396 Shares 6744 views

Najmniejszy ptak na świecie – jedna z ufnością naszej planety!

Do tej pory nauka wie o pięćset gatunków tych wspaniałych ptaków. Trudno w to uwierzyć, ale najmniejszy ptak na świecie nie przekracza wielkości trzmiela! Jednakże, istnieje również duże jednostki: ich wielkość jaskółki.

Co jedzą?

Należy pamiętać, że na końcu głowy kolibra jest dziób ptaka nie jest zwyczajny, ale coś w postaci wydłużonego trąba. Fakt, że najmniejszy ptak świata żywi się nektarem kwiatów! A dziób-trąba jej w tym bardzo pomocne. Ptak w locie, nie siedzi na roślinie, ssanie nektar z kwiatka na jego rurowego językiem zdolnym długim dziobem zgasić pewnej odległości. Należy zauważyć, że zasysane nektaru nie zatrzymywane w żołądku, natychmiast przejdzie do jelita. Jest to jedzenie bardzo wysokokaloryczne dla kolibrów. Oprócz kwiatów nektar, kolibry menu składa się z małych owadów w kwiatach i liściach drzew. Co ciekawe, te ptaki jeść dwa razy dziennie w swoim własnym ciężarem!

Krótki lot

Najmniejszy na świecie ptak leci tak szybko, że gołym okiem na jej toru lotu jest po prostu niemożliwe. Są w locie tak szybko machają skrzydłami, które są tylko cienie ich ruchu! Wyobraźmy sobie na jedną sekundę robią do 80 uderzeń skrzydeł z prędkością 90 kilometrów na godzinę! Flight – szybkie zatrzymanie – natychmiastowe, toczenie – cięcie. Stanowisko łydki bystroletayuschih ptaków zmienił natychmiast!

tęcza na żywo

Kolor ten ptak nie są spowodowane przez kolor jego upierzenia. Sunbeam gra na jego pióra: w zależności od jego upadku, w różnych częściach ciała mogą być postrzegane jako jeśli wszystkie gry kolorów kamieni szlachetnych. Niektórzy badacze twierdzą, że ludzkie oko nie jest w stanie złapać wszystkie niuanse tego wspaniałego upierzenia. Nawet w muzeum mały koliber ptaków, przedstawionej w postaci wypchanych zwierząt, to mieni się jak prawdziwy tęczy!

żywotność

Co ciekawe, najmniejszy ptak na świecie nigdy nie będą siedzieć na ziemi, „wisi” w nocy, jak nietoperze ssaków (nietoperze) – „do góry nogami”. Kolibry nie zasnąć w zwykłym znaczeniu tego słowa. Wpadają w tzw letargu: praca ich serca spowalnia, oddech spowalnia, temperatura cielę jest dwa razy niższa … Ale rano przychodzi i słońce zaczyna się ogrzać, jak koliber „ożywają” i rozpocząć pracę, jak mówią, w powszedni rytmie: latać z kwiatka na kwiatek w poszukiwaniu nektaru, goniąc komary, etc. Jeśli masz pisklęta sikorek, a następnie przy użyciu jego trąba cud karmi kwiatowy nektar, zarówno ich i siebie.

Mały, ale dzielny

Kolibry – dość śmiały ptaka. Oni dzielnie bronić swoich gniazd i piskląt i jaj, które, nawiasem mówiąc, wielkość tylko groch, można odważnie zaatakować wroga. Były przypadki, gdy ptaszek potężny cios w oko węża drewna rzucił go na ziemię!

Niestety, w Rosji koliber nie znaleziono. Ale mamy własne ptactwa dziecko. Rosja jest najmniejszy ptak – żółto-Wren, ale to już inna historia, moi przyjaciele …