273 Shares 7184 views

Analiza produktu „Tchelkache” M.Gorky

Fabuła „Chelkash” został napisany w 1894 roku. Ta historia Gorky słychać w Mikołajowie, leżał w szpitalu od sąsiada w oddziale. Jego publikacja odbyła się w czerwcowym wydaniu czasopisma „Russian bogactwo” w 1895 roku. Analiza pracy „Chelkash” zostanie wykonana w tym artykule.


Prodrom

Port w gorących słonecznych przeprowadzki rozprzestrzeniać jego prosty i łatwy posiłek. Poszli dobrze złamany złodziej życie Grishka Chelkash i dowiedział się, że jego przyjaciel i stałym towarzyszem Miś złamał nogę. To nieco zaskoczony Gregory ponieważ noc miała mało rentownej działalności gospodarczej. Rozejrzał się i zobaczył faceta wsi krępy, barczysty, z niebieskimi oczami. Jego pojawienie się było proste. I chelkash szybko spotkał się z gavrila i namówił go do wzięcia udziału w przygodzie nocnej. Znajomość historii wymaga, aby było jasne, analiza pracy „Chelkash”.

podróż noc

Nocą, Gabriel, drżąc ze strachu, siedział przy wiosłach i reguł Chelkash. Wreszcie, podpłynął do ściany. Gregory wziął tchórzliwy towarzysz ścienny, paszport i portfel, a potem zniknął. Chelkash pojawiła się nagle podał jego partner co ciężkie wiosła i jego dobytek. Teraz musimy wrócić do portu, aby nie dostać się pod światłami zwyczajów patrol Cruiser. Gavrila obawiać prawie zemdlała. Chelkash mu dobry kopanie, Wziąłem wiosła i Gavrila usiadł za kierownicą. Przybyli bez przeszkód i szybko zasnął. Gregory obudził się rano i pierwszą w lewo. Kiedy wrócił, został obudzony przez Gavrila i dał mu swój udział. Wiedza o działaniach odbywających się w historii, dokona analizy produktu „Chelkash”.

wynik

Kiedy Chelkash liczenia pieniędzy, to uderzyło niemile chciwy błysk w jego oczach Swain. Chłop prosi by dać mu wszystko. Hero z obrzydzeniem do takiej chciwości wyrzucił pieniądze. Gabriel zaczął zbierając je i powiedzieć to, co chciał im zabić wspólnika. Grisha prostu wściekły, wziął pieniądze i poszedł bez patrząc wstecz. Zagwizdał kamień i uderzył w głowę Chelkash. Upadł na nieruchome piasku. Farmer ze zgrozą, co zrobił, pobiegł ożywić swoją partnerkę. Kiedy Grisha przyszedł do siebie, a następnie zabrał mu setkę, reszta dała gavrila. Udali się w różnych kierunkach. Teraz, czytając zawartość historii, możemy analizować produkt „Chelkash”.

Bohaterowie: Chelkash i Gabriel

Duch romantyzmu i związku z naturą przenika wszystkie wczesne prace Gorkiego. Chelkash wolne od praw społeczeństwa. On jest złodziejem i pijany bezdomny. Długi, chudy, zgarbiony, patrzy jak jastrząb stepowy. Chelkash doskonały nastrój – zysk będzie w nocy.

Gabriel – silny chłopiec kraj, wraca do domu. Nie zarabiać w Kuban. I ustawić go nudny.

Gorky opisuje szczegółowo myśli każdego z nich, zanim zgodzą się na rozbój w nocy. Chelkash – dumny charakter, wspomina swoje dawne życie, żonę, rodziców. Jego myśli przejść do uciskanych wsi chłopca, któremu może on pomóc. Bohaterem jest ogromnie kochają morze. W swoich wierszach, czuje się wolny, a myśli o przeszłości, to mu nie przeszkadzało. Uważamy historię znaków „Chelkash” (Gorki). Analiza produktu bez charakteru jest kompletna.

Gavrila

Nie tak Gavrila. Morze, ciemność, możliwy przechwytywania to ogromnie boi. Jest tchórzem, chciwi. Te cechy są popychając go skierować przestępstwa, gdy rano był po raz pierwszy w życiu widziałem dużo pieniędzy. Po pierwsze, Gabriel klęka przed Chelkash prosząc o pieniądze, ponieważ jest to tylko „podły niewolnik”. Główny bohater przeżywa drobnej mały niesmak dusza, żal i nienawiść, rzucając mu wszystkie pieniądze. Kiedy dowiedział się, że Gabriel chciał go zabić, Chelkash rozwścieczony. Jest to pierwszy raz tyle zła. Gregory bierze pieniądze i wychodzi. Gabriel, nie mogąc poradzić sobie z chciwością, stara się zabić wspólnika, ale to nieistotne trochę dusza staje się przerażające. Znów prosi o przebaczenie od głównego bohatera – człowiek szerokiej duszy. Chelkash Rzuca pieniądze nędzne gavrila. Zatoczył się na zawsze. Po przeanalizowaniu głównych bohaterów, możliwe jest, aby analizować historię jako całość.

Analiza produktu „Tchelkache” (Maksim Gorki)

Początkowo jest szczegółowy opis portu i jego życia. Ponadto, nie są bohaterami. Podkreśla gorzkie zimne szare oczy i nos, a garbusa i drapieżnego, wolny i dumny charakter. Gabriel – dobroduszny człowiek, który wierzy w Boga, jak się okazało, gotowy zrobić wszystko dla pieniędzy. Na początku wydaje się, że czarny charakter sprawia Chelkash zakręt z prostej drogi na złodziei torów naiwny Gavrila. Sea – ważnym i istotnym elementem fabuły. To jest jak papierek lakmusowy, odsłania naturę bohaterów.

Chelkash kocha mu siłę, moc, ogrom i wolność. Gabriel boi się go, modli się i prosi Gregory go puścić. Szczególnie przerażające chłop, gdy reflektory oświetlają odległość od morza. Potrzeba światła statku do charakteru odwetu i daje obietnicę zamówić modlitwę Nikolayu Chudotvortsu. W dramacie rano grał z powodu chciwości, który rozciągał gavrila. Myślał Chelkash dał mu trochę pieniędzy. Był o krok od zabijania, a nie myśl o Bogu nie przeszkadza mu. Ranny Chelkash je z obrzydzeniem daje prawie wszystkie pieniądze Gavrila szybko ukrywa. Wszystkie ślady krwi zmyte przez deszcz. Woda nie może zmyć brud z duszy boi Gavrila Boga. Gorky opowiada, jak rolnik traci ludzką postać, spada tak nisko stworzenie, które uważa się za człowieka, jeśli chodzi o zysk. Fabuła oparta jest na zasadzie antytezy. To kończy „Chelkash”. Analiza produktu przeprowadzona krótko.