647 Shares 4063 views

Mieszane karmienie: rada dla młodych matek

Noworodki uzyskać wszystkie niezbędne składniki odżywcze z mlekiem matki – te okruchy nie potrzebują dodatkowej żywności, witamin, a nawet wodę. Ale są chwile, kiedy mama z przyczyn od niego niezależnych nie mogą karmić piersią dziecko. Kilka wieków temu, nie było jedno rozwiązanie problemu – aby znaleźć kobietę piersią, którzy nie tylko będą wychowywać swoje dziecko. Dziś rodzice mają możliwość nie szukać pomocy mamek: Pomoc wychować dziecko karmienie mieszane, które jest przeprowadzane przy użyciu dostosowanych sztuczne preparaty dla niemowląt.


Jak połączyć się z mieszaniny i mleko z piersi?

Młode matki brakuje mleka – zjawisko dość powszechne. Jednak w tym przypadku, często problem nie jest w fizjologicznym niezdolności kobiet do produkcji mleka, w trudnych warunkach. Niezależnie od wieku, wagi, rozmiaru piersi matek karmiących zdolnych do 97%. Dlatego ważne jest, aby odłożyć na bok wszystkie śmieszności, nie mam żadnych uprzedzeń studia naukowe o obwisłych piersi, uwieńczone rysunku i zaburzeń hormonalnych, i za wszelką cenę starają się zachować jakoś mleko.

Jeżeli, pomimo wszelkich prób, z dnia na dzień mleka staje się coraz mniejszy, nadszedł czas, aby przejść na mieszaną karmienia, co oznacza, że dziecko otrzyma jako uzupełniającego żywienia dostosowany mieszanki, ale większość swojej diecie będzie nadal trzymać mleka.

Z zastrzeżeniem wszelkich zasad żywienia mieszanego nie doprowadzi do całkowitego opuszczenia klatki piersiowej. Ponadto, jeśli stosować się do zaleceń ekspertów z pomocy laktacji wkrótce zostanie opuszczony, a jednocześnie nadal karmić wyłącznie piersią okruchy:

  • Mieszanina powinna być przystosowane do zapewnienia dziecku łyżką. Jeżeli rodzice zdecydują się użyć butelki, otwór w smoczku musi być bardzo mała;
  • Zastosowanie smoczka jest konieczne ograniczenie;
  • w nocy karmienia dziecko powinno otrzymać tylko piersi.

Przy przejściu do karmienia mieszanego dziecko należy otrzymać mieszaninę dopiero po piersi. Na ogół, karmienie piersią do roku powinien najlepiej zawierać co najmniej 50% mleka kobiecego.

Butelka karmienia

Przejście do sztucznego karmienia występuje, gdy mleko z piersi jest całkowicie tracone. W tym samym czasie moja matka jest dodatkowy czas zakupu i przygotowania dostosowanych formuł. Co rodzice powinni wiedzieć, kto zdecydował się przetłumaczyć okruchy z mieszaniny mleka z piersi?

Pierwszą rzeczą, aby zwrócić uwagę na wybór godnej produktu. Kwestia ta powinna być przedyskutowana z pediatrą. Ponadto, dziecko powinno otrzymać mieszankę, która odpowiada jego wieku.

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet skład jakości mieszanina nie jest identyczny do mleka matki, więc dzieci mają do butelki, znacznie wcześniej niż u niemowląt pokarmów uzupełniających – tłuczone ziemniaki, sok, płatki śniadaniowe. Ponadto, dla zapobiegania krzywicy w diecie tych dzieci wskazane jest, aby wprowadzać pokarmy zawierające witaminę D i wapń.