474 Shares 9690 views

Czy to możliwe, aby otrzymać komunię bez spowiedzi? Czy to możliwe, aby otrzymać komunię bez spowiedzi w Wielkim Poście?

Wiele prawosławni, zwłaszcza tych, którzy dopiero niedawno votserkovit, zapytać kapłanów i wiernych, „Czy to możliwe, aby otrzymać komunię bez spowiedzi?” Na pewno, i nie można odpowiedzieć kategorycznie, ale jednak, to będzie bardziej „nie” niż „tak”. Dlaczego? Że nie było pokusy.

Dlaczego wymyślić spowiedzi?

Zwykle odpowiedź na tak postawione pytanie, duchowieństwo wpis zaczyna się powołując się na Stary Testament, gdzie jest to kwestia Adama i Ewy. Początkowo nasi przodkowie żyli bez grzechu w Ogrodzie Eden, komunikować się ze sobą iz Bogiem. Ale w ogrodzie Eden żył węża (diabła), który kusił Ewę, a potem Adam zgrzeszył. Od czasu człowieka i Boga wyrosły siebie. Aby ponownie pojednajcie się z Bogiem, ludzie muszą pokutować ze swoich czynów.

Jakie jest znaczenie tego epizodu? Pamiętaj, że Bóg stworzył mężczyznę i kobietę, powiedział coś takiego: „Żyj, użyj prezentów, ale z tego owocu drzewa nie wolno ci jeść.” Kiedy Ewa była blisko zakazanego drzewa, wąż-kusiciel powiedział jej, że uczy się wiele, jeśli jesz owoce. Ona nie posłuchał Boga, ale zgodził się z diabłem. Po tym tragicznym wypadku mężczyzna był zawsze wygnany z raju.

Co jest Eucharystia?

Zobaczmy, co robi ta historia ma wspólnego ze współczesną. Czy to możliwe, aby otrzymać komunię bez spowiedzi i Komunii Co? Po upadku w Edenie przez tysiące lat Sprawiedliwych znają Boga, ale żyć w zgodzie z innymi przepisami prawa, że Mojżesz napisał. Po pewnym czasie, Syn Boży przyszedł na ziemię – Iisus Hristos – i ustanowił nowe prawo – Ewangelię (Nowy Testament). W przeddzień dnia ukrzyżowania zebranych On swoich uczniów i powiedział: „W pamięci mojego zje chleb i wino, bo to jest moje ciało i krew”. Tymi słowami Pan rozumie komunii.

Niestety, każdy z nas (nawet świętych) zgrzeszyli i grzechem. Bezgrzeszny dopiero Iisus Hristos. Do Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, aby dojść do porozumienia, musimy szczerze żałować swoich czynów, oczyścić duszę z brudu.

W sakramencie Eucharystii

Zwykli ludzie nie mogą zobaczyć jak wygląda przygotowanie Sakramentu w ołtarzu po walnym śpiewu „Ojcze Nasz”. Nie widzą, że dzieje, nawet sami księża, po prostu wiem, że to dla sakramentu, więc modlić się o nawrócenie chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. Istnieją dowody na to, że niektórzy ludzie widzieli w świętym ołtarzu dziecka, wielu aniołów, Matką Boga. To jest to, jest niewidoczne dla ludzkiego oka, nie jest prawdziwy cud, że chcesz, aby poważnie przygotować. Po tych historii, co do zasady, ludzie nie zadać sobie pytanie: „Czy to możliwe, do komunii bez spowiedzi,” Mimo wszystko, każdy chrześcijanin w tym przypadku czuje swoją niegodność przed komunii.

Wielki Post i Boże Narodzenie

Istnieje zasada o kościele Postu: jeśli na czczo codziennie, komunia przynajmniej raz pójść do świątyni regularnie, można uczestniczyć w nocy Wielkanocnej. W Wielką Sobotę sakrament spowiedzi dozwolony po komunii liturgię w godzinach porannych. Jeżeli dana osoba w ciągu dnia nie grzech, modlił się, przygotowany do służby w nocy, to jest możliwe do komunii bez spowiedzi ponownie. Ta sama zasada odnosi się do Wigilii.

A jeśli nie uczestniczy w przed śmiercią?

Często ludzie z niepokojem zapytał: „Zmarł bliski, a on nie wziął komunię Gdzie jest jego dusza.?”

Jest to opowieść o zakonnicy, która poddała się pokusie i poszedł w świat. Tam mieszkali ludzie, rozbawiony. Ale nadszedł czas, przyszła do jej zmysły i zrozumiał, co zrobił i postanowił wrócić. Chociaż nie był klasztor w rodzinnym płakał, żałował, będzie niemal do bram klasztoru umarła. Jak później dowiedziałem zakonnice cud klasztoru, ich nieobliczalny siostra dostał się do nieba, jest ona odpuszczone przez Boga z powodu swoich grzechów płacz, szczerze prosić Pana o przebaczenie. To wydarzenie będzie odpowiedzieć na pytanie: „Czy to możliwe, aby otrzymać komunię bez spowiedzi” Ale musimy pamiętać, że jest to dozwolone tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład, żołnierz zginął w bitwie w wojnie, albo poważnie chory, który nie może przyjść do kapłana.

Namaszczenie, spowiedź i Komunia

W czasie Wielkiego Postu, Wigilia przechodzi namaszczenie. Co to jest? Podczas tego zwyczaju czytać Ewangelie i siedem namaszczony poprzecznie wierzących. Co to za akcja? Kapłani modlą się o zdrowie katedry. Wielu kapłanów twierdzą, że potrzebują ekstremalnych namaszczenie w chorobach.

„Czy mogę przyjąć komunię bez spowiedzi po namaszczenia, ponieważ wszystkie grzechy są usuwane z tej tajemnicy?” – często słyszymy to pytanie księdza. Właściwy kapłan prosi licznika: „Kto ci powiedział, że ostatnie namaszczenie wszystkie twoje grzechy zostały zmyte?” W rzeczywistości, w randze namaszczeniem prawie nic nie mówi o odpuszczeniu grzechów w ogóle, nie tylko modlitwa do dobrego zdrowia. Zazwyczaj można usłyszeć odpowiedź do ostatniego namaszczenia „Możesz iść do spowiedzi po namaszczenia, jeśli nie masz czasu na to.” Tutaj nic nie mówi o sakramencie.

Tutaj przyjrzymy się pytanie, czy możliwe jest, aby otrzymywać Komunii bez spowiedzi w czasie Wielkiego Postu, czy po UNKCJA rozpocząć Eucharystię. Wszelkie tego typu sprawy powinny być omawiane tylko z kapłanem, którzy wyznają.