774 Shares 6973 views

Nexus 5: opis, charakterystyka, modele i opinie klientów

Niektórzy producenci urządzeniu mobilnym udaje się produkować smartfony, że koszty związane z klasy średniej gadżetów, a jego właściwości i jakość pracy mogą również ubiegać się flagowych segmentu. Jednym z nich jest przedmiotem dzisiejszego artykułu – Nexus smartphone 5. Na nim powiemy więcej.

Nexus linia

Przede wszystkim należy zauważyć, że urządzenie należy do linii Nexus od Google. To jest – szereg różnych urządzeń Wzrost (innych niż smartphone, prezentuje również 2 tabletki – 7 i 9), które ze względu na ich wydajność konkurować z niektórymi flagowego. Rozwój i produkcja tych gadżetów jest jakiś znany producent (na przykład telefon – LG, tabletki – Asus i HTC), podczas gdy oprogramowanie daje Google. Ponadto różne urządzenia działają wysoką wydajność i szybkość reakcji. Osiąga się to poprzez zastosowanie środków mających na celu optymalizację prac gadżetów.

LG Nexus 5 smartphone

Urządzenie, które będziemy wyjaśniać w tym artykule, jest także inną operację szybkość, wysoką wydajność i liczne zalety w stosunku do swoich konkurentów. Osiąga się to zarówno ze względu na wysoki poziom wyposażenia technicznego danego modelu, a także poprzez rozwój jakości oprogramowania (jak wspomniano powyżej). I wynik, jak mówią, jest oczywiste – model z powodzeniem sprzedawane prawie 3 lata od momentu jego uruchomienia w 2012 roku i zaskakująco – nawet teraz jego cena utrzymuje się na poziomie 200-250 dolarów. Opcje telefonu wciąż pozwala nam mówić o nim jako konkurencyjny smartphone dla pomyślnego rozwiązania licznych codziennych zadań użytkownika.

To jest dane urządzenie, a także, co Nexus 5 (D821) był w stanie pokonać tak konkurencyjnym rynku, przeczytaj nasz artykuł. W przeglądzie jako „suchej” informacji z opisem technicznym modelu, jak również odpowiedzi tych, którzy mieli szczęście trzymać urządzenie w ich rękach, a nawet używać go przez dłuższy okres czasu.

wygląd

Według tradycji pisząc te opinie dzisiaj zaczniemy tylko z wyglądu urządzenia – z faktu, że pierwszą rzeczą, którą widzimy, gdy bierzemy w ręce naszego smartfona Nexus. Przede wszystkim należy zauważyć, materiał płaszcza – matowym czarnym plastikowym tekstury. Ze względu na to, uchwyt telefon jest ładny i wygodny – w zakresie korzystania z urządzenia nie wypaść z rąk. Sprawa jest wykonana z jednego kawałka, pokrywa baterii nie jest usuwany, a karta SIM została wkręcona w otwór. Doprowadziło to do tego, że nie ma luzu lub zadrapania w trakcie pracy z telefonem nie jest przestrzegana.

Kształt urządzenia jest podobna do Tablet Nexus 7 – Przejrzałem własnych cech tej linii. Płyta czołowa jest wykonana z przetłoczeniami, natomiast z tyłu ma zakrzywiony kształt. Jeszcze za telefon należący do słynnej serii problemów i Google Nexus charakterystyczny napis na pokrywie urządzenia. W górnej części można zauważyć wystający obiektyw i flash pod spodem.

Ogólnie rzecz biorąc, należy zauważyć, że pojawienie się tego modelu nie jest w jakiś sposób oryginalne. Z daleka przypomina klasyczną „Brick” – forma, która dokonała wielu chińskich urządzeń klony flagowe.

pokaz

W odniesieniu do powierzchni przedniej części telefonu – jego ekranie, jego rozmiar to 4,95 cala. W związku z tym, można powiedzieć, że Nexus jest klasyfikowany jako „średnie” inteligentnych telefonów – wartość ta jest optymalna do pracy z urządzeniem.

Jakość obrazu zadowoli większość użytkowników – ekran jest wystarczająco jasny (co pozwala na pracę z telefonem w słońcu) i ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Wraz z FullHD to sprawia, że obraz na gęstość technologii telefonów w 441 ppi dość nasycone i ostre. Jedyną wadą wyświetlacza, który został wymieniony we wszystkich opiniach modelu – jest to nieco wyblakłe kolory. W porównaniu z Galaxy S4, Google Nexus smartfon nie może przekazać pełną bogactwo kolorów na ekranie. Jednak nie jest tak dużo, codziennie przy użyciu maszyny.

Należy również podkreślić ochronę ekranu, który został osiągnięty dzięki zastosowaniu wysokiej wytrzymałości szkła Gorilla Glass 3, w stanie wytrzymać wstrząsy, zadrapania i odpryski podczas użytkowania.

edytor

Jeśli uważamy, że oficjalne informacje o modelu technicznym, Nexus 5 działa na czterech rdzeni procesora Qualcomm Snapdragon 800, którego częstotliwość osiągnie 2,26 GHz. Urządzenie pamięci osiągnie 2 GB. Z tych liczb nie jest zaskakujące, że smartfon łatwo traci nawet najbardziej kłopotliwe gry z Google Play bez zwłoki. Korzystanie z menu telefonu również nie powoduje żadnego dyskomfortu – wszystko działa idealnie szybko.

W odniesieniu do jednoczesnego uruchomienia wielu aplikacji w tle – nawet gdy smartfon LG Nexus 5 16GB (czarny) wykazuje doskonałe wyniki pod względem szybkości reakcji. I rzeczywiście, jeśli urządzenie jest sprzedawane, nawet teraz, to zbyt wiele dowodów na to, że ma margines wydajności i szybkości.

pamięć

Ilość danych, które mogą być przechowywane w telefonie, należy pisać osobno. Tak więc, w przeciwieństwie do wielu urządzeń z systemem Android, Nexus 5 nie posiada slot na dodatkową kartę pamięci. Oznacza to, że wszystkie pamięci, która jest na urządzeniu ogranicza się do fabryki, standardowej objętości. Zgodnie z charakterystyką, istnieją tylko dwie modyfikacje – Nexus 16 i 32 GB. Zwiększenie pamięci jest niemożliwe, ale jednak, to powinno być wystarczające dla przeciętnego użytkownika, nawet z wstrzyknięciem filmów lub programów telewizyjnych bezpośrednio na urządzeniu.

kamera

Co do aparatu w telefonie działa, reklamacje w hotelu, nie mogliśmy znaleźć. Oczywiście, aby wziąć telefon w profesjonalny sposób nie może zatem postać tych, którzy kupują takie smartfon Nexus, i nie oczekiwać od niego. Jednak do tworzenia amatorskich fotografiach aparat w telefonie będzie idealnie odpowiadał. W badaniach wielokrotnie chwalił specjalnej technologii HDR, których znaczenie jest stworzenie kilka zdjęć, z których „wybiera” ten, gdzie najlepszy balans kolorów obserwowany.

Jeśli wierzyć opinie opisujące smartphone LG Nexus 5 (16 GB), można stwierdzić, że urządzenie to pozwala na robienie lepszych zdjęć niż iPhone 5. Aby usłyszeć to dla tych, którzy regularnie korzystać z „nexus”, z pewnością bardzo miłe.

Poza głównym, w telefonie jest również przednia kamera dla „autoportretów” -Obrazy. Oczywiście, nie może pomieścić lampy błyskowej w nim; a jakość kolejności fotografowania wielkości dolnej. Matrix jest rozdzielczość do 1,2 megapiksela – ale nawet to wystarczy, aby stworzyć całkiem przyzwoite zdjęcia.

bateria

Ważnym aspektem w każdym przeglądzie telefonu jest akumulator. To wpływa bezpośrednio na jak długo urządzenie będzie pracować na jednym ładowaniu. Określona przez „przetrwania” w najprostszej opcji baterii, który nazywany jest „pojemność”. Nowy smartfon Nexus 5 jest w stanie trwać do 2 dni bez opłaty wstępnej aktywnego wykorzystania przez pojemność baterii 2300 mAh. Dla porównania, na tej samej baterii iPhone jest zainstalowany o pojemności 1500-1600 mAh, ale to nie działa ze względu na mniej więcej zoptymalizowanym przepływie. Na urządzeniach z Androidem zrobić to sytuacja gorsza.

System operacyjny

Nawiasem mówiąc, od kiedy zaczął mówić o systemie operacyjnym, należy zauważyć, że Nexus 5 jest wyposażony w „czystej” skorupy z Google. Oznacza to, że producent nie zmienia w żaden sposób platformę, pozwalając użytkownikowi do czynienia oryginalny system działa szybko i sprawnie. Co do wersji, to – Android 4.4.4, który po uruchomieniu można uaktualnić do 5,1 modyfikować (poprawne w momencie pisania tego tekstu). Ogólnie rzecz biorąc, system operacyjny dość szybko – to działa dzisiaj na rząd wielkości szybciej i patrzeć – lepiej niż starsze wersje.

opinie

Biorąc pod uwagę fakt, że telefon ma dość dobre osiągi (czyli wydajność, możliwości, ekran i „wytrwały” baterię), można się domyślać, że opinie klientów są odpowiednie. I tak jest – telefon naprawdę zasługuje na wiele pochwał od zaleceń tych, którzy mieli okazję z nim pracować. Członkowie zwrócić uwagę na jakość wykonania, brak „usterki” pełnej satysfakcji z urządzeniem roboczym.

Negatywne opinie klientów raport, na przykład, że pod Androida 4.4.4, nie wszystkie aplikacje są zoptymalizowane; i że w niektórych modelach jest dźwięk przycisków sterujących odtwarzania. udało się również znaleźć kilka recenzji, w których ludzie narzekali na lekkiej wagi urządzenia, dzięki czemu nie ma obawy upuszczenia go (zwłaszcza gdzieś na ulicy). Kolejny „wada”, który można odczytać w zaleceniach z klientami, – port złącze do ładowania. Użytkownicy opisują go jako ujemny boku telefonu, twierdząc, że jest zbyt krucha, i nie wygląda tak atrakcyjne jak to potrafił. Potem znowu, może to subiektywna ocena każdego – co należy (najlepiej) mieć jeden lub drugi moduł gadżet.

Ogólnie rzecz biorąc, możemy śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość właścicieli są zadowoleni z zachowaniem ich smartfony Nexus. Cena na rynku krajowym – być może jedyną rzeczą, która może zawieść potencjalnych nabywców. Jednak urządzenie jest wyraźnie wart swojej ceny.

konkurenci

Ogólnie rzecz biorąc, model można nazwać liderem, chociaż pozycjonowanie cena jest raczej w klasie średniej. Konkurenci są Nexus Galaxy S4, Sony Xperia Z1 i, oczywiście, LG G2. Ostatni telefon jest bardzo podobny do bohatera tego przeglądu, jak opracowany przez tę samą firmę produkcyjnego, jest oferowany w podobnej cenie, i ma podobne parametry techniczne. Pierwsze dwa urządzenia są nieco droższe – za 3-5 tysięcy rubli. Mimo to, w pewnym sensie są one gorsze od Nexusa 5.

wniosek

Urządzenie, które omówiliśmy w tym artykule, może jasno być interesujące dla tych, którzy szukają niedrogiego, ale potężny smartfon. Bez zbytniego patosu, z bardzo prostego projektowania produktu od LG i Google może czynić cuda, wyposażony w wysokiej jakości obrazy, zoptymalizowany przepływ ładunków, mocny akumulator oraz procesor. jakość dekoracji obudowa, wyświetlacz szkło jako „utrzymać markę” status modelu flagowego.

Nie wspominając również wdrożenie oprogramowania, które jest oczywiście zaangażowany w Google. Grafika na Nexusie 5 prostu „leci”, a telefon szybko reaguje na każdy dotyk użytkownika. To, czego brakuje w wielu urządzeniach z systemem Android.

Fakt, że smartfon Nexus to doskonały bilans ceny i jakości, i pokazać więcej sprzedaży, który trwał do trzeciego roku.

Dlatego też, jeśli jego charakterystyka modelu Ci odpowiada, a jesteś zainteresowany kupić takie urządzenie – nie jest konieczne, przez długi czas, aby pomyśleć o tym! Weź Nexus 5 – a nie pożałujesz!