86 Shares 6786 views

Właściwa dieta hipoalergiczna dla matek karmiących

Ostatnio ty dziecko urodziło się, a ty, oczywiście, martwi się o jego zdrowie. Zacznij, co dziwne, aby być z siebie, bo żywności, które jesz, może zawierać różne alergeny. Ponadto alergen może być cokolwiek. Hipoalergiczna dieta dla karmiącej mama pozwoli Ci uniknąć wielu problemów ze zdrowiem dziecka w przyszłości. Innymi słowy, matek karmiących żywność po urodzeniu ma bezpośredni wpływ na zdrowie dziecka.


Hipoalergiczna dieta dla matek karmiących opiera się na pewnych zasadach. I utrzymuje je jest bardzo ważne. Po pierwsze, jedzenie jest matką pielęgniarstwo ma obowiązek być neutralne pod względem hipoalergiczne. Można zjeść prosty chleb żytni bez sztucznych dodatków. Szereg ziaren i owoców, moczone w zimnej, czystą wodą, są również odpowiednie. Warto jednak zauważyć, że owoce i warzywa z odległych rejonów ciała nie może zaakceptować, więc kupić wszystkie znane i egzotyczne bok. W odniesieniu do owoców cytrusowych, nawet jeśli jesteś zapalonym fanem pomarańczy i cytryn, do powstrzymania się od ich stosowania w okresie laktacji. owoce cytrusowe zawierają bardzo agresywne alergeny, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka.

Hipoalergiczna dieta dla matek karmiących piersią w stanie wypełnić niedobór białka w osłabionym organizmie. Aby to zrobić, jeść mleko, jogurt i kefir. Jeśli nie możesz żyć bez sera, spróbuj kupić tylko nieostrym różnorodność. I to w żadnym wypadku nie próbować jeść smażone, lepiej gotować na parze lub gulasz. Więc zachować wartości odżywcze.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że hipoalergiczna dieta dla matek karmiących jest dość monotonne i nudne, ale tak nie jest. można przełączać się między różnymi kombinacjami produktów codziennie.

Nawet jeśli nie zauważy dziecko ma żadnych alergii, nie spiesz się, aby zrezygnować z diety. Alergia może pojawić się znacznie później, po kilku miesiącach, a nawet w drugim i trzecim roku życia. Należy zwrócić szczególną uwagę na skórze dziecka, powinno być miękkie i gładkie. Jeśli skóra dziecka zaczyna się odklejać lub pokryte wysypką, swędzi i maluch płacze alarm!

Zapamiętywać i wykluczyć z diety zakresie posvednevnogo produktów, które uptoreblenie szczególnie niebezpieczne pod względem alergicznych Jets. Należy powstrzymać się od kupowania owoców morza, a szczególnie łydki. Kurczaka i jaj przepiórczych też tam nie powinno być. Może być niebezpieczne produkty mięsne: kiełbasy, kiełbaski wszelkiego rodzaju. A jaskrawo kolorowe warzywa, takie jak sam by nas ostrzec: pomidory, squash, bakłażan, seler. Jeśli codziennie rano rozpocząć przy filiżance kawy, oglądać tak, że nie był zbyt silny. To samo odnosi się do herbaty. Alkohol jest surowo przeciwwskazany u kobiet karmiących piersią, ponieważ mleko kobiece, to dostaje się do organizmu dziecka i będzie zatruwać. Guma do żucia kolory kwasu nie należy kupować, mogą okazać się ogromne ilości toksycznych barwników, które są także alergeny.

Uważnie śledzić te proste zasady i Twoje dziecko wyrośnie zdrowy i silny.