kontaktach z gwiazd, ona eksponowana przyjemny bezpośredniość może powiedzieć Marlene Dietrich, aby zorganizować na kanapie, że jeśli będzie ona spalić jej tapicerkę papierosa, to ją zabije. Christian Dior, też był zadowolony z jej żartów i aforyzmów.

królowa kapeluszy

Jakowlew został uznany za „Królową kapelusze”. Pieniądze nie przyniósł ten tytuł i prace projektowe raczej hobby i jednocześnie wielkim tematem rozmowy ze znanymi dziewczynami. Najważniejsze, że było to możliwe – jest ich przekonać, że ten styl sprawia, że są wyjątkowe, a potem w lewo z zakupami i bardzo szczęśliwy „jak konie nagród” (zgodnie z jego ironiczną uwagą).

Jej mąż, Alex, łatwo wydrukowane w magazynie „Vogue” artykuł na utalentowanych osób, które pomogły mu stać się sławnym. Rodzina panowała harmonia i spokój.

W tej błogiej atmosferze Tatiana du Plessis-Liebermann, nee Jakowlew, lewa This Mortal Coil w 1991 roku, prosząc małżonka "scedowania jej drogę." Jak dżentelmen, że spełnione. Nic szczególnego, ona nigdy nie stworzył oprócz eleganckiego wizerunku. To po prostu była muzą.