868 Shares 2197 views

Kiedy ręce drętwieją?

Krótkotrwałe i rzadko się wrażenie, że twoje ręce drętwieją, nie zawsze mogą wskazywać na obecność jakiejkolwiek choroby. W takich przypadkach państwo jest zazwyczaj konsekwencją ściśnięcie naczyń i wiązek nerwowych, co powoduje zaburzenia ukrwienia. Często zdrętwiałe ręce i przenosić ciężkie torby przy pracy ciągłej przy podniesionych w górę kończyn, niewłaściwej pozycji siedzącej, ciasne ubranie. Zwalniając część stożkową przyczynia się do przywrócenia krążenia krwi oraz eliminacji nieprzyjemnych objawów.


Dlaczego zdrętwiałe ręce i nogi?

Regularne pojawianie się dyskomfortu w kończynach mogą wskazywać na poważną chorobę. Najczęstszymi chorobami, w których drętwienie rąk, to do spadku poziomu cukru we krwi, hormonów płciowych i tarczycy, a także wystarczającej ilości witamin z grupy B i zaburzeń minerałów procesów wymiany. Aby zidentyfikować dokładna przyczyna badania lekarskiego jest konieczne.

Zmniejszona zawartość cukru we krwi może być wywołane przez cukrzycę, choroby układu pokarmowego ze słabą absorpcję, trzustki. choroby tarczycy (tarczycy) powoduje zmniejszenie ilości tyroksyny. Obniżenie poziomu hormonów płciowych zawsze towarzyszą menopauzie, chorób ginekologicznych u kobiet i chorób urologicznych u mężczyzn. Niewystarczające wchłanianie przenoszonego ciężkiej choroby lub niedożywienia powoduje brak minerałów i witamin.

Drugie miejsce po przyczyn charakteru wymiany zajmują choroby układu mięśniowo-szkieletowego. Zazwyczaj w takich przypadkach, zdrętwiałe ręce w wyniku zakleszczenia naczyń krwionośnych i nerwów. Bardzo często osteochondroza szyjki macicy lub przepuklina krążek prowokuje ściągnięty włókna nerwowe. W identyfikacji zmian zaobserwowanych przypadków łamania przepisów więzadeł stawowych, co prowadzi do rozwoju bólu w ramionach, szyi, ramion i drętwienie. Jak pokazuje praktyka, zagłuszania występuje po jednej stronie.

Rzadziej przyczyną drętwienia rąk w nocy , w szczególności są chorobą. Tak, to uczucie może być wywołane przez zaburzenia ukrwienia kończyn. Głównymi czynnikami, które ograniczają negatywny wpływ na naczynia krwionośne w rękach, są nerwowe i stres zimna. Drętwienie palców występuje i polevropatii (zmiany małych włókien nerwowych). Odczucia często występują w nocy, należy wskazać, co do zasady, na choroby serca.

Aby przywrócić dopływ krwi w wielu przypadkach wystarczy tylko podać rękę, wycisnąć kilka razy, aby rozewrzeć swe pięści. Ponadto, państwo pomoże złagodzić trening dla palcami.

Jako środki zapobiegawcze, aby zapobiec zaburzeń metabolicznych, wskazane jest, aby podjąć witamin i suplementów mineralnych. Aktywność fizyczna może pomóc w zapobieganiu chorób układu krążenia i utrzymać ruchomość stawów. Należy zauważyć, że regularne ćwiczenia rano jest bardzo korzystny wpływ na stan organizmu jako całości. Jednak praca nie powinna zastąpić ćwiczenia. Ponieważ w czasie porannych ćwiczeń z udziałem wszystkich grup mięśni. Podczas pracy, zwykle stereotypowe ruchy.

W przypadku braku poważnych problemów zdrowotnych w układzie okresowym wyglądem drętwienie kończyn zaleca się zmiany reżimu spoczynku i podczas wysiłku. Ponadto, należy wyeliminować stres. Aby utrzymać ogólny ton ciała wskazane jest, aby odwiedzić kurs masażu. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastrzyki z kwasu nikotynowego. Pomaga przywrócić dopływ krwi do naczyń małego kalibru.