468 Shares 2316 views

Co to monitor sprawdzanie martwych pikseli?

Obecnie technologia rozwija się w błyskawicznym tempie. Wydawać by się mogło, wczoraj stosować kas, a dziś jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie życie bez komputerów i gadżetów. Każdego dnia pojawiają się nowe modele telefonów komórkowych, skanery, laptopy, tablety, oraz, oczywiście, monitor do komputera PC. Wcześniej ekranu komputerowego na podstawie technologii lamp katodowych. Teraz – czas monitory LCD.

Człowiek dąży do poprawy i sukces w wyścigu do innowacji w świecie technologii. Spędzamy dużo pieniędzy, aby uaktualnić swoje elektroniczne „przyjaciół”. Więc kupić fajny monitor i rozpocząć testowanie go. Oglądać filmy, w toku są gry, itd. W rezultacie, można zauważyć dziwne czarne lub białe kropki na ekranie, które uniemożliwiają Ci oglądać ulubione filmy. Ten defekt w komputerowym świecie nazywa się „martwych pikseli”. Zobaczmy, jaki rodzaj ataku i jak z nim walczyć.

Przede wszystkim, trzeba jasno zrozumieć, co stanowi piksel. Nowoczesne monitory reprodukcji obrazów dzięki zaawansowanej technologii matryc. Obraz na ekranie składa się z wielu punktów, które są powszechnie zwanych pikselami. Ten niewielki matryca cząstek zawiera trzy subpiksele kolejno: czerwonego, zielonego i czarnego. W tak zwanej funkcji aktywnej matrycy pikseli za pomocą TFT. Jeśli urządzenie nie istnieje aktywny czarny punkt, który nie zmienia koloru po zmianie wizerunku. To jest uszkodzony piksel.Danny rodzaju problemy mogą być rozwiązane tylko w specjalnych warunkach laboratoryjnych.

Jest jeszcze inny rodzaj błędów pikseli – „Stuck” punkt. W tym przypadku nie jest jasnym punktem na zupełnie ciemnym tle. Głównym powodem – to dżem jeden z trzech subpikseli. Ten rodzaj wady mogą zostać przywrócone w domu. Czarne kropki wymagają interwencji ze strony specjalistów.

Jest to dość logiczne pytanie: „jak sprawdzić monitor na martwych pikseli” Oczywiście, w celu określenia wady oka jest prawie niemożliwe. Wszelkie kupiec pokaże na ekranie jasny kolorowy obraz i nie przetestować go na różnych środowisk. Tym samym przeprowadził monitora sprawdzanie uszkodzonych pikseli. Trzeba zrozumieć, że problem ten przejawia się w różnych środowisk. Oznacza to, że czerwona kropka będzie widoczny dopiero w odcieniach zielonych itp Tak pokazywać wytrwałości i czujności przy zakupie towarów. Po tym wszystkim, nowoczesne ekrany komputerowe kosztują.

Zasadniczo monitorować sprawdzanie uszkodzonych pikseli odbywa się za pomocą specjalnych programów. Bardzo popularne narzędzia Nokia monitor test. Program jest łatwy w obsłudze. Wybrać tryb skanowania w kolorze i włączyć testowanie ekranu przy użyciu różnych środowisk. Jeśli zamierzasz kupić nowy monitor, zapis na dysk narzędziowy i wykonać diagnostykę w sklepie. W ten sposób będziesz mieć ubezpieczenie na wypadek awarii. W rzeczywistości, monitor sprawdzania wadliwych pikseli – elementary procedura, która nie zajmuje wiele czasu.

Istnieje wiele programów, za pomocą których diagnoza jest wykonywana. Na przykład, monitor test martwych pikseli odbywa się za pomocą specjalnych programów – Monitorowanie test 1,52. Całkiem proste w użyciu narzędzie pozwala na jakościowo zdiagnozować wszelkie problemy związane z matrycy.

Niestety, nie są uszkodzone piksele w matrycach laptopów i tabletów. Ta wada tkwi w prawie wszystkich wersji budżetu monitora. Nie dopuszczalne normy, które określają maksymalną ilość tego typu usterki. Prawie wszystkie sklepy oferują oprócz głównego gwarancję tzw Zero Bright Dot. Dzięki tej innowacji, klient ma prawo do zwrotu monitora, jeśli znaleźć przynajmniej pięć non-przyległych martwe piksele. Zanim kupisz lepiej być bezpieczne. To pomoże Ci sprawdzić monitor na wadliwych pikseli. Po towaru z wadami kupisz nie będzie trzymać.