832 Shares 4688 views

Aglutynacji w analizie nasienia: co robić?

Niektórzy ludzie są przerażeni, gdy słyszą, że mają zdiagnozowany w spermogramme aglutynacji. Jest to przerażające? I, co najważniejsze, co robić dalej? Pamiętaj, że w tym artykule opisano tylko problem. Szczegółowe zalecenia trzeba dostać się do lekarza. W żadnym przypadku nie jest traktowana oddzielnie. Z tego powodu, można uzyskać jeszcze więcej problemów.


Warto więc radzić sobie z warunkami. Aby plemniki mogą wykonywać swoje funkcje bezpośrednie powinny być pełne funkcjonalnie i strukturalnie. Ponadto, powinny one być w stanie poruszać się z łatwością. Ale jeśli nie ma plemników aglutynacji, że komórki rozrodcze przylegają do siebie i nie może poruszać się w kierunku rury. Ale to nie znaczy, że człowiek, który przedstawił patologię, nie będzie mógł zostać ojcem. To naruszenie mogą być skutecznie leczone. Ponadto, nie jest konieczne, aby wyciągnąć wnioski na jednej analizie.

Jak ujawnił w spermogramme aglutynacji?

Trzeba przejść standardową analizę nasienia, w którym technik oceny fizycznych i chemicznych właściwości materiału próbki są badane pod mikroskopem i oceny makroskopowy obraz. Wyniki być niezawodny, to jest konieczne, aby przygotować się do issledvaniyu. Na 3-7 dni przed analizą do powstrzymania się od współżycia seksualnego, kąpiele wizyta i picia. Czynniki te mogą być tylko tymczasowy przyczyną aglutynacji.

Rozumiem, jeśli masz ten problem, czy nie, jest dość prosta. Wyniki analizy jest kolumna „aglutynacji”, który będzie „+” lub „-”, odpowiednio. Jeżeli wynik jest ujemny, można oddychać łatwe. Jeżeli analiza jest pozytywna, należy zwrócić uwagę na szereg zalet (1 do 4). Im większa wartość, tym bardziej wyraźny aglutynacji nasienia analizy. Jeśli wynik 3-4 znak plus, najprawdopodobniej masz problem.

Fałsz aglutynacji się dzieje, jeśli odpowiednio przygotowane do analizy. Ale są też inne opcje. Powtórzyć badanie po 2 tygodniach. I okres abstynencji powinna być taka sama, jak w pierwszej analizie.

Jak leczyć aglutynacji?

Jeśli oba testy wykazują imponującą ilość znak plus, trzeba tylko 2 badań. Początkowo nasiona płynu nasiennego do pożywki. Celem tego testu – wykrywania patogennych mikroorganizmów. Często aglutynacji przyczyną jest zakażenie, które nie mogą być całkowicie widoczne.

Druga analiza ma na celu identyfikację przeciwciałami , które niszczą plemniki. Jeżeli założenie jest potwierdzone, to istnieją powody do aglutynacji immunologicznej.

Co dzieje się dalej, zależy od uzyskanych wyników. Ale nie rozpaczaj! Aglutynacji w spermogramme – warunek, który w większości przypadków mogą być leczone. Jeśli tak nie jest, możliwe jest inseminacja domaciczna. Więc nie martw się zawczasu. Tym bardziej, że stres niekorzystnie wpływa na jakość spermy. Bądź optymistą, uczynić swoje życie bardziej zdrowe, skonsultować się z dobrym specjalistą, i będzie sukces.