555 Shares 7709 views

Muzeum sprzętu wojskowego w Archangielsku – kolekcja prywatna Vadim Zadorozhnogo

Wśród najbardziej znanych antykwariuszy i kolekcjonerów współczesnej Rosji mogą być zidentyfikowane przez Vadim Zadorozhnogo, otwarty w 2005 roku, unikalny prywatne muzeum sprzętu wojskowego w Archangielsku – jeden z największych w Europie, który zawiera bogatą kolekcję starych samochodów i sprzętu wojskowego. W prywatnych warsztatach muzeum odnowionym i doprowadzony do stanu operacyjnego eksponatów, który wczoraj miał żadnej wartości.


W malowniczej okolicy na przedmieściach, w dzielnicy Krasnogorsk, leży wieś Archangielska. muzeum Vadim Zadorozhnogo daje możliwość odwiedzenia składowiska, który odbywa się na powierzchni wystawienniczej na świeżym powietrzu i hal wystawowych w pomieszczeniach muzealnych. Również w muzeum ma kuchnię polową, restauracja i mały centrum biznesowe.

Historia Arkhangelskoye

Termin składającemu pałaców i parkach, odnosi się do końca XVIII. Wcześniej nazywany Upoloze Arkhangelsk. Na początku XVI wieku właścicielem majątku był Aleksiej Iwanowicz Upolotsky. Po nim, najbardziej znany wśród właścicieli posiadłości byli Fiodor Iwanowicz Szeremietiew i Prince Odoevsky. W 1703-1810 gg. Nieruchomość należąca genus Golicyn. W 1790-1799 gg. Nikolay Alekseevich Golicyn zaczął budować pałac, zaprojektowany przez francuskiego architekta S. Gurney. Projekt budowy tarasów przed pałacem z rzeźby i popiersia starożytnych filozofów i bogów był włoski architekt Giacomo Trombaro. Wyjątkowość tego parku stał się kompleks budynków „Caprice” przez włoskiego architekta Giovanniego Petondi. W 1810 roku właściciel Archanioła był książę N. B. Yusupov.

Z powodu kompleksu parków i pałaców wzniesionego przez byłych właścicieli dworu, niedaleko Moskwy Arkhangelskoe zwany Wersalem.

Manor dzisiaj

Dziś część dworu, gdzie słynny pałac i strzeżonego płatnego. Swobodny dostęp do otwartego gaju Apollo i teatru o nazwie Gonzaga. Dziś, aby zobaczyć wystawę malarstwa artystów w połowie XVIII. Dziś popularne miejsce na wielu festiwalach i koncertach stał Arkhangelskoye. Technologia Muzeum Vadim Zadorozhnogo, znajduje się w bliskim sąsiedztwie osiedla, przyciąga wielu turystów na jego terytorium.

Eksponaty Muzeum w Archangielsku

Wśród wielu eksponatów muzeum techniki wojskowej w Archangielsku oferuje widok nie tylko do samochodów zabytkowych obrazów i sprzętu wojskowego, ale także motocykli, broni ręcznej, zbiór kamer. Na wystawę zabytkowych samochodów można zobaczyć amerykańskich, radzieckich i francuskich przedwojenne samochody, łączną liczbę około 100 sztuk, które. Ozdobą kolekcji – najstarszy rosyjski car Holsmann 1902 maszyna do wyższego rozkazu niemieckiego – Mercedes-Benz 770K, jak również samochód wykonany za Stalina I. V. – ZIS-115. Muzeum sprzętu wojskowego w Archangielsku ma takie eksponaty jak pierwszego samolotu Jakowlew RRAIR-1 i ostatni żyjący Yak-15. Również w głównej części muzeum, wystawy radzieckich i niemieckich robione motocykli. Muzeum sprzętu wojskowego w Archangielsku otwarto wystawę czołgów, haubic, moździerzy i rakiet uruchomienie wielu systemów w alei ze sprzętem wojskowym.

ZIS-115

Szczególna uwaga jest jednym z eksponatów godnych ZIS-115. Po raz pierwszy została wydana w ZSRR w 1948 roku – pierwszy radziecki samochód pancerny. bezpieczeństwo pojazd osiąga się poprzez zainstalowanie okien opancerzonych i opancerzony ochrony ciała. Dla 1948-1949 dwuletnim. opancerzone ZIS-115 32 jednostek zostały wyprodukowane, ale obecnie istnieje tylko 8 przetrwały nienaruszone kopie.