150 Shares 4719 views

Rosnące chryzantemy na zewnątrz: porady

Jesienne dekoracje ogrodowe – chryzantema, to prawdziwa radość dla większości ogrodników. Dla wielu rośliny nadają się tylko do suchych szczyty schronisko łóżka oraz łóżka można nadal palić złota. Oczywiście, uprawa chryzantem w otwartym polu – jest to bardzo atrakcyjny doświadczenie, które z pewnością nie jest uniknąć kwiaciarni. Jasne, skromny kwiat z ostrym zapachu – jest hojny dar natury, który przedłuży lato wiosna.

Numer jeden wybór

Wśród różnych ogrodowych kwiatów chryzantemy stoi. Wybór odmian jest po prostu oszałamiający, a każda z nich na swój sposób bardzo piękny. Nic dziwnego, że nazywany jest królową jesieni. Dzisiaj mówimy o tym, jak uprawa chryzantem w otwartym polu. To nie jest zbyt twarde, jasne kwiaty chętnie będzie rosnąć w niemal każdych warunkach. Prawidłowe sformułowanie kompozycji, będziesz cieszyć się przez wiele lat kolorowych splendor.

Odmiany i gatunki

Bujne, pachnące kwiaty są w stanie nie tylko do dywersyfikacji pole bramkowe, a oni zmienić życie ogrodnika. Według legendy, są zachęcające nawet najbardziej tępy osoby. Uprawa chryzantemy w otwartym polu – to magiczne działanie, i pozostać przy wyborze formy jest praktycznie niemożliwe. Za każdym razem można kupić kolejną torebkę nasion, zaskoczony wspaniałą kolorystykę kwiatów, ich odporność, wysokość roślin, kształt liści, stopień frotte. I raz po raz kupowania zestawów nasion różnych odmian, można mieć pewność, że nie będą się powtarzać.

Jeśli chcesz zobaczyć naprawdę jasny i elegancki kwiat łóżko, wtedy koniecznie trzeba połączyć różne odmiany i formy siebie. Uprawa chryzantem w terenie otwartym jest taka sama, bez względu na to, co szef będą bawić się w upadku. Wygląda najlepszą kombinację krawężnika i wysokich krzewów w tle.

Wybór lokalizacji

Doskonała dynamika i bujne kwitnienie – to wszystko zależy od ciebie. Chryzantema nie jest zbyt wymagająca, ale bardzo rośliny ciepłolubne. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednie miejsce dla niego. Musimy pamiętać, że te kwiaty nie tolerują zatrzymywanie wilgoci i bardzo źle znosi zacienione obszary. Dlatego też niziny – miejsce bardziej dla konwalii. Wybierz sposób otwarty, słoneczne obszary, nieco podwyższone. Wilgoć powoduje rośliny umierają w okresie zimowym, a brak pokrycia prowadzi do deformacji zielonej części.

Uprawa chryzantem w otwartym terenie na sprzedaż – jest jeszcze bardziej ciekawy przypadek, ponieważ sprężyna działki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Jednakże wymogi do warunków, w tym przypadku jest jeszcze wyższy. Po tym wszystkim, na pewno trzeba, aby uzyskać dobry wynik. Dla dobrego kwitnienia i szybkiego wzrostu rośliny wystarczy dobrą glebę. Tylko optymalna kompozycja mikroelementów zapewni potężne krzewy z pięknymi głowami. Kochają luźną i przepuszczalnej gleby, bogate w materię organiczną. Dlatego, jeśli chcesz, aby przygotować miejsce dla roślin z góry, wykopaniu dziury sadzenia, reklamy zapasowej drenaż i humus, górna – dobry, świeży gruntowych. I podczas ciepłym okresie wymagane jest, aby sezonowe opatrunku. Jednak nie trzeba być gorliwi. Gdy nadmiar azotu i fosforu zazhiruet roślin. Będziesz mieć ogromne krzaki bez kwiatów.

Sprzedaż kwiatów ciętych kwiatów

Jest to bardzo dochodowy biznes, więc należy wziąć pod uwagę, jeśli jesteś poważnie zainteresowany uprawy chryzantem w otwartym polu. Cechy odmiany Walentina Tierieszkowa, Alec Bedser sugeruje powstawanie dużych kwiatostanach. Ogromne kwiaty na stabilnym łodygi są długo zachowują świeżość w wazonach.

I to na dużą chryzantemy nadal zachwyci nas jasne kolory, nawet po rozpoczęciu zimno. Tutaj jest to konieczne w celu określenia: cieplejszy klimat, tym łatwiej będzie uprawa mieszańców. Dokładnie odwrotnie w przypadku regionów ciężkich warunkach klimatycznych. Gdzie można zorganizować uprawę chryzantem w otwartym polu bez najmniejszych problemów? Region Kirov o łagodnym klimacie, bez ostrych wahań, pasują idealnie. Tutaj nie trzeba za każdym razem, aby odsłonić roślinę na stres, kopać ich upadku i znów sadzenia wiosną. Dzięki tej wspaniałej kwitnących krzewów reagować.

Na Syberii chryzantemy Grandiflora sadzone w dużych donicach, które w lecie wykopali w ziemi. Wraz z nadejściem zimnie jesieni są przekazywane do pomieszczenia, w którym temperaturę utrzymuje się około -5 ° w okresie zimowym. Więc będziesz zapewniają idealne kwitną co roku.

lądowanie

Uprawa chryzantem w otwartym terenie na sprzedaż zakłada, że weźmiesz do uprawy dużą powierzchnię ogrodu. Maj – najlepszy czas na zaprojektowanie grządek. Przed nadejściem mrozów rośliny mają czasu, aby uzyskać silniejszy.

Ponadto, ważne jest, aby nie sadzić krzewy w postaci rozkwitu. W połowie października, więc lądowanie jest gwarantowana doprowadzić do śmierci rośliny. Jeśli kupiłeś materiały sadzenia późno, to lepiej zostawić kwiaty nie są w otwartym polu i wewnętrznych. Sucha piwnica o stabilnej temperaturze jest doskonały. Ale wilgoć i niskie temperatury nie zlecają.

Niektórzy ogrodnicy są szczególnie zadowoleni z wysokich grzbietów. Jest jeszcze jeden trik, który pozwoli na dobre rośliny rodzicielskie zimować i obudzić się bardzo wcześnie na wiosnę. Warstwa spodnia jest wypełniona łóżka świeżego nawozu, a górna jest warstwą żyznej gleby. Wieje, on daje dużo ciepła, dzięki czemu rośliny kwitną aż do późnej jesieni, a przy dobrej schronienia one przetrwać nawet w najcięższych mrozów.

Wykonujemy kwiat łóżko

Wraz z pojawieniem się zrównoważonym ciepła na ulicy budzi chryzantemy. warunków uprawy w otwartym terenie powinny obejmować zimę w swojej ostatecznej lokalizacji. Aby to zrobić, ogrodnik zapewnia, że nie ma zaniku roślin, które z pewnością stworzyć kwiat łóżko na wzgórzu. Wraz z nadejściem mrozów korzenie roślin mulcz, siano lub trociny snu. Top – pokryte śniegiem, a lądowanie może bezpiecznie przetrwać zimę.

Na wiosnę, z początkiem ciepła koniecznego do usunięcia wszystkich materiałów osłonowych, a następnie przeniesiono poprzez sadzenie wzrostu. Jeśli materiał roślinny był przechowywany w piwnicy pod koniec maja, że nadszedł czas, aby przygotować się do lądowania. Właśnie w tym czasie, kończąc pierwszy mróz.

Sadzenia powinny być przeprowadzone na gatunkach. Pamiętaj, aby zapewnić swoim etykiet kwietnik lub innych markerów. Wstępnie przygotowany kompleks wykopu nawozu dodaje się, na przykład, dobrze zbutwiały nawozu. Pozostaje tylko właściwą opieką. Uprawa chryzantem w otwartym terenie nie jest trudne, nawet amator może go obsłużyć.

Zatem odległość między roślinami powinny być sadzone od 30 do 50 cm. Im większy jest planowane krzew, tym bardziej konieczne jest, aby pozostawić go do wzrostu i rozwoju. Sadzenia i przesadzania należy przeprowadzić dużą bryłę ziemi. Natychmiast po tym, grunt jest niezbędny obficie podlewane rozwiązanie „Kornevina” lub jakikolwiek inny lek, który stymuluje wzrost.

Klimat centralnej Rosji

Aby uzyskać piękne jesienne kwiaty chryzantemy w lecie one konieczność zapewnienia właściwej opieki, regularnego podlewania i nawożenia. Szczególnie dobre na uprawy chryzantem w otwartym terenie na przedmieściach. W schronie jakościowej oni spokojnie tolerować temperatury do 30 stopni, a wraz z nadejściem wiosny zachwyci Cię różne kolory. Uprawa roślin rodzicielskich – to bardzo proste. Rozważmy teraz jedną z opcji, a zrozumiesz, że każdy ogrodnik może mieć na miejscu kawałek słońca.

Rośliny te są łatwo zakorzenione. Rosnące chryzantemy w otwartym terenie w rejonie Moskwy jest ułatwione przez fakt, że każdego roku, można uzyskać nowe rośliny od starej części lub zielonych sadzonek. Młody wzrost korzeni, boczne pędy na starsze pędy – cały ten materiał do nowego krzewu.

Niewiele jest subtelność. Długo opuścić zakład w jednym miejscu za pożądane. Mówiliśmy już, że nie chcą być zakłócony w okresie kwitnienia. Zgadza się. Ale muszą siedzieć w dobrej żyznej glebie co dwa lata. W przeciwnym razie traci swoją atrakcyjność, gałęzie drevesneyut. Jednakże, jeśli rój traci swój urok, może stać się rodzicem dla całej klombu.

Technologia uprawy w Uralu

Tutaj klimat nie jest tak ostry jak nieprzewidywalna. Duże opady śniegu i mróz, wiatr i długotrwała susza – to wszystko sprawia, że uprawa chryzantem w otwartym terenie na Uralu, trochę trudniej. Aby ułatwić życie ogrodnicy, można zaproponować następujący wariant. Po kwitnieniu łodygi krzewami macicy cięcie trawnika. Powinny pozostać konopie 10-15 cm. Krzewów na zimę koniecznie ukrywanie torfokroshkoy wraz z obornikiem. Wysokość warstwy powinna być 10-15 cm. Najlepsza na stosie izolacyjnej, która pozostaje po oczyszczeniu ogród. To wierzchołki i gałęzie. W zimie śnieg będzie się gromadzić na nich.

prace wiosenne

Na wiosnę trzeba usunąć wierzchołki i gałęzie. Ale torf zamiatać nie jest konieczne. To mierzwa i nawozów, bez których trudno byłoby poczekać na dobre kwitnienia. Kiedyś był kiełków, jest on usuwany za pomocą sekatory. Uzyskana długość sadzonki 6-7 cm. Powinny być zanurzone w roztworze „Kornevina„i gleby na dnie dobrze nawożonej gleby, na szczycie którego znajduje się warstwę piasku (około 2 cm).

Każdego dnia należy spryskiwać sadzonek i wody. Na dodatek trzeba wyciągnąć taśmę i mieć pewność, aby zorganizować shadowing z jasnym świetle słonecznym. Nie zapomnij przewietrzyć, a po upływie 2 tygodni od sadzenia dadzą dobre korzenie.

Młode rośliny sadzone są w stałym miejscu w maju, kiedy groźba zamarznięcia minęło. Nie zapomnij dobrze podlać i ściółka gleby. Gdy wysokość roślin do 15 cm pochodzi z ciężkiej pracy. Aby uzyskać wysoką łodygę z bujnym kwiatem, konieczne jest, aby przyciąć wszystkie pędy boczne i pąki kwiatowe, pozostawiając jeden. A wybór nie zawsze jest oczywiste, centralny może być niedopracowane lub brzydki, więc trzeba uważnie monitorować ich zakład.

Ogrodnictwo w Syberii

Jest to zarówno bardzo ekscytujący proces i trudnym. Uprawa chryzantem w otwartym terenie na Syberii, to jest całkiem możliwe, ale zadania dodatkowe ponoszone przez hodowcę. Pierwszym krokiem jest wybór odmian odpornych. Może to być chryzantema krem lub malin wcześnie, Perlinka różowy lub prezent. Powinny być sadzone w suchym łóżku z wysoką, ale nawet to nie gwarantuje udanego zimowania.

Mówiliśmy już dużo o uprawie chryzantemy w otwartym polu. Przygotowania do zimy powinny być wykonane bardzo starannie. Od upadku zakładu jest cięty, wlewa w próchnicę i schronienia gałęzie świerkowe. Ale nawet w tym przypadku jest to niemożliwe, aby zagwarantować, że kwiaty zimują bezpiecznie. Zdarza się, że zimno sezon był niezwykle łagodny. To istnieje ryzyko, że roślina będzie obudzić się bardzo wcześnie i może umrzeć od nadmiaru wilgoci pokrywając materiały. W innym czasie, a wręcz przeciwnie, ziemia zamarza do 2 metrów, co oznacza, że szanse przeżycia dla chryzantem mniej. Dlatego jedyną opcją w lewo wybrać krzewów macicy w chłodnym miejscu. Może to być piwnica lub garaż.

Późną jesienią, kiedy mróz uderzył pierwszy, chryzantemy ostrożnie wykopać i umieszczone w wiadrze 5 litrów. W tym przypadku cała część naziemna jest zalecany do cięcia. Możliwe jest, aby pozostawić tylko zdrewniałe penechki wysokość 10-15 cm. Komórki królowej Dug usunąć i zawierają piwnicy w temperaturze nie wyższej niż 2 ° C. Gdzieś na +4 chryzantem zaczynają kiełkować, co jest bardzo niepożądane.

Mamy wyhodować nową odmianę

Jeśli masz szczęście wystarczy, aby uzyskać dobre nasiona mogą być rozcieńczane w miejscu niesamowite rośliny, dla których będzie pochodzić z wszystkimi sąsiadami. Uprawa chryzantem w otwartym terenie z nasion nie jest zbyt skomplikowana. W ten sposób można rozwijać się jako jednoroczne lub wieloletnie rośliny, które będą ozdobą ogrodu przez długi czas.

Zarówno jedne i drugie muszą być sadzone wczesną wiosną. Na początku marca, masz już stanąć na okna płytkich skrzynek wypełnionych mieszaniną gleby. Wskazane jest, aby wziąć gotowe, ale możliwe jest, aby gotować samodzielnie. Aby to zrobić, należy wziąć gruntowych cieplarnianych, humus oraz torf. Wszystko to musi być wypalanych lub gotowane na parze.

Teraz przystępujemy do sadzenia. Roczna chryzantemy wylano do głębokości 0,5 cm, a wieloletnie po prostu pozostawić na powierzchni. Teraz trzeba podlać rośliny, zamknąć szybę i umieścić w ciepłym miejscu. Okresowo sprawdzać i rośliny spryskuje wodą.

Sadzone w otwartym terenie

Ogrodnicy mają dużo czasu, aby majstrować przy swoich sadzonek, zanim staną się piękne krzewy kwitnące. Kiedy sadzonki kiełkującego, często są bardzo gęsto. Dlatego też, jak tylko może wydawać się drugą parę liści, konieczne jest, aby wybrać odpowiednią opcję w pojedynczych filiżanek. W tym przypadku, należy uważać, aby nie potłuc łodygę. Teraz dbanie o młodych roślin jest terminowe podlewanie. Wskazane jest, aby przeprowadzić hartowanie, czyli uczynić pola na balkonie.

Gdy zagrożenie minęło od mrozu, należy sadzić sadzonki w otwartym terenie. Pamiętaj, Chryzantema lubi ciepło i światło. Ciemnych kątach zostawić inne rośliny, a ona zrobić miejsce w środkowej części. To właśnie w takich okolicznościach będzie on ujawni wszystkie swoje piękno. I jeszcze jedno: natychmiast po przeszczepie musi prischipnut wszystkie wierzchołki. To nie jest ostatnia procedura w tym sezonie. Jak tylko pędy boczne wzrosnąć do 15-20 cm, oni też muszą „usunąć głowę.” Wtedy dostaniesz kompaktowym krzewów z dużą ilością kwiatostanów. Będą one rozkoszować się długim i bardzo obfitym kwitnieniem.

dla początkujących

Jeśli jesteś pierwszy rok ogrodnictwo, uprawa chryzantemy melkotsvetkovoy w otwartym polu będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Te jasne kwiaty, stokrotka-podobne, będzie doskonałą ozdobą Twojego ogrodu upadku. Należy zauważyć, że są one skromny iw klimacie umiarkowanym nie potrzebują ciepłego Zimovniki. Ale na Syberii nie może dać 100% gwarancji, że rośliny przetrwać zimę. Jeśli ziemia jest zbyt schłodzone, jest prawdopodobne, że nie będzie się obudzić.

Aby to zrobić, możesz zostawić 2-3 roślin macicy, które mogą być podejmowane w piwnicy. Jest nawet łatwiej – siew jednoroczne. Będą cię zadowolić w bardzo niskich temperaturach, a nawet po pierwszym śniegu pozostanie żywy i świeży. I wtedy można po prostu czyste i zrobić miejsce dla nowych nasadzeń. W tym przypadku, nie jesteś ograniczony do wyobraźni. Łóżka może zmieniać się co roku w zależności od postaci i napełniania.