350 Shares 5121 views

Szynka: 100 kalorii na gram

Nawet w starożytnym Rzymie były zaangażowane w przygotowanie tego przysmaku. W rzeczywistości, szynka jest solone lub wędzone szynki. Ale teraz na rynku można znaleźć ogromny wybór szynki z zupełnie różnych rodzajów mięsa. Dlaczego jest tak popularny? Jak wybrać szynkę, że jest nie tylko smaczne, ale także użyteczne dla organizmu? Czy istnieje szynka, kalorii nie przeraża jej dużej liczby tych, którzy oglądają swoje dane? Dziś rozumiemy te problemy.


technologia produkcji

Szynka nie jest tylko rodzaje mięsa, z którego jest wykonane, ale również technologia produkcji. Każdy kraj ma swój własny rodzaj szynki, który jest uważany za najbardziej smaczne i popularne wśród klientów.

Na przykład, w Niemczech jest Schwarzwald ham. Jest to kawałek mięsa suszonego, który został specjalnie prokopchen na gałęziach świerkowych. We Francji, natomiast nie natomiast dym mięso solone, i wysuszono na powietrzu. Niezwykłe jest Philippine szynka. zawartość kalorii na 100 gramów będzie mieć jeden rząd wielkości większe niż poprzednie, ponieważ jest moczony impregnowane specjalnym słodkiej bulionu.

Najbardziej przydatne dla utraty wagi da szynkę francuski (kalorii – 158-170 kcal na sto gramów produktu), ponieważ jest produkowany wyłącznie z chudego mięsa chudego.

W każdym zakątku świata do produkcji i korzystać z różnych rodzajów mięsa. W Niemczech, na przykład, są młode świnie karmione specjalnie sporządzone na ich menu. W Portugalia do wytwarzania zakąsek mięsa za pomocą tylko małe czarne świni. Jeśli mówimy o naszym kraju, to w ZSRR powstał surowy wędzony i gotowano-wędzone szynki opcji.

Skład i kaloryczność szynki

Smakosze, dietetycy i specjaliści w sztuce kulinarnej zbiegają się w jednym – szynka jest standard gastronomii. Idealne szynka wieprzowa: kalorie – 278 kalorii i tylko mięso i sól w kompozycji. Nieuczciwi producenci, oczywiście, teraz dodawać różne konserwanty, wzmacniacze smaku i innych, nie jest konieczne, aby składniki produktu. Jeśli nie można wybrać szynka, tylko czytać skład. Tutaj można zobaczyć dokładnie to, co jest przed tobą – użyteczny delikatność mięsa lub niezdrowych substytut.

Informacja żywieniowa

Należy zauważyć, a wartość odżywcza produktu. Oprócz szynka zawiera duże ilości białka, tłuszcze mineralnych, a ponadto różni się witaminę bogaty skład. Szynka zawiera witaminy B2, B12, B6, B9, B 1, D, E. Rich szynki i minerały: cynk, żelazo, sód, miedź, wapń, fosfor, potas, mangan. Jeśli spożywać jedzenie po prostu sto gramów wysokiej jakości szynki, a następnie ciało przyjdzie jako nienasyconych i nasyconych kwasów tłuszczowych.

szynka wieprzowa

Teraz pomówmy o różnego rodzaju szynki, ich składu i wartości kalorycznej. Największą popularnością wśród kupujących, jak już powiedzieliśmy, jest szynka wieprzowa. Kcal na 100 gramów 275-278 kcal.

szynka wołowa

Nie mniej popularne jest szynka, wykonane z wołowiny. Plasuje się na drugim miejscu w kalorie – 158 kcal na sto gramów. Eksperci doradzają koniecznie studiować kompozycję etykiecie. Niektórzy producenci udało się umieścić w szynką wołowego tańszej i słabej jakości mięsa.

szynka z kurczaka

Duże zapotrzebowanie dzisiaj cieszy szynkę, wykonane z chudego i dietetycznego mięsa kurcząt. szynka z kurczaka, kalorii o 150 kcal na sto gramów, jest ulubionym uczta utraty wagi. Ale jeśli jesteś ostrożny o swoje zdrowie i chcą naprawdę jeść prawidłowo, a następnie znów patrzymy na kompozycji. Ważne jest, że w szynkę z wyjątkiem kurczaka i soli nie było niczego. Brak przyprawy i inne dodatki nie są konieczne. Szynka i bez nich zaskakująco smaczne.

szynka z indyka

Szynka z indyka, kaloryczność , który jest tylko 84 kcal na sto gramów produktu, – naczynia idealne dla tych, którzy oglądają ich diety i oszczędność na wadze. mięso z indyka, jak wiemy, nie tylko uważa się za niskokaloryczny i diety, ale także zawiera ogromną ilość składników odżywczych w jego skład. W tym drobiu zawiera witaminy z grupy B, PP, D, E, A, że w zasadzie wszystkie niezbędne i użyteczne dla naszych elementów nadwozia mineralny cynku, miedzi, wapnia, potasu, żelaza, siarki, fosforu, sodu i tak dalej. ,

Turcja szynka jest przydatny produkt dla tych, którzy cierpią z powodu chorób krwi i układu sercowo-naczyniowego. Obejmuje ona tak dużo sodu, że przechodzi na tego wskaźnika nawet cielęciny. I to był sodu pomaga w zwalczaniu chorób krwi, zmniejsza obciążenie mięśnia sercowego, jest zaangażowany w normalizacji procesów metabolicznych oraz wzmocnienie układu odpornościowego.

szynka dieta niskotłuszczowa (kurczak lub indyk mięso) – produkt, który może być spożywany i niemowlęta jako uzupełnienie pokarmu matek karmiących i kobiet w ciąży i, i ludzi, którzy ponieśli poważną operację. szynka niskiej zawartości tłuszczu, które nie boją się utraty masy kalorii, nie ma przeciwwskazań do spożycia.

Najbardziej wysokokaloryczne szynka

Nie każda szynka można nazwać produkt dietetyczny. Na przykład, zawartość kaloryczna duńskiego szynki świń w galarecie około 476 kcal na sto g produktu. Struktura takiej żywności to mięsa, a nie tylko soli, ale również żelatynę, cukier, wodę i niektóre dodatki.

Ham sprzedawane takiego planu, często pakowane w puszki. Po jego otwarciu, zawsze patrz galaretowatą warstwę tłuszczu, która jest pokryta mięsa. Oczywiście, jest to bardzo wygodna opcja w przygotowaniu przekąski, kanapki, sałatki i bułki. Jednakże wysoka kaloryczność produktu nie należy zapominać.

Zmniejszyć kalorii przez szynką

Podsumowując, chciałbym podzielić się z opcjami potraw, których głównym składnikiem jest szynka.

Kocham Boże Narodzenie Salad „Olivier”, ale nie pozwalają sobie nawet łyżka ze względu na dużą zawartość kalorii? Spróbuj wymienić tłuszczowej gotowane kiełbaski z boczkiem na diecie z indyka szynki. Już jest bardziej danie niskokaloryczne, które mogą korzystać nawet odchudzanie.

Zanurz się w swojej ulubionej pizzy? Wymienić mokro wędzone „Salami” na niskokalorycznej szynki z kurczaka, dodać grzyby i świeże pomidory, posypać serem. Wariant bardziej dietetyczny pizzy gotowy.

Czy uważasz, że wszystkie sałatki warzywne dobrego smaku i świeże? Próby przygotowania takiej opcji: szynki indyka, jeden papryka, sałata, kapusta lub ogórka, a jako wypełnienie – oliwa z oliwek. Okazuje się wyśmienitą schudnąć – to proste.